Rungtynių lūžis įvyko trečiajame kėlinyje, kai Bostono komandos kapitonas Paulas Pierce‘as patyrė traumą. Dengdamas Kobe Bryantą jis susidūrė su komandos draugu Kendricku Perkinsu ir susižeidė kelį. Krepšininkas buvo išneštas į rūbinę ir ten ant kelio jam uždėtas įtvaras.

Be kapitono likę „Celtics“ krepšininkai pelnė 4 taškus be atsako ir išlygino rezultatą (62:62), o kai P. Pierce‘as grįžo į areną, žiūrovai jį pasitiko stovėdami.

Prieš pasibaigiant kėliniui P. Pierce‘as pataikė du tritaškius iš eilės – iš viso per trečią kėlinį pelnė 15 taškų – ir „Celtics“ likusiam laikui perėmė kontrolę – 75:71.

Per ketvirtą kėlinį „Lakers“ pataikė tik 5 metimus iš 20, K. Bryantas tepelnė 4 taškus ir visus juos – baudų metimais, o namie žaidę Bostono krepšininkai pirmąkart rungtynėse įgijo dviženklę persvarą.

Antrosios serijos rungtynės sekmadienį vėl bus žaidžiamos Bostone.

„Lakers“:Kobe Bryantas 24 taškai (0/3 trit., 9/23 dvit., 6/6 baudų; 6 rez. perd.), Derekas Fisheris (6 rez. perd.) ir Pau Gasolis (8 atk. kam.) po 15, Lamaras Odomas 14 (6 atk. kam.), Saša Vujačičius 8.

„Celtics“: Kevinas Garnettas 24 (9/22 dvit., 6/6 baudų; 13 atk. kam.), Paulas Pierce'as 22 (3/4 trit., 4/7 dvit., 5/7 baudų), Ray Allenas 19 (8 atk. kam.), Rajonas Rondo 15 (7 rez. perd.), Samas Cassellas 8.