Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius, pelnę po 15 taškų. Marius Prekevičius ir Simas Jasaitis surinko po 14, Šarūnas Jasikevičius įmetė 9 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 5 bei perėmė 3 kamuolius.

Argentinai 16 taškų pelnė Carlosas Delfino. 13 taškų - Paolo Quinteroso, 12 - Luiso Scola sąskaitoje.

Būtent Argentinos komanda rugpjūčio 10-ą dieną Pekine bus pirmoji lietuvių varžovė olimpiados krepšinio turnyro A grupėje.

Diena anksčiau Lietuvos nacionalinė komanda 66:91 nusileido pasaulio čempionei Ispanijos ekipai, o prieš tai šventė keturias pergalės mačuose su silpnesniais varžovais.

Rengdamasi olimpiadai Lietuvos rinktinė namuose dukart – 105:67 ir 115:62 – sutriuškino Islandijos krepšininkus, 113:57 nepasigailėjo Baltarusijos ir 90:61 nugalėjo Portugalijos nacionalinę komandą.

Šeštadienį Lietuvos rinktinė grįš į Vilnių, kur sekmadienį dar viename draugiškame mače susikaus su Suomijos nacionaline ekipa.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Kšyštofas Lavrinovičius, Robertas Javtokas.

Argentinos rinktinės starto penketas: Pablo Prigioni, Emanuelis Ginobili, Andresas Nocioni, Luisas Scola, Fabricio Oberto.

Lietuvos krepšininkai jau susitikimo pradžioje pasiuntė varžovus į nokdauną, spurtavę 9:0 ir privertę argentiniečius prašyti minutės petraukėlės.

Bet ir po jos lietuviai nemažino apsukų – S. Jasaitis ir Marius Prekevičius pataikė po tritaškį, Simas iššovė iš toli dar kartą, o skirtumas išaugo iki 15 taškų (17:2).

E. Ginobili ir A. Nocioni sėkmingomis atakomis sumažino atotrūkį iki vienaženklės reikšmės (8:17), bet tuomet mūsiškiai laimėjo dar vieną atkarpą 11:2 (28:10).

Pasimetę olimpiniai čempionai ir toliau nerado priešnuodžių sėkmingoms lietuvių atakoms ir pasibaigus kėliniui švieslentė rodė jau 19 taškų Lietuvos komandos persvarą (33:14).

Antrajame ketvirtyje varžovai puolime ir toliau nerado ginklų, pasižymėdami tik isteriškais kamuolio spardymais po sėkmingų Lietuvos ekipos žaidėjų atakų bei nesportinėmis pražangomis - už dvi iš eilės iš aikštės buvo išvarytas A. Nocioni.

Tuo metu mūsiškiai užtikrintai didino savo pranašumą, kuris sužaidus tris minutes pirmą kartą pasiekė 20 taškų ribą (36:16).

Sužaidus 6 su puse minutės M. Prekevičius tolimu metimu prarają tarp komandų padidino iki 26 (46:20), o paskutinėmis ketvirčio sekundėmis dar vienu tiksliu tritaškiu – net iki 30 taškų atžymos (56:26).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė – sužaidus dvi minutes lietuvių persvara dar labiau išaugo (61:28).

Tačiau tuomet mūsiškiai kiek atsipalaidavo, ėmė klysti „lygiose“ vietose ir argentiniečiai, daugiausia E. Ginobili pastangomis, netruko sumažinti atotrūkį iki 24 taškų (39:63).

Iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 min. 30 sek., po dviejų E. Ginobili baudos metimų skirtumas sumenko iki 23 taškų (43:66), toks buvo ir likus pusei minutės (47:70). Tačiau paskutinę ketvirčio sekundę Lietuvos rinktinės sirgalius nudžiugino tikslus K. Lavrinovičius šūvis iš maždaug 8 metrų (73:47).

Ketvirtajame kėlinyje varžovai pakilo į lemiamą šturmą. Argentinos komandoje įsišaudė taikliarankiai C. Delfino ir P. Quinterosas, o gynybos gniaužtuose ėmė dusti visa Lietuvos komanda. Laimėję spurtą 18:4, argentiniečiai sumažino skirtumą iki 12 taškų (65:77).

Vis dėlto Lietuvos komanda nepalūžo – netrukus R. Kaukėnas tritaškiu padidino mūsiškių persvarą iki 16 taškų (82:66), po likus žaisti 2 min. 40 sek. tą patį padarė ir Jonas Mačiulis (89:73).

Per likusį laiką olimpiniai čempionai stebuklo sukurti nebesuspėjo ir Lietuvos rinktinė šventė užtikrintą pergalę 94:75.

Susitikime nedalyvavo traumuoti Lietuvos ekipos puolėjai Darius Songaila ir Linas Kleiza, į aikštelę neišbėgo ir Ramūnas Šiškauskas.

Statistika

Lietuvos rinktinė: Kšyštofas Lavrinovičius (6 atk. kam.) ir Rimantas Kaukėnas po 15, Marius Prekevičius ir Simas Jasaitis po 14, Jonas Mačiulis ir Šarūnas Jasikevičius (6 rez. perd., 5 atk. kam., 3 per. kam.) po 9, Marijonas Petravičius 7, Robertas Javtokas 5, Mindaugas Lukauskas 4, Darjušas Lavrinovičius 2, Tomas Delininkaitis taškų nepelnė.

Argentinos rinktinė: Carlosas Delfino 16, Paolo Quinterosas 13, Luisas Scola 12, Pablo Prigioni ir Emanuelis Ginobili po 10, Romanas Gonzalezas 7, Andresas Nocioni 5, Fabricio Oberto 2.

Dvitaškiai: Lietuva 21/40 (53 proc.) - Argentina 14/31 (45 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 11/23 (48 proc.) - Argentina 10/26 (38 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 19/23 (83 proc.) - Argentina 17/27 (63 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 44 - Argentina 23

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 13 - Argentina 10

Perimti kamuoliai: Lietuva 13 - Argentina 12

Klaidos: Lietuva 22 - Argentina 17

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.