Rezultatyviausiai „Lietuvos ryto“ komandoje žaidė 19 taškų surinkęs Mindaugas Lukauskis. Branko Milisavljevičius pelnė 13, Chuckas Eidsonas surinko 10 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo Khalidas El-Aminas. Vikrusis įžaidėjas pelnė net 32 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus. Marcas Salyersas prie pergalės prisidėjo 15 taškų.

Simonas Serapinas „Azovmaš“ ekipai per 18 min. 14 sek. įmetė 7 taškus (1/3 trit., 2/4 dvit.), atkovojo ir perėmė po 1 kamuolį, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, triskart prasižengė ir dukart suklydo.

Mariupolio ekipoje debiutavęs Rolandas Jarutis per 19 min. 41 sek. surinko 4 taškus (0/2 trit., 4/4 baudų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, dusyk suklydo ir kartą prasižengė.

Antrą nesėkmę iš eilės Europos taurės varžybose patyrę Vilniaus krepšininkai keturių komandų E grupėje smuktelėjo į paskutinę vietą, o jau dvi pergales turintys Rimo Girskio auklėtiniai pakilo į pirmąją.

Kitame E grupės susitikime vėlyvą antradienio vakarą Las Palmaso „Gran Canaria Kalise“ (Ispanija) namuose kiek netikėtai po pratęsimo 78:80 (12:22, 15:16, 20:15, 22:16, 9:11) nusileido Vilerbano „Asvel“ (Prancūzija) klubui.

„Lietuvos ryto“ ir „Azovmaš“ komandos dar kartą susitiks jau po savaitės, kai ketvirtojo turo rungtynes gruodžio 16-ą dieną žais Vilniuje.

Antradienio susitikime vilniečiai lygiai su varžovais žaidė du kėlinius, tačiau trečiajame „Azovmaš“ spurtavo ir susikrovė dviženklį pranašumą. Per paskutinį kėlinį svečiams priartėti neleido tikslūs K. El-Amino metimai.

Rungtynės

Susitikimą veržliau pradėjo aikštės šeimininkai, iškart šovę į priekį (7:2). Tačiau kelios sėkmingos greitos M. Lukauskio kontratakos netrukus leido rezultatą persverti „Lietuvos ryto“ naudai (9:7).

Įsimėtęs M. Lukauskis pelnė 7-ą tašką iš eilės ir Vilniaus klubo persvara ūgtelėjo iki 4 taškų (11:7), tačiau tuomet svečių atakos ilgam strigo, o „Azovmaš“ netruko išlyginti rezultatą (11:11).

Mariupolio komandos žaidimą dar labiau pagyvino aikštėje pasirodę lietuviai. S. Serapinas ir R. Jarutis kartu surinko 7 taškus iš eilės ir „Azovmaš“ ėmė tolti (18:13). Vis dėlto vilniečiai ketvirčio pabaigoje neleido varžovams pabėgti (16:18).

Antrasis kėlinys prasidėjo 5 „Lietuvos ryto“ taškais be atsako (21:18), bet po kelių minučių atkutę varžovai vėl atstatė pusiausvyrą (23:23). Vilniaus klubą į priekį truktelėjo du tritaškius iš eilės pataikęs Donatas Zavackas (29:23), o likus žaisti 3 min. 40 sek. svečiai dar pirmavo 5 taškais (32:27).

Tačiau „Lietuvos ryto“ krepšininkų žaidimas vėl išsiderino ir likusią ketvirčio dalį jie pralaimėjo 2:11. K. El-Aminas 6 taškais iš eilės iniciavo „Azovmaš“ spurtą, leidusį persverti rezultatą, o R. Jarutis 2 baudomis kėlinio pabaigoje įtvirtino 4 taškų aikštės šeimininkų pranašumą (38:34).

Po didžiosios pertraukos Mariupolio ekipa daugiausiai tiksliais tolimais metimais vėl spurtavo, šįkart laimėdama atkarpą 8:2, ir susikrovė dviženklę persvarą (46:36).

„Lietuvos ryto“ krepšininkams ir toliau „nekrito“, tad varžovai nesunkiai išlaikė solidžią persvarą viso ketvirčio metu, o likus žaisti 1 min. 40 sek. S. Serapinas padidino atotrūkį iki 14 taškų (59:45). Likusią kėlinio dalį vilniečiai sėkmingai apsigynė ir sumažino skirtumą dvitaškiu (47:59).

Ketvirtojo kėlino pradžia vilniečiams taip pat nieko gero nežadėjo – pataikė K. El-Aminas, du dvitaškius pridėjo M. Salyersas ir „Azovmaš“ vėl truktelėjo į priekį (65:49).

Įpusėjus ketvirčiui vilniečių sirgalių viltis įžiebė po tritaškį pataikę C. Eidsonas ir M. Lukauskis (55:65). Vis dėlto sėkmingai pratęsti spurtą „Lietuvos ryto“ žaidėjams nepavyko – kelios klaidos puolime, netaiklūs metimai ir varžovai sėkmingai laikėsi priekyje (67:57).

Netrukus K. El-Aminas dukart iš eilės taikliai atakavo iš toli ir galutinai palaidojo visas Lietuvos komandos pastangas (73:57). Per likusias 2 min. 20 sek. jai pavyko tik sumažinti skirtumą.

Statistika

„Azovmaš“: K. El-Aminas 32 taškai (5/10 trit., 6/9 dvit., 5/5 baudų; 7 rez. perd., 4 per. kam.), M. Salyersas 15, D. Thompsonas (9 atk. kam.) ir S. Serapinas po 7, S. Liščiukas 6 (6 atk. kam.), R. Jarutis 4, O. Skutjelnikas 3, U. Nsonwu 2.

„Lietuvos rytas“: M. Lukauskis 19 (1/1 trit., 5/8 dvit., 6/6 baudų), B. Milisavljevičius 13 (1/3 trit., 5/7 dvit.), C. Eidsonas 10 (1/3 trit., 1/6 dvit., 5/7 baudų; 8 atk. kam., 6 rez. perd., 5 kld.), D. Zavackas 9, S. Babrauskas 6, M. Bjelica 5 (6 atk. kam.), M. Prekevičius ir M. Petravičius (6 atk. kam.) po 2.

M. Gecevičius (5:23 min.) taškų nepelnė, o J. Sinica ir M. Anisimovas nežaidė.

Dvitaškiai: „Azovmaš“ 20/42 (48 proc.) - „Lietuvos rytas“ 16/39 (41 proc.)

Tritaškiai: „Azovmaš“ 9/24 (38 proc.) - „Lietuvos rytas“ 6/18 (33 proc.)

Baudų metimai: „Azovmaš“ 9/9 (100 proc.) - „Lietuvos rytas“ 16/19 (84 proc.)

Atkovoti kamuoliai: „Azovmaš“ 30 - „Lietuvos rytas“ 37

Rezultatyvūs perdavimai: „Azovmaš“ 15 - „Lietuvos rytas“ 7

Perimti kamuoliai: „Azovmaš“ 11 - „Lietuvos rytas“ 9

Klaidos: „Azovmaš“ 10 - „Lietuvos rytas“ 18

Blokai: „Azovmaš“ 5 - „Lietuvos rytas“ 1.

„Kalise Gran Canaria“ - „Asvel“ 78:80

„Gran Canaria“: M. Sandersas 19, J. Freelanderis 14 (7 atk. kam.), M. Fernandezas 12, J. Moranas 11.

„Asvel“: Ch. Troutmanas (10 atk. kam.) ir B. Dewaras (7 atk. kam.) po 15, A. Sy 13 (6 atk. kam.), J. R. Reynoldsas ir L. Foirest po 11.

E grupės turnyro lentelė: (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)

1. Azovmaš         2  1 +11
2. Asvel           2  1 -17
3. Gran Canaria    1  2  +7
4. Lietuvos Rytas  1  2  -1

Į kitą Europos taurės vyrų krepšinio turnyro etapą pateks dvi geriausios grupės komandos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.