E grupėje trys rinktinės - Lietuva, Turkija ir Italija surinko po 4 pergales, bet geriausią tarpusavio rezultatą turi lietuviai, antri lieka turkai.

Tai reiškia, kad pusfinalyje lietuviai žais su antrąja F grupės ekipa - Ispanija. Kitą pusfinalio porą sudarys Serbija - Turkija.

Lietuviai rungtynes savo naudai perlaužė tada, kai atrodė, kad įkrito į didžiausią duobę. Prasidėjus ketvirtam kėliniui italai įgijo didžiausią persvarą (66:60), o Donatas Motiejūnas gavo ketvirtą pražangą.

Visgi D. Motiejūno treneris nekeitė ir šis netrukus pelnė du taškus. Martynas Gecevičius tada smeigė tritaškį, o Lukas Brazdauskis dvitaškiu persvėrė rezultatą lietuvių naudai - 67:66.

Po kelių akimirkų dvi Žygimanto Janavičiaus baudos vainikavo spurtą 11:0 - lietuviai pirmavo 71:66.

Italai priartėjo iki 4 taškų (72:76), bet D. Motiejūnas pataisė netaiklų L. Brazdauskio metimą, o Ž. Janavičius paskutinę atakos sekundę smeigė tritaškį ir pakėlė ant kojų kelias dešimtis lietuvių gerbėjų - 81:72.

Paskutinę minutę aikštėje virė tikras nervų karas - italai skubėjo prasižengti prieš lietuvius, šie pataikydavo tik kas antrą baudą. Visgi mačo pabaigoje M. Gecevičius dviem baudomis padėjo tašką.

„Pergale patikėjau, kai tik nuaidėjo finalinis švilpukas. Nes paskutinės 30 sekundžių truko kokias 10 minučių“, – rungtynių įtampą geriausiai atspindi Vytenio Lipkevičiaus žodžiai.

Penktadienis turnyre - poilsio diena. Į pusfinalių kovas komandos stos šeštadienį.

Lietuva: Martynas Gecevičius 26 taškai, Žygimantas Janavičius 18 (5 rez. perd.), Donatas Motiejūnas 17 (8 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 14, Lukas Brazdauskis 8, Adas Juškevičius 4, Evaldas Žabas 2.

Italija: Pietro Aradori 25, Lorenzo D'Ercole 16, Roberto Rullo ir Giacomo Eliantonio po 11.