Septyniolika tolimų metimų pataikę LKKA studentai bent jau iš dalies atsirevanšavo už nesėkmę praėjusių metų finale.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo trimis taškai, tačiau netrukus Aidas Viskontas pataikė du dvitaškius iš eilės ir VDU išsiveržė į priekį - 4:3. Raimondas Barys dviem tolimais metimais vėl išvedė LKKA į priekį (11:9), tačiau Gintaras Leonavičius netrukus atstatė pusiausvyrą - 11:11.

Visgi fantastiškai iš toli atakavę aikštės šeimininkai ketvirčio pabaigoje atitrūko nuo varžovų ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo devynių taškų persvarą - 26:17.

Antrąjį ketvirtį tolimais metimais pradėjo Vidmantas Sragauskis ir R. Barys, o LKKA pranašumas gerokai išaugo - 32:17. Nors sužaidus tris minutes VDU ekipos puolėjas Šarūnas Zablockis pelnė septynis taškus iš eilės, sėkmingomis atakomis atsakė ir aikštės šeimininkai, todėl skirtumas beveik nepakito.

Kėlinio pabaigoje po A. Vilkonto ir Dariaus Šilinskio metimų VDU truputį priartėjo (40:50), tačiau įpusėjus mačui LKKA ir toliau turėjo dviženklę persvarą - 55:44.

Antrąją rungtynių pusę VDU pradėjo spurtu 9:0 ir po G. Leonavičiaus dvitaškio su pražanga iš turėtos aikštės šeimininkų persvaros teliko vos du taškai - 55:53. Maža to, sužaidus keturias minutes šiame ketvirtyje tas pats G. Leonavičius išlygino rezultatą - 59:59.

Visgi tada prabilo toliašaudė LKKA artilerija. Du tolimus metimus pataikė V. Sragauskis, aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 10:2 ir vėl pabėgo į priekį - 69:61. Maža to, paskutinę trečiojo kėlinio sekundę V. Sragauskis dar kartą pataikė iš trijų taškų zonos, o LKKA likus dešimčiai minučių išlaikė beveik visą po dviejų kėlinių turėtą pranašumą - 77:69.

Paskutiniame ketvirtyje didesnės intrigos aikštėje nebuvo. Sužaidus dvi minutes Kastytis Normantas pridėjo tritaškį ir LKKA susigrąžino dviženklę persvarą - 81:71.

Įpusėjus ketvirčiui tas pats krepšininkas "smeigė" dar vieną tolimą metimą ir rungtynių nugalėtojas tapo aiškus - 90:75. Per likusį laiką aikštėje niekas nepasikeitė, o likus dviem sekundėms iki susitikimo pabaigos Darius Gricius nuo baudų metimų linijos pelnė šimtąjį LKKA tašką šiose rungtynėse - 100:86.

LKKA: V. Sragauskis 22 taškai (5/5 dvit., 4/8 trit.), R. Danys (10 atk. kam.), K. Normantas (6 rez. perd.) ir R. Banys (3/5 trit.) po 12, G. Kurtinaitis 10, R. Alijevas (9 rez. perd.) ir T. Mačiulis po 9.

VDU: G. Leonavičius 22 (7/10 dvit., 0/5 trit., 8/9 baud.), A. Viskontas 21 (2/10 trit., 6 rez. perd.), D. Šilinskis 16 (5/8 dvit., 6/6 baud., 8 atk. kam., 5 bl.), Š. Zablockis 12.

Klaipėdoje įvykusiame „jūrų mūšyje“ tarp Klaipėdos universiteto (KU) ir Klaipėdos krikščioniškojo koledžo tarptautino universiteto (LCC TU) komandų pirmąją pergalę čempionate rezultatu 82:74 šventė net septynių legionierių vedina LCC TU ekipa.

KU: J. Žurna 15, D. Vaitelis 14, V. Buzas 12

LCC TU: J. Mulamba 28, O. Seckas 24, M. Seckas 7.

Kauno rajone, Noreikiškėse įvykusiame Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ir Mykolo Romerio Universiteto (MRU) susitikime ekipoms teko saugotis traumų slidinėjant ant šlapių grindų. Dailiojo slidinėjimo ir krepšinio parodomąsias rungtynes rezultatu 78:75 laimėjo MRU.

„Žaidėme lyg ant ledo. Keista, jog dar Lietuvoje galima rungtyniauti tokiomis sąlygomis. Nesulaikėme jų lyderių Povilo Stasiulionio ir Modesto Šidlausko, bet vis dėlto, rungtynių pabaigoje sužaidėme tvirtai“ - pergale ir tuo, jog pavyko išvengti skaudžių pasekmių džiaugėsi MRU vyr. treneris V. Poteliūnas.

„Man gėda, jog mums tenka namų rungtynes žaisti tokioje aikštėje. Krepšininkai nuo trijų taškų zonos mesti turėjo su prožektoriais – nuo tritaškio linijos dėl tamsos krepšio nebebuvo matyti“ - namų arenos sąlygomis piktinosi LŽŪU strategas R. Ragauskas.

LŽŪU: P. Stasiulionis 27 (16 atk. kam.), M. Šidlauskas 26 (8 atk. kam., 5 per. kam.), V. Grinis 7

MRU: S. Buterlevičius 22 (6 atk. kam., 3 rez. perd., 3 per. kam.), P. Ivanauskas 15, A. Gydra 13.

Pirmąją pergalę čempionate iškovojo Kauno technologijų universitetas (KTU), namuose po permainingos kovos 88:77 palaužęs Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) pasipriešinimą.

KTU: G. Venclovas 25 (8 atk. kam.), G. Butkus 19, M. Šumskis 17

VGTU: A. Fiodorovas 27 (4 per. kam), M. Norkus 13, S. Žurauskis 10.

Po metų pertraukos į LSKL sugrįžęs Šiaulių universitetas (ŠU) iškovojo jau antrąją pergalę iš eilės, šįsyk net 116:90 sutriuškinęs be savo žvaigždžių rungtyniavusį Vilniaus pedagoginį universitetą (VPU).

„Turėjom pasinaudoti varžovų silpnumu ir pasinaudojom. Jautėme, kad laimėsime lengvai, nes surinkome visus pagrindinius krepšininkus, o varžovai buvo gerokai „nukraujavę“. Tiesa, žaidėme be gynybos, tad ir praleidome nemažai“ - reziumavo ŠU vyr. treneris Arūnas Kačerauskas.

„Jei įmeti 90 taškų ir nelaimi, tai reikia žaisti labai blogai. Pralaimėjome viską – kovą po krepšiais, ir visus kitus žaidimo elementus. Nors porą kėlinių mes dar kovojome, tačiau po trečiojo jau buvo sunku vytis varžovus – jie šiandien žaidė geriau nei mes“ - po rungtynių dėl pralaimėjimo per daug nesisielojo VPU vyriausiasis treneris Algimantas Šatas.

ŠU: L. Lukoševičius 21, Agnius Gurklys (12 atk. kam.) ir M. Kuzminskas (10 atk. kam.) po 18, A. Birgelis 16, Ž. Petraitis 15 (6 atk. kam.), G. Jakštas 11.

VPU: V. Jatulevičius 18, L. Chmieliauskas 13 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), A. Lukauskas ir D. Ratkevičius po 12.

Turnyrinė lentelė: (vieta, komanda, žaista, pergalės, taškų santykis)

10.VDU    2 0 -41

Pirmadienį taip pat startavo LSKL merginų čempionatas. Pirmajame ture VDU 69:66 palaužė, ŠU krepšininkės 69:73 nusileido LKKA, o VPU komanda 71:52 nugalėjo VU.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.