Kauno komanda laimėjo pirmuosius tris ketvirčius, o trečiajame turėjo net 19 taškų pranašumą. Tačiau ketvirtajame kėlinyje varžovai atkuto ir greitų atakų lavina ištirpdė skirtumą iki 2 taškų. Vis dėlto „Žalgirio“ krepšininkai atsilaikė ir paskutinę minutę Jonas Mačiulis baudos metimais įtvirtino pergalę.

Nugalėtojams Dainius Šalenga ir J. Mačiulis pelnė po 20 taškų. Paulius Jankūnas prie pergalės prisidėjo 15 taškų ir net 15 atkovotų kamuolių.

Mariupolio ekipai Uchenna Nsonwu surinko 20 taškų ir po krepšiais sugriebė 11 kamuolių, Simonas Serapinas pelnė 18 taškų, Khalidas El-Aminas - 15, Dijonas Thompsonas - 12 (8 atk. kam.).

Rolando Jaručio sąskaitoje - 3 taškai.

Kauno kubui negalėjo padėti Lorenas Woodsas, kuris išvyko Kalėdų atostogų į JAV.

Rungtynės

Kauniečiai pirmosiomis minutėmis išsiveržė į priekį 4:2, bet du Simono Serapino tritaškiai netrukus pervėrė svarstykles į kitą pusę (8:6).

Ketvirčiui įpusėjus Dainius Šalenga vėl išvedė žalgiriečius į priekį (13:12) , o po Pauliaus Jankūno ir Eurelijaus Žukausko taškų persvara dar ūgtelėjo (17:14). Sužaidus 7 min. „Žalgirio“ žaidėjų pranašumas siekė 5 taškus (21:16), tačiau per likusią ketvirčio dalį jie nepelnė nė taško. Vis dėlto ir gynyboje per tą atkarpą praleidę vos 2 taškus po 10 min. kauniečiai pirmavo 21:18.

Kauno ekipa per pirmąjį ketvirtį sėkmingai tvarkėsi su „Azovmaš“ lyderiu Khalidu El-Aminu, kuris nepelnė nė taško.

Antrojo kėlinio pradžioje Manto Kalniečio tikslus tolimas metimas leido „Žalgiriui“ truktelėti į priekį (28:20), persvara dar šoktelėjo po Tado Klimavičiaus dvitaškio (32:23). Įpusėjus kėliniui Kauno ekipos žaidėjai užgulė varžovus taiklių metimų kruša ir pranašumas greitai tapo dviženklis (39:25).

Žalgiriečiai išlaikė persvarą iki ketvirčio pabaigos, o prieš pat didžiąją pertrauką D. Šalenga tritaškiu padidino atotrūkį iki 16 taškų (48:32). Gynėjas vien per pirmąsias 20 rungtynių minučių surinko 14 taškų.

Trečiajame kėlinyje abiejų komandų rezultatyvumas smuko, tačiau Kauno klubas sugebėjo atsilaikyti prieš visas varžovų pastangas sušvelninti skirtumą ir per 10 minučių dar tašku padidino atotrūkį (61:44).

Per pirmąsias 5 ketvirtojo kėlinio minutes „Azovmaš“ padidino apsukas ir sumažino skirtumą iki 9 taškų (71:62). Netrukus žalgiriečiai porą kartų suklydo ir likus žaisti 3 min. varžovai greitomis kontratakomis priartėjo jau iki 4 taškų (72:68). Kauno komandą į priekį baudos metimais „tempė“ tik P. Jankūnas.

Likus žaisti pusantros minutės D. Šalengos dvitaškis padidino skirtumą iki 6 taškų (76:70), be netrukus Kh. El-Aminas pataikė iš toli (76:73). D. Šalenga vėl atsakė dvitaškiu, „Žalgiris“ apsigynė, ir likus žaisti 40 sek. Mariupolio krepšininkai ėmė tyčia pražangomis stabdyti varžovus.

M. Kalnietis pataikė du baudos metimus, kitame aikštės gale sekė tiksli „Azovmaš“ ataka (80:75), o dar kartą prie baudų metimo linijos stojęs Mantas šįkart abu sykius buvo netaiklus. Likus žaisti vos 7 sek. tritaškį pataikė S. Serapinas, sušvelninęs skirtumą iki 2 taškų (80:78), o Ukrainos ekipos žaidėjai iškart pražanga stabdė J. Mačiulį.

„Žalgirio“ puolėjas realizavo abi baudas (82:78), o per paskutinę ataką Marco Salyerso metimas tikslo nepasiekė.

Statistika

„Žalgiris“: Jonas Mačiulis (3/4 trit., 4/4 dvit., 3/4 baudų) ir Dainius Šalenga (2/3 trit., 7/9 dvit.) po 20 taškų, Paulius Jankūnas 15 (15 atk. kam.), Eurelijus Žukauskas 9 (10 atk. kam.), Mantas Kalnietis ir Tadas Klimavičius po 8, Artūras Milaknis 2.

Žygimantas Janavičius (13:52 min.) ir Šarūnas Vasiliauskas (7:51 min.) taškų nepelnė.

„Azovmaš“: Uchenna Nsonwu 20 (7/15 dvit., 6/6 baudų; 11 atk. kam.), Simonas Serapinas 18 (4/8 trit., 2/3 dvit., 2/2 baudų; 4 atk. kam., 2 per. kam., 1 rez. perd., 1 kld., 3 pražangos per 33:40 min.), Khalidas El-Aminas 15, Dijonas Thompsonas 12 (8 atk. kam.), Marcas Salyersas 6, Hassanas Rizvičius 4, Rolandas Jarutis 3 (0/2 trit., 0/3 dvit., 3/4 baudų; 1 rez. perd., 3 pražangos per 15:05 min.).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.