Antradienį vilniečiai antrosiose pusfinalio rungtynėse išvykoje rezultatu 115:85 (19:23, 28:17, 32:21, 36:24) dar kartą sutriuškino „Alytaus“ komandą ir seriją iki 2 pergalių laimėjo 2-0.

Pirmąjį susitikimą sostinėje „Lietuvos ryto“ krepšininkai prieš savaitę laimėjo net 116:62.

Antradienio mače aikštės šeimininkai varžovams priešinosi tik pirmąjį kėlinį, po kurio dar buvo priekyje 4 taškais. Po pertraukėlės sostinės komanda įsibėgėjo ir antrąjį bei trečiąjį kėlinius laimėjo dviženkliais skirtumais. Paskutinės 10 rungtynių minučių rungtynių eigos nebepakeitė ir Vilniaus klubas įspūdinga atakų lavina nušlavė varžovus.

„Alytus“: Marius Janišius 20 taškų (0/1 trit., 9/15 dvit., 2/6 baudų; 6 atk. kam.), Žydrūnas Urbonas 17, Nerijus Varnelis 14, Saulius Kazevičius 13 (6 atk. kam.), Rytis Adomavičius 9, Andrius Aleksandrovas 8, Marius Pociukonis ir Mindaugas Jaruševičius po 2.

„Lietuvos rytas“: Mindaugas Lukauskis 20 (3/4 trit., 4/4 dvit., 3/3 baudų; 9 atk. kam.), Martynas Gecevičius ir Andrius Šležas po 16, Marijonas Petravičius 12 (9 atk. kam.), Artūras Jomantas 11, Michailas Anisimovas 10, Kenanas Bajramovičius 9, Jaredas Jordanas 7, Robertas Štelmaheris 5, Hollisas Price'as (6 min. 37 sek.), Chuckas Eidsonas (9 min. 2 sek.) ir Lukas Brazdauskis (3 min. 34 sek.) po 3.

Sunkiau kelią į finalą prasiskynė savaitgalį Baltijos pirmenybių čempionais tapę kauniečiai, kurie atrosiose pusfinalio rungtynėse tik po atkaklios kovos išvykoje 94:83 (30:24, 24:21, 20:24, 20:14) nugalėjo „Šiaulius“ ir seriją taip pat laimėjo 2-0.

Pirmajame mače Kaune žalgiriečiai šventė daug lengvesnę pergalę 100:76.

Rungtynėse Šiauliuose Kauno klubas netruko susikrauti dviženklę persvarą, tačiau per trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai atsipalaidavo ir iššvaistė pranašumą iki 3 taškų. Netikėtai įtemptu virtusio mačo ketvirtajame kėlinyje šiauliečiai kvėpavo varžovams į nugarą, bet paskutinėmis minutėmis šie sugebėjo vėl nutolti iš iškovoti pergalę.

„Šiauliai“: Saulius Kuzminskas 21 (0/1 trit., 8/13 dvit., 5/7 baudų; 11 atk. kam.), Mantas Ruikis 17, Virginijus Praškevičius 11, Vaidas Pauliukėnas ir Marius Prekevičius po 8, Gediminas Maceina ir Tomas Rinkevičius po 5, Artūras Masiulis ir Donatas Zavackas po 3, Antonio Grantas 2.

„Žalgiris“: DeJuanas Collinsas 19 (1/2 trit., 7/12 dvit., 2/2 baudų; 6 rez. perd.), Damiras Markota 18, Marcusas Brownas 14, Goranas Jurakas 11, Jonas Mačiulis 10, Paulius Jankūnas 8 (7 atk. kam.), Marko Popovičius ir Dainius Šalenga po 6, Eurelijus Žukauskas 2.

Finalo serijoje, kuri gegužės 5 dieną startuos Vilniuje, „Lietuvos rytas“ ir „Žalgiris“ kovos iki 4 pergalių.

Alytaus ir Šiaulių komandos kovas dėl bronzos medalių pradės gegužės 6-ąją „Šiaulių“ arenoje.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.