Vilniečiams galimybės pirmą kartą žaisti Eurolygos ketvirtfinalyje nebūtų suteikusi net pergalė, nes paskutinis kelialapis bet kokiu atveju būtų atitekęs Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija).

Stambulo ekipa kitame E grupės mače namuose 75:59 įveikė jau anksčiau vietą tarp 8 stipriausių klubų užsitikrinusią ir pirmą nesėkmę TOP-16 patyrusią Vitorijos "Tau Ceramica" (Ispanija) bei garantavo sau antrąją vietą E grupėje. "Lietuvos rytas" pergalės atveju grupės rikiuotėje turkams būtų nusileidęs dėl prastesnio tarpusavio rungtynių taškų santykio.

Tačiau ir "Tau Ceramica" pergalė trečiadienį Vilniaus klubui durų į ketvirtfinalį nebūtų atvėrusi, nes tokiu atveju "Lietuvos rytą" būtų tenkinęs pralaimėjimas "Aris" ne didesniu nei 6 taškai skirtumu.

Vilniečiai E grupėje liko treti, "Aris" krepšininkai - ketvirti.

Paskutinėse rungtynėse rezultatyviausiai "Lietuvos ryto" gretose žaidė 14 taškų pelnęs ir 10 kamuolių atkovojęs Kenanas Bajramovičius. Jacksonas Vromanas surinko 13, Chuckas Eidsonas - 12 taškų.

Nugalėtojų gretose nesustabdomas buvo Jeremiah Massey - 28 taškai ir 12 atkovotų kamuolių. Dariusas Washingtonas prie pergalės prisidėjo 18, Savvas Iliadis - 13, Dimitris Tsaldaris - 11 taškų.

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir po minutės rezultatas buvo lygus (4:4). Mindaugas Lukauskis baudos metimais suteikė "Lietuvos rytui" pirmąją persvarą, kurią dvitaškiu padidino J. Vromanas (8:4).

Varžovai netruko atsakyti spurtu ir po įspūdingo Reyshawno Terry dėjimo persvėrė rezultatą savo naudai (11:10). Tuomet jau sekė svečių spurtas 6:0, privertęs "Aris" trenerį Gordoną Herbertą paprašyti minutės pertraukėlės.

Po jos "Lietuvos ryto" gretose pasirodė po traumos pasveikęs Marijonas Petravičius, tačiau sėkmingiau ėmė žaisti Salonikų komandos krepšininkai. Jie iki kėlinio pabaigos vilniečių persvarą sumažino iki minimumo (18:19).

Antrojo ketvirčio pradžioje J. Massey pelnė dvitaškį ir privertė trečią kartą prasižengti M. Petravičių. "Aris" lyderis pridėjo taiklų baudos metimą ir aikštės šeimininkus vėl išvedė į priekį (24:23). Netrukus Graikijos komandos pranašumas pasiekė 4 taškus (28:24) ir Aleksandras Trifunovičius pakvietė savo žaidėjus pasitarti.

Bet ir po pertraukėlės "Aris" pranašumas augo. Sužaidus 6 min. 30 sek. D. Washingtonas rezultatyviu prasiveržimu padidino Salonikų ekipos persvarą jau iki 8 taškų (34:26). Vis dėlto "Lietuvos ryto" žaidėjai nepalūžo ir po K. Bajramovičiaus tritaškio bei Artūro Jomanto dvitaškio metimų priartėjo koviniu atstumu (31:34).

Po kelių akimirkų staigus Martyno Gecevičiaus tolimas "šūvis" atotrūkį sumažino iki 2 taškų (34:36), bet iki ketvirčio pabaigos aikštės šeimininkai kiek šoktelėjo pirmyn (40:36).

Po didžiosios pertraukos "Lietuvos ryto" puolimas strigo kibioje graikų ekipos gynyboje, pasipylė klaidos ir varžovai ėmė tolti. J. Massey pelnė 4 taškus iš eilės, D. Washingtonas pataikė iš toli ir "Aris" pranašumas pasiekė 9 taškų ribą (47:38).

Tačiau netrukus iniciatyvą vėl perėmė vilniečiai. M. Petravičius pataikė dvitaškį, A. Šležas - baudas, Hollisas Price'as smeigė tritaškį metimą ir Salonikų komandos pranašumas ištirpo it dūmas (45:47). Bet banguojantis Vilniaus klubo žaidėjų puolimas vėl leido varžovams truktelėti į priekį - po triuškinančio D. Washingtono dėjimo jie pirmavo 7 taškais (52:45).

Aidint kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai graikai tolimu metimu susigrąžino 9 taškų pranašumą (57:48).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Salonikų komanda padidino skirtumą iki dviženklės reikšmės (59:48), bet dvi minutes pavyzdingai apsigynę svečiai pelnė 4 taškus be atsako (52:59). Netrukus taiklus K. Bajramovičiaus tolimas metimas dar tašku sumažino atsilikimą (55:61).

Tačiau dar labiau priartėti vilniečiams nepavyko. Negana to, "Aris" nestokojo kovingumo ir po dar vieno R. Terry dėjimo, likus žaisti 3 min. 30 sek., graikai susigrąžino 11 taškų persvarą (71:60).

Iki susitikimo pabaigos likus minutei, "Lietuvos rytui" pavyko sumažinti atotrūkį iki 7 taškų (70:77). Tačiau per paskutines 60 sekundžių stebuklas neįvyko ir pergalę rezultatu 83:74 iškovojo Salonikų "Aris".

Statistika

"Aris": Jeremiah Massey 28 (1/1 trit., 10/21 dvit., 5/5 baudų; 12 atk. kam., 4 per. kam.), Dariusas Washingtonas 18 (7 kld.), Savvas Iliadis 13, Dimitrios Tsaldaris 11, Reyshawnas Terry 10 (6 atk. kam.), Vladimeras Boisa 3.

"Lietuvos rytas": Kenanas Bajramovičius 14 (2/7 trit., 4/9 dvit.; 10 atk. kam.), Jacksonas Vromanas 13 (5/8 dvit., 3/4 baudų), Chuckas Eidsonas 12 (1/3 trit., 3/9 dvit., 3/5 baudų), Martynas Gecevičius 9, Hollisas Price'as ir Artūras Jomantas (6 atk. kam.) po 7, Marijonas Petravičius 6, Mindaugas Lukauskis 4, Andrius Šležas 2.

Jaredas Jordanas (11 min.) taškų nepelnė.

Dvitaškiai: "Aris" 24/49 (49 proc.) - "Lietuvos rytas" 23/43 (53 proc.)

Tritaškiai: "Aris" 4/11 (36 proc.) - "Lietuvos rytas" 5/21 (24 proc.)

Baudų metimai: "Aris" 23/27 (85 proc.) - "Lietuvos rytas" 13/17 (76 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Aris" 35 - "Lietuvos rytas" 35

Rezultatyvūs perdavimai: "Aris" 10 - "Lietuvos rytas" 14

Perimti kamuoliai: "Aris" 13 - "Lietuvos rytas" 11

Klaidos: "Aris" 17 - "Lietuvos rytas" 22

Blokuoti metimai: "Aris" 4 - "Lietuvos rytas" 4.

Kitos E grupės rungtynės

Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) - Vitorijos "Tau Ceramica" (Ispanija) 75:59 (30:17, 13:13, 16:20, 16:9)

"Fenerbahce Ulker": Willie Solomonas 28 (5/6 trit., 3/5 dvit., 7/7 baudų; 4 per. kam., 5 kld.), Jamesas White'as 11, Rasimas Basakas ir Emiras Preldžičius po 9.

"Tau Ceramica": Tiago Splitteris 21 (9/11 dvit., 3/4 baudų; 7 atk. akm.), Mirza Teletovičius 9, Gabe Muoneke 7.

Simas Jasaitis (4:59 min.) taškų nepelnė (0/1 trit.) ir perėmė 1 kamuolį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.