Pirmąją finalo serijos dvikovą "Celtics" laimėjo rezultatu 98:88.

Sekmadienį pusę pirmojo kėlinio vyko kova "taškas į tašką", o antrojoje jo pusėje Kevinas Garnettas "užsidirbo" techninę pražangą ir po Kobe Bryanto įmestos baudos svečiai įgijo 7 taškų pranašumą - 15:8.

Tuomet aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 9:2, o Ray Alleno tritaškis išlygino rezultatą - 17:17. Po pirmojo ketvirčio "Lakers" turėjo vos dviejų taškų pranašumą - 22:20.

Antrąjį kėlinį Los Andželo ekipa pradėjo į aikštę išleisdama vien atsarginius žaidėjus, "keltų" gretose iš starto penketo buvo tik R. Allenas. Vėliau į aikštelę išbėgęs Paulas Pierce'as tolimu metimu pratęsė "Celtics" spurtą iki 10:0 per vieną minutę - 30:22.

Svečiai buvo grėsmingai priartėję, tačiau taiklūs P. Pierce'o ir R. Alleno tolimi metimai sukrovė "keltams" dviženklį pranašumą - 47:37, kurį jie iki ilgosios pertraukos dar šiek tiek padidino - 54:42.

Trečiojo kėlinio pirmojoje pusėje žaidimą visiškai kontroliavo aikštės šeimininkai, bet po 4 iš eilės K. Bryanto pelnytų taškų ir Pau Gasolio dvitaškio svečiams vėl pavyko sumažinti skirtumą iki vienženklio - 59:68.

Tačiau netrukus minutės pertraukėlės jau teko prašyti Philui Jacksonui, kurio auklėtiniai pralaimėjo atkarpą 0:11, o "Celtics" įgijo triuškinantį 20 taškų pranašumą, kurį iki ketvirčio pabaigos dar padidino - 83:61.

Ketvirtajame kėlinyje svečiams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki 13 taškų, tačiau varžovai netrukus vėl atsiplėšė.

Visgi "Lakers" krepšininkai nenuleido rankų: K. Bryantas pelnė 7 taškus iš eilės, Saša Vujačičius įmetė iš toli, o Vladimiro Radmanovičiaus dėjimas privertė minutės pertraukėlės prašyti jau Docą Riversą, nes iš jo auklėtinių pranašumo liko vos 4 taškai - 104:100.

Likus žaisti 38 sek. K. Bryantas baudos metimais sumažino skirtumą iki 2 taškų (102:104), tačiau kitame aikštės gale P. Pierce'as atsakė dviem taikliom baudom, o vėliau blokavo S. Vujačičiaus metimą ir Jamesas Posey nuo baudų metimo linijos įtvirtino Bostono komandos pergalę.

Trečiosios serijos rungtynės antradienį bus žaidžiamos Los Andžele.

"Lakers": Kobe Bryantas 30 taškų (1/3 trit., 10/20 dvit., 7/7 baudų; 8 rez. perd.), Pau Gasolis 17 (10 atk. kam.), Vladimiras Radmanovičius 13 (10 atk. kam.), Lamaras Odomas 10 (8 atk. kam.), Derekas Fisheris ir Jordanas Farmaras po 9.

"Celtics": Paulas Pierce'as 28 (4/4 trit., 5/12 dvit., 6/7 baudų; 8 rez. perd.), Leonas Powe'as 21, Kevinas Garnettas (14 atk. kam.) ir Ray Allenas po 17, Jamesas Posey 8.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.