Rungtynes geriau pradėjo "Žalgiris", kuris po Eurelijaus Žukausko ir Pauliaus Jankūno taškų pirmavo - 4:0. 4-ą minutę Hollisui Price'ui tritaškiu pavyko išlyginti santykį - 7:7.

Aktyvus aikštėje ir gynyboje, ir puolime tuo metu buvo E. Žukauskas. Jo ir P. Jankūno pastangomis kauniečiai nuolat buvo žingsneliu priekyje - 14:11, 17:16.

"Lietuvos ryto" krepšininkai toje atkarpoje nepataikydavo iš patogių padėčių, dažnai prasižengdavo, klydo prie savo ir priešininkų krepšio.

Vis dėlto Artūras Jomantas metimu su pražanga 9-ą minutę pirmą kartą persvėrė rezultatą vilniečių naudai - 21:19. Paskutinėmis kėlinio akimirkomis Kenanas Bajramovičius ir Mindaugas Lukauskis padėjo "Lietuvos rytui" atitrūkti dar labiau - 25:20.

Antro ketvirčio pradžioje sostinės ekipa tęsė savo pirmo kėlinio pabaigoje pradėtą spurtą (4:0), pelnydami dar 6 taškus iš eilės (10:0). Skirtumas išaugo iki rekordinio - 11 taškų - 31:20 (13-ą min.), o 16-ą minutę vilniečiai po Chucko Eidsono pirmųjų taškų šiose rungtynėse pirmavo - 37:24.

Bet K. Bajramovičiaus, A. Jomanto ir Ch. Eidsono netaiklūs metimai iš po krepšio bei amerikiečio nesportinė pražanga leido "Žalgiriui" - atsitiesti - 32:39 (Damiro Markotos, P. Jankūno ir J. Mačiulio taškai). M. Lukauskio tritaškis kėlinį baigia džiūgaujant "Lietuvos ryto" aistruoliams - 42:34. Marcusas Brownas per 20 minučių "Žalgiriui" nepelnė taško.

Trečio kėlinio pradžioje abiejų komandų krepšininkai 3 minutes negalėjo įmesti į krepšį. "Sausrą" nutraukė D. Collinsas, pelnydamas 4 taškus iš eilės - 38:42, bet M. Lukauskio tolimas "šūvis" leido vilniečiams kiek atsikvėpti - 45:38.

"Žalgirio" kroato Marko Popovičiaus 5 taškai iš eilės (2+3) sugrąžino intrigą - 43:45 (27-ą min.). Nerezultatyvioje 10 min. atkarpoje "Lietuvos rytas" pralaimėjo kėlinuką - 9:14. H. Price'as (2/4) ir M. Nielsenas (0/2) negalėjo įmesti net baudų - 51:48.

Ketvirtame kėlinyje "Žalgiriui" pagaliau "atsirišo" varžovų krepšys - tritaškius pataikė M. Brownas, Dainius Šalenga ir J. Mačiulis, o kova prasidėjo iš naujo - 59:58.

M. Brownas 35-ą minutę po ilgesnės pertraukos išvedė žalgiriečius vėl į priekį - 63:62, o po D. Markotos dėjimo - 65:62.

Paskutinių minučių nervų kare, kuriame neįtikėtinus metimus pataikė M. Brownas ir M. Lukauskis buvo lygu 67:67, 69:69. Vis dėlto paskutinė vilniečio M. Lukauskio ataka buvo nevykusi - pratęsimas. Per papildomas 5 minutes geriau sekėsi "Žalgirui" - tritaškius pataikė D. Šalenga ir M. Popovičius, M. Lukauskis sužingsniavo, o H. Price'as prarado kamuolį.

P. Jankūnas baudomis įtvirtino kauniečių pergalę - 81:75.

Statistika

"Lietuvos rytas": Mindaugas Lukauskis 19 (4 atk. kam.), Marijonas Petravičius 13 (7 atk. kam.), Hollisas Price'as 13 (2-tšk. 4/8 , 3-tšk. 1/5, 1-tšk. 4/8), Kenanas Bajramovičius 12 (4 atk. kam.), Artūras Jomantas 9 (8 atk. kam.), Chuckas Eidsonas 3 (1-tšk. 1/4, 2-tšk. 1/4, 3-tšk. 0/1), Matthew Nielsenas (7 atk. kam., 2-tšk. 0/2, 1-tšk. 0/2), Andrius Šležas ir Jaredas Jordanas po 0. (Simas Buterlevičius, Lukas Brazdauskis ir Michailas Anisimovas nežaidė, o Robertas Štelmaheris ir susirgęs Martynas Gecevičius buvo neregistruoti).

"Žalgiris": DeJuanas Collinsas 15 (3 atk. kam., 5 rez. perd., 2-šk. 4/11, 3-tšk. 1/2, 1-tšk. 4/6), Jonas Mačiulis 14 (5 atk. kam., 2 rez. perd., 2-tšk. 5/7, 3-tšk. 1/3), Eurelijus Žukauskas 11 (3 atk. kam., 2 blk., 2-tšk. 3/4, 1-tšk. 5/8), Damiras Markota 10 (12 atk. kam., 2-tšk. 5/5), Marko Popovičius 10 (2-tšk. 1/2, 3-tšk. 2/5, 1-tšk. 2/2), Paulius Jankūnas 8 (6 atk. kam.), Marcusas Brownas 7 (4 atk. kam., 2 rez. perd., 2-tšk. 2/2, 3-tšk. 1/2), Dainius Šalenga 6 (3-tšk. 2/4), Mantas Kalnietis ir Goranas Jurakas po 0. (Artūras Milaknis nežaidė).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)