Emocingame ir tris kėlinius atkakliai vykusiame Kauno derbyje Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ekipa svečiuose 100:88 (15:24, 29:23, 23:18, 33:23) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus ir tapo reguliariojo sezono nugalėtojais.

Technologai sėkmingai pradėjo susitikimą ir jau po minutės pirmavo 6:0, tačiau audringų gerbėjų palaikomi VDU studentai po penkių iš eilės Povilo Šakinio taškų persvėrė rezultatą - 7:6. Nepaisant šio svečių spurto iš toli fantastiškai atakavę KTU krepšininkai pataikė keturis tritaškius iš eilės ir pirmąjį kėlinį baigė turėdami devynių taškų pranašumą - 24:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje VDU vėl spurtavo 10:3 ir aikštės šeimininkų pranašumas sumažėjo iki dviejų taškų - 27:25. Marius Valukonis pelnė keturis taškus ir eilės ir svečiai po ilgokos pertraukos vėl persvėrė rezultatą - 32:33. Likusi ketvirčio dalis vyko taškas į tašką, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką Ridas Globys buvo nubaustas nesportine pražanga. Aikštės šeimininkai realizavo abi baudas, o Vygantas Metelica aidint sirenai pataikė iš toli ir KTU priekyje - 47:44.

Antroje mačo pusėje tęsėsi atkakli kova. Įpusėjus kėliniui M. Valukonis vėl išvedė į priekį VDU (54:56), tačiau po Jono Paužuolio penkių taškų be atsako šeimininkai dar kartą persvėrė rezultatą (57:56). Likus trims minutėms M. Valukonis už ginčus su arbitru buvo nubaustas technine pražanga, o KTU padidino pranašumą - 61:58. Tačiau VDU spurtavo 8:0 ir sužaidus 30 minučių svečiai jau buvo priekyje - 65:67.

Rungtynių baigtis iš dalies buvo nulemta per tris lemiamo ketvirčio minutes, kai VDU tolimų metimų dėka spurtavo 15:5 ir po dviejų Povilo Butkevičiaus dėjimų bei Gintaro Leonavičiaus metimo pirmą kartą įgijo dešimties taškų persvarą - 80:70. Likus keturioms minutėms P. Šakinis ir T. Rakauskas tolimais metimais dar labiau padidino VDU pranašumą - 91:75. Per likusį laiką aikštės šeimininkams nieko sukurti nebepavyko ir svečiai šventė pergalę - 100:88.

KTU: Arminas Šaulys 24 taškai (4/6 trit.), Edgaras Stanionis 17, Vygantas Metelica 14 (4 rez. perd., 9 kld.), Mantas Šateika 12.

VDU: Povilas Šakinis 23 (7 atk. kam.), Marius Valukonis 22 (9 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 16, Tomas Rakauskas 11 (6 rez. perd.).

Vienintelėse sostinėje vykusiose rungtynėse Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkai savo aikštėje rezultatu 84:96 (23:33, 18:24, 20:14, 23:25) nusileido svečiams iš uostamiesčio - Klaipėdos universiteto (KU) ekipai.

MRU: Andrius Montrimas 25, Marius Pociukonis 13 (7 rez. perd.), Arnas Labuckas 12 (9 atk. kam.), Šarūnas Kulevičius 8 (6 atk. kam.).

KU: Mindaugas Mockus 21 (7 atk. kam., 6 kld.), Remigijus Trakimas (17 atk. kam.) ir Gediminas Žylė po 19, Julius Žurna 17 (5 per. kam.), Mindaugas Valaitis 14 (8 atk. kam.).

Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentai neturėjo problemų išvykoje. Septyniese į uostamiestį atvykę kauniečiai rezultatu 130:75 (34:19, 23:23, 37:15, 36:18) sutriuškino čempionato autsaiderius iš Klaipėdos tarptautinio universiteto LCC ekipos.

LCC: Mohammadas Seckas ir Demas Mockus po 14, Lukas Mineika ir Algirdas Macevičius (6 atk. kam.) po 13, Evaldas Lengvinas 9.

LKKA: Artūras Milaknis 31 (6/8 dvit., 6/11 trit., 6 rez. perd., 7 kld., 7 per. kam.), Vidmantas Užkuraitis 26 (11 rez. perd.), Mindaugas Tamušauskas (11 atk. kam.) ir Giedrius Kurtinaitis po 24, Raimundas Danys 22 (6 atk. kam.).

Stipriausios sudėties į Kauną atvykusi Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) komanda nesugebėjo iškovoti pergalės prieš ne pilnos sudėties kovojusią Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) ekipą. Šeimininkai iškovojo sudėtingą pergalę rezultatu 96:89 (23:29, 24:32, 24:16, 25:12).

LŽŪU: Simonas Skužinskas 28 (tritaškiai 5/14, 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Modestas Šidlauskas 26 (dvitaškiai 6/17, 7 atk. kam., 7 rez. perd., 4 per. kam.), Vygintas Grinis 14 (4 per. kam.), Marius Giedraitis 13.

VPU: Janas Jurgo 30 (11 atk. kam.), Giedrius Giedra 11, Lukas Chmieliauskas 10 (4 rez. perd.), Justas Sinica ir Rolandas Vaičius (8 atk. kam.) po 8.

Galutinė turnyro lentelė: (vieta, komanda, pergalės-pralaimėjimai)