Rungtynes komandos pradėjo akademiškai ramiai, bet žalgiriečiai buvo žingsneliu priekyje - 2:0, 4:2.

Po Holliso Price'o tritaškio 3-ą minutę "Lietuvos rytas" persvėrė santykį 5:4 ir nuo tada mačas ėmė klostytis gyviau. Tam įtakos turėjo ir krepšininkams, ir treneriams nelabai suprantami kai kurie teisėjų sprendimai.

Marcusui Brownui taikliai mėtant baudas, o Jonui Mačiuliui pataikius tritaškį kauniečiai atitrūko solidžiau - 15:10.

Bet rezultatyvi atkarpa pavyko ir vilniečiams, kurie po Matthew Nielseno penkių taškų (2+1 ir 2) Chucko Eidsono dėjimo bei Marijono Petravičiaus baudų persvėrė santykį - 21:19.

Labai sėkmingai nuo atsarginių suolo į "Žalgirio" žaidimą įsijungusio ir krepšinio pasiilgusio kroato Marko Popovičiaus bei Manto Kalniečio pastangomis kauniečiai kėlinį laimėjo - 27:23.

Puiki Kauno komandos pirmo kėlinio pabaiga įkvėpė juos ir tolesniam spurtui. Laimėjęs atkarpą 10:0, "Žalgiris" atitrūko - 33:23, 38:28.

Kenanui Bajramovičiui ir H. Price'ui pavyko sušvelninti santykį - 34:38 (15 min.).

Tačiau slaptas "Žalgirio" finalo serijos ginklas kroatas Damiras Markota savo 8 taškais ir galinga kova po krepšiais atvėsino "Lietuvos ryto" žaidėjų įkarštį ir grąžino 9 taškų skirtumą - 43:34. Netrukus po D. Markotos dėjimo su varžovų pražanga persvara išaugo iki - 48:36 (17 min.). Kroatas per tą laiką jau buvo pelnęs 13 taškų.

Netrukus po Pauliaus Jankūno dvitaškio komandas jau skyrė rekordinis - 14 taškų skirtumas - 54:41, bet tuoj pat J. Mačiulio techninė pražanga už ginčus su teisėjais leido sostinės krepšininkams priartėti - 46:56.

Trečią ketvirtį taktiškai brandžiau ir protingiau, su didesniu noru bei ryžtu žaidė žalgiriečiai. Jie, tiesa, nei patys toli pabėgo, nei leido varžovams priartėti ir laikė saugų 8-10 taškų skirtumą. "Žalgiris" tradiciškai sėkmingiau sužaidė kėlinio pabaigą - 72:61.

Lemiamame kėlinyje "Žalgiris" buvo nesustabdomas ir tik didino persvarą. Jie ir iškovojo pelnytą pergalę 92:79, kurią aptemdė DeJuano Collinso trauma.

Primename, kad pirmąsias serijos rungtynes Vilniuje laimėjo "Lietuvos rytas" 76:73, o "Žalgiris" antrąsias ir trečiąsias Kaune bei Vilniuje - 87:80 ir 91:90.

Penktas mačas Vilniuje bus žaidžiamas šeštadienį (05.17).

Statistika:

"Žalgiris": Damiras Markota 20 (2-tšk. 6/11, 3-tš. 2/3, 1-tšk. 2/3), Marcusas Brownas 15 (2-tšk. 3/3, 3-tšk. 1/2, 1-tšk. 6/6, 7 išprov. praž.), Paulius Jankūnas 11 (4 atk. kam.), Dainius Šalenga 10 (3-tšk. 2/4), Eurelijus Žukauskas 8 (7 atk. kam., 2 blk.), DeJuanas Collinsas 8 (7 rez. perd.), Jonas Mačiulis 7, Marko Popovičius 5, Mantas Kalnietis 4, Goranas Jurakas 2 (Artūras Milaknis nežaidė).

"Lietuvos rytas" Kenanas Bajramovičius 19 (6 atk. kam.), Hollisas Price'as 18 (2-tšk. 3/11, 3-tšk. 2/5), Matthew Nielsenas 10 (5 atk. kam.), Marijonas Petravičius 9 (7 atk. kam.), Chuckas Eidsonas 9 (2-tšk. 2/3, 3-tšk. 1/3, 1-tšk. 2/2), Artūras Jomantas 8, Martynas Gecevičius 4, Mindaugas Lukauskis 2, Andrius Šležas ir Robertas Štelmaheris 0 (Simas Buterlevičius ir Lukas Brazdauskis nežaidė, o Jaredas Jordanas ir Michailas Anisimovas buvo neregistruoti).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.