Lemiamą ketvirtį svečiai iš Madrido pradėjo spurtu 10:0 ir įgijo dviejų taškų persvarą – 69:67. Rusams išlyginus rezultatą sekė dar vienas svečių spurtas 8:3, po kurio, be dviejų traumuotų krepšininkų rungtyniavusi CSKA ekipa, nebeatsigavo.

CSKA: Trajanas Langdonas 14 taškų (7 atk. kam.), Terence‘as Morrisas ir J. R. Holdenas po 12, Erazemas Lorbekas ir Aleksejus Savrasenka po 10.

„Real“: Felipe Reyesas 19, Alexas Mumbru 14, Louisas Bullockas 13, Jeremiah Massey 12.

CSKA krepšininkams tai buvo antroji nesėkmė per aštuonis žaistus mačus, o „Real“ klubui penktoji pergalė.

B grupėje, kurioje varžosi ir Kauno „Žalgiris“, viena iš geriausiai puolančių Eurolygos komandų Sienos „Montepaschi“ per ketvirtį sugebėjo pelnyti vos 3 taškus ir patyrė triuškinantį pralaimėjimą. „Montepaschi“ išvykoje 61:87 (3:25, 21:19, 17:27, 20:16) beviltiškai pralaimėjo „Barcelona“ krepšininkams.

Jau pirmasis kėlinys parodė, jog „Barcelona“ krepšininkai už varžovus pranašesni visa galva. Šeimininkai per pirmąsias 10 minučių Sienos ekipai leido pelnyti vos 3 taškus, tuo tarpu patys jų surinko 25.

Rungtynes „Barcelona“ pradėjo spurtu 15:0. Pirmuosius taškus „Montepaschi“ ekipai sužaidus 7 minutes tritaškiu metimu pelnė Kšyštofas Lavrinovičius. Visgi po lietuvio metimo šeimininkai pelnė dar 8 taškus be atsako ir skirtumas tapo triuškinantis (25:3).

Per pirmąjį ketvirtį „Montepaschi“ žaidėjai prametė visus 7 mestus dvitaškius ir pataikė tik vieną tolimą metimą iš 6.

Po tokio nokauto Sienos krepšininkams atsigauti nepavyko ir per likusius tris kėlinius. Tuo tarpu Barselonos komanda išsaugojo triuškinančią pervarą iš iškovojo pergalę.

Pralaimėjusiems K. Lavrinovičius per 28 minutes pelnė 9 taškus (1/2 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 5 ir perėmė 1 kamuolį, tačiau 4 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Nesėkmingiausias savo sezono rungtynes šį vakarą sužaidė Rimantas Kaukėnas. Lietuvis per 32 minutes pelnė 8 taškus (4/11 dvitaškių, 0/1 tritaškio), tačiau 3 kartus suklydo, sykį prasižengė ir surinko neigiamą naudingumo koeficientą -6.

Abi komandos jau turi kelialapius į „Top 16“ etapą.

„Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 17, Danielis Santiago 14, Gianluca Basile 13, Davidas Andersenas ir Lubošas Bartonas po 10.

„Montepaschi“: Henry Domercantas 13, Kšyštofas Lavrinovičius 9, Benjaminas Eze ir Rimantas Kaukėnas po 8.

Kitame B grupės susitikime Atėnų „Panathinaikos“ savo aikštėje 83:69 (17:15, 22:12, 21:23, 23:19) nugalėjo Nansi SLUC ekipą ir iškovojo šeštą pergalę bei užsitikrino vietą kitame etape.

Atėnų ekipa pergalingą pranašumą įgijo antrajame kėlinyje. Po Lamayne‘o Wilsono metimo SLUC pirmavo 22:21, bet tada „Panathinaikos“ spurtavo 11:0 ir po Mike‘o Batiste‘o dėjimo įgijo dviženklį pranašumą – 32:22.

Nors per likusią rungtynių dalį „Panathinaikos“ neįgijo didesnės persvaros, tačiau išsaugojo turėtą ir iškovojo pergalę.

„Panathinaikos“ gretose Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir 1 kartą suklydo.

„Panathinaikos“: Stratos Perperoglou 16, Dimitris Diamantidis 12, Kostas Tsartsaris 11, Mike‘as Batiste‘as 10.

SLUC: Ricardo Greeras 21, Lamayne‘as Wilsonas 14, Johnas Coxas ir Victoras Samnickas po 11.

C grupės rungtynėse Simas Jasaitis pelnė 12 iš 19 pirmųjų Badalonos „Joventut“ ekipos taškų, tačiau tai iškovoti pergalės nepadėjo. Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipa namuose 89:63 (21:13, 25:16, 21:16, 22:18) sutriuškino svečius iš Ispanijos.

Turkai pirmojo kėlinio pabaigoje spurtavę 7:0 įgijo 8 taškų persvarą – 21:13. Antrasis kėlinys prasidėjo dar vienu šeimininku spurtu, po kurio „Fenerbahce Ulker“ pradėjo triuškinti varžovus.

S. Jasaitis per 23 minutes pelnė 14 taškų (3/6 dvitaškių, 2/6 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

„Fenerbahce Ulker“: Devinas Smithas 16 (8 atk. kam.) taškų, Omeras Ananas, Elmiras Preldzičius (8 atk. kam.) ir Mirsadas Turkčanas po 14.

„Joventut“: Janas Jagla 17 taškų, Simas Jasaitis 14, Eduardo Sonseca 10.

Pergalę D grupėje iškovojo Milano „Armani Jeans“ komanda. Ji savo aikštelėje 73:59 (26:16, 15:18, 16:6, 16:19) įveikė Belgrado „Partizan“ krepšininkus.

Šeimininkai jau per pirmąjį kėlinį susikrovė dviženklį pranašumą (26:16). Visgi antrajame ketvirtyje svečiai italus sustabdyti sugebėjo ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė tik 7 taškai (41:34).

Tačiau po pertraukos „Armani Jeans“ vėl ėmė tolti. Trečiąjį kėlinį Milano krepšininkai pradėjo spurtu 8:2 ir susigrąžino saugesnį pranašumą, kurio per likusį laiką nebeišvaistė.

Nugalėtojams Mindaugas Katelynas per 22 minutes pelnė 10 taškų (3/4 dvitaškių, 4/5 baudų), atkovojo 9 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 4 varžovų pražangas, pats 3 kartus prasižengė ir surinko 19 naudingumo balų.

„Armani Jeans“: Jobey Thomasas ir Luca Vitali po 14, Davidas Hawkinsas 12, Mindaugas Katelynas 10, Marco Mordente 8.

„Partizan“: Milenko Tepičius 19, Zarko Rakočevičius ir Novica Velickovičius po 9.

Nikola Vujčičiui A grupės mačas su Zagrebo „Cibona“ ekipa buvo istorinis. Kroatas tapo penktuoju krepšininku Eurolygoje peržengusiu 2000 pelnytų taškų ribą.

Sėkmingas N. Vujčičiaus žaidimas padėjo iškovoti Pirėjo „Olympiakos“ ekipai pergalę. Graikai namuose 93:64 (20:22, 30:9, 27:18, 16:15) sutriuškino „Cibona“ krepšininkus.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo spurtu 13:0 ir įgijo pranašumą. Skirtumas vis augo, kol galiausiai tapo triuškinamas ir „Olympiakos“ krepšininkai iškovojo lengvą pergalę.

„Olympiakos“: Yotamas Halperinas ir Ioannis Bourousis po 13 taškų, Nikola Vujčičius ir Joshas Childressas po 12, Zoranas Ercegas 11.

„Cibona“: Earlas Calloway 18 taškų, Marino Rozičius 11, Davoras Kusas 8.