Nugalėtojams 24 taškus pelnė ir 8 atšokusius kamuolius atkovojo Linas Kleiza. Rimantas Kaukėnas prie pergalės prisidėjo 18, Jonas Mačiulis - 12 taškų.

Portugalijos ekipai 18 taškų surinko ir 8 kamuolius po krepšiais sugriebė Nuno Marcalis. Joao Santosas (8 atk. kam.) ir Jorge Coelho įmetė po 11, Mario Andrade - 10 taškų.

Mačo rezultatas nevisiškai atspindi žaidimo eigą, mat rungtynių viduryje Portugalijos krepšininkai tik 5 taškais atsiliko nuo Lietuvos rinktinės. Didžiąją persvarą lietuviai įgijo tik paskutinio kėlinio pirmomis minutėmis, kuomet įspūdingą šou surengęs L. Kleiza iniciavo Lietuvos ekipos spurtą 12:0 ir mūsiškiai nutolo nebepavejamai.

Susitikimui nebuvo registruoti Ramūnas Šiškauskas ir Darius Songaila, kuriems treneriai leido pailsėti.

Rengdamasi olimpiadai Lietuvos rinktinė dukart – 105:67 ir 115:62 – nugalėjo Islandijos krepšininkus bei 113:57 nepasigailėjo Baltarusijos komandos.

Dabar Lietuvos nacionalinė komanda kelsis į Orensės miestą, kur sužais dvejas rungtynes su pajėgiomis Ispanijos ir Argentinos rinktinėmis. Pasaulio čempionai ispanai mūsiškių varžovais bus ketvirtadienį (07.24), o olimpiniai čempionai argentiniečiai – penktadienį (07.25).

Abi varžovės tarpusavyje šią savaitę sužais du kartus. Antradienį jos susitinka Madride, o šeštadienį – Orensėje.

Rungtynės

Lietuvos rinktinės starto penketas: Šarūnas Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas, Simas Jasaitis, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Lietuvos krepšininkai nuo pirmųjų minučių išsiveržė į priekį, kai po 4 K. Lavrinovičiaus ir 2 R. Kaukėno taškų pirmavo 6:0.

Varžovai mūsiškius stabdė dažnomis pražangomis, tad netrukus 4 baudas iš eilės realizavęs Š. Jasikevičius padidino skirtumą iki 7 taškų (10:3).

Portugalai atsakė dvitaškiu ir sužaidus 4 minutes abiejų ekipų rezultatyvumas įstrigo. Lietuviams nesisekė atakuoti, ypač – už tritaškio linijos, varžovams sunkiai sekėsi susikurti progas metimams.

Beveik tris minutes trukusį taškų „badą“ nutraukė R. Kaukėnas, perėmęs kamuolį ir pelnęs du taškus iš po krepšio (12:6). Netrukus gynėjas pakartojo kombinaciją „perimtas kamuolys ir dvitaškis“, rezultatyvią ataką surengė J. Mačiulis ir skirtumas pasiekė dviženklę reikšmę (16:6).

Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 19:8 mūsiškių naudai.

Po pertraukėlės Lietuvos rinktinę į priekį truktelėjo L. Kleiza ir Mindaugas Lukauskis, pataikę po dvitaškį su bauda (25:10). Po triuškinančio L. Kleizos dėjimo lietuviai išsaugojo 15 taškų pranašumą (27:12).

Tačiau vėliau Lietuvos komandos žaidimas vėl stabtelėjo ir portugalai netrukus sumažino atotrūkį iki 10 taškų (17:27, 19:29), privertę vyriausiąjį trenerį Ramūną Butautą prašyti minutės petraukėlės.

Bet ir po jos įvykiai aikštėje palankiau klostėsi Portugalijos rinktinei, kurios žaidėjai netrukus priartėjo iki 7 taškų (23:30). Vėl blykstelėjęs J. Mačiulis tolimu metimu atsatė dviženklę lietuvių persvarą, bet įsidrąsinę oponentai likus žaisti 1 min. 15 sek. sumažino skirtumą iki 6 taškų (29:35).

Kėlinio pabaigą gelbėti ėmėsi R. Kaukėnas – po gynėjo 5 taškų Lietuvos rinktinė į didžiąją petrauką išėjo pirmaudama 40:31. Verta pažymėti, kad antrąjį kėlinį 23:21 laimėjo Portugalijos krepšininkai.

Aktyviausiai Lietuvos ekipoje žaidęs R. Kaukėnas per pirmuosius du kėlinius pelnė 13 taškų ir buvo rezultatyviausias žaidėjas aikštelėje.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo 5 iš eilės Š. Jasikevičiaus taškais, bet tuo pačiu metu varžovai atsakė net 3 taikliais šūviais iš toli, o po trijų L. Kleizos klaidų paeiliui sumažino skirtumą iki 5 taškų (40:45).

Lietuvos krepšininkai vėl padidino persvarą iki 9 taškų, bet greitas kontratakas rengę portugalai neleido tolti labiau (49:40, 51:42, 53:44).

Lietuvos rinktinės puolimui šviežio vėjo įnešė Marijonas Petravičius – po penkių iš eilės vidurio puolėjo taškų kėlinio pabaigoje mūsiškiai vėl pasiekė didžiausią susitikime pranašumą (62:47).

Vis dėlto paskutinę ketvirčio minutę vėl sėkmingiau žaidė varžovai, kurie pelnė 5 taškus be atsako ir sumažino skirtumą tarp ekipų iki 10 taškų (52:62).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos komandos puolimui diriguoti ėmėsi L. Kleiza: puolėjas pataikė tritaškį, dvitaškį, galingai įgrūdo kamuolį į krepšį, galiausiai realizavo du taškus su bauda ir padidino persvarą iki 20 taškų (72:52).

Aikštelėje tik pasirodęs Darjušas Lavrinovičius skirtumo kartelę pakėlė iki 22 taškų ribos (74:52), o po kelių minučių J. Mačiulis taikliu tritaškiu dar padidino iki 23 taškų (83:60).

Mačo pabaigoje įsibėgėję lietuviai nemažino apsukų ir jų pranašumas toliau augo, kol paskutinėmis sekundėmis po D. Lavrinovičiaus taiklios baudos pasiekė apogėjų – 90:61.

Statistika

Lietuvos rinktinė - Portugalijos rinktinė 90:61 (19:8, 21:23, 22:21, 28:9)

Lietuva: Linas Kleiza 24 taškai (2/2 trit., 7/10 dvit., 4/5 baudų; 8 atk. kam., 6 kld.), Rimantas Kaukėnas 18 (1/5 trit., 7/9 dvit., 1/1 baudos), Jonas Mačiulis 12 (2/3 trit., 1/2 dvit., 4/6 baudų), Šarūnas Jasikevičius 9, Marijonas Petravičius 6, Darjušas Lavrinovičius 5, Kšyštofas Lavrinovičius (6 atk. kam.), Simas Jasaitis (6 atk. kam.) ir Mindaugas Lukauskis po 4, Marius Prekevičius ir Tomas Delininkaitis po 2, Robertas Javtokas 0.

Portugalija: Nuno Marcalis 18 (8 atk. kam.), Joao Santosas (8 atk. kam.) ir Jorge Coelho po 11, Mario Andrade 10.

Dvitaškiai: Lietuva 21/37 (57 proc.) - Portugalija 15/32 (47 proc.)

Tritaškiai: Lietuva 7/23 (30 proc.) - Portugalija 5/23 (22 proc.)

Baudų metimai: Lietuva 27/38 (71 proc.) - 16/21 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: Lietuva 49 - Portugalija 29

Rezultatyvūs perdavimai: Lietuva 9 - Portugalija 10

Klaidos: Lietuva 18 - Portugalija 22

Pražangos: Lietuva 25 - Portugalija 30.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.