Mačas turkų naudai galėjo pasibaigti ir kitaip. Aidint finalinei ketvirtojo kėlinio sirenai peržengdamas tritaškio liniją pelnė "Fenerbahce Ulker" įžaidėjas Willie Solomonas, kurio metimą teisėjai įskaitė, tačiau pasibaigus mačui kilo abejonių dėl to, ar krepšininkas spėjo laiku išmesti kamuolį. Stambulo "Abdi Ipehci" arenoje pasitarę mačo komisaras ir arbitrai atšaukė pirmąjį sprendimą ir paskelbė pratęsimą.

Pratęsimo metu aikštės šeimininkai žaidė sėkmingiau ir iškovojo pergalę.

W. Solomonas tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju, pelniusiu 27 taškus ir atlikusiu 7 rezultatyvius perdavimus.

Tarence'as Kinsey prisidėjo 16, Omeras Asikas - 13, Omeras Onanas ir Emiras Preldžičius - po 10 taškų.

"Lietuvos rytą" į priekį vedė 22 taškus surinkęs ir po krepšiais 9 kamuolius sugriebęs Kenanas Bajramovičius. Chuckas Eidsonas įmetė 20 (8 atk. kam.), Hollisas Price'as - 18, Mindaugas Lukauskis - 11 taškų.

"Lietuvos rytas" antrajame kėlinyje atsiliko 13 taškų, tačiau po įspūdingo trečiojo jau pirmavo 8-iais. Ketvirtajame kėlinyje žaidimas išsilygino ir mačo likimas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis. Paskutinės "Fenerbahce Ulker" atakos metu W. Solomonas aidint sirenai pasiuntė kamuolį į krepšį ir rungtynių arbitrai paskubėjo skelbti aikštės šeimininkų pergalę. Vis dėlto po mačo teisėjams teko pasitelkti šiuolaikinę vaizdo techniką ir aiškintis, ar amerikietis spėjo laiku išmesti kamuolį, tuo pačiu kuriant precedento ULEB istorijoje dar neturėjusį įvykį.

Po daugiau nei pusę valandos trukusių svarstymų W. Solomono metimas buvo neįskaitytas ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Tačiau ir jo metu žaidimas palankiau klostėsi "Fenerbahce Ulker" krepšininkams, šventusiems pergalę.

Susitikimas užtruko net 3 valandas ir 7 minutes.

Stambulo klubas įpusėjus TOP-16 rungtynėms pakilo į antrąją E grupės poziciją.

Ketvirtojo turo mačas vilniečių kovo 5 dieną vėl laukia svečiuose. Vitorijoje (Ispanija) Lietuvos komanda bandys E grupės lyderiui vietos "Tau Ceramica" klubui atsirevanšuoti už namuose patirtą nesėkmę 81:84.

Rungtynės

Susitikimo pradžioje Turkijos krepšininkai išsiveržė į priekį (5:2), bet svečiai netruko persverti rezultatą savo naudai (6:5). W. Solomonas tritaškiu metimu bandė užvesti komandos draugus, tačiau "Lietuvos rytas" greitomis atakomis spurtavo 8:0 ir privertė Stambulo klubo strategą Bogdaną Tanjevičių prašyti minutės pertraukėlės (14:8).

Pasitarę "Fenerbahce Ulker" žaidėjai atkuto ir per dvi minutes išlygino rezultatą 16:16. Tuomet ekipos ėmė žaisti "bėk ir mesk" krepšinį, kuris vienodai gerai sekėsi abiems komandoms - didesnio pranašumo nesugebėjo įgyti nė viena iš jų, o aidint sirenai Ch. Eidsonas tolimu metimu persvėrė rezultatą vilniečių naudai (27:25).

Vis dėlto antrajame kėlinyje "Lietuvos ryto" puolimo mašina užsikirto. Vilniaus komandos žaidėjai per 6 min. 30 sek. sugebėjo pelnyti vos 2 taškus (baudas realizavo Ch. Eidsonas), o varžovai įmetė 14 ir nutolo dviženkliu skirtumu (29:39).

M. Lukauskis metimu iš vidutinio nuotolio pagaliau nutraukė "Lietuvos ryto" taškų "badą", bet neilgam. Vilniečiams ir toliau niekaip nesisekė regzti atakų ir netrukus varžovai pirmavo jau 13 taškų persvara (45:32). Iki ketvirčio pabaigos svečiams pavyko "sukrapštyti" dar porą taškų, bet kėlinio puolimo rezultatas išliko tragiškas - pataikytas vos 1 metimas iš 10 bei 5 iš 10 baudų.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje radikaliai pasikeitė. Komandos apsikeitė sekmingomis atakomis, o tuomet "Lietuvos rytas" ėmė mažinti skirtumą: tritaškį pataikė H. Price'as, 6 taškus pelnė K. Bajramovičius, dvitaškį pridėjo Ch. Eidsonas ir galiausiai Michailas Anisimovas išlygino rezultatą (50:50).

"Fenerbahce Ulker" žaidėjai smaginosi netaikliais šūviais iš toli, o K. Bajramovičius taikliu tritaškiu metimu sugrąžino persvarą Lietuvos ekipai (53:51), o netrukus po Ch. Eidsono dvitaškio su bauda Vilniaus klubas susikūrė didžiausią persvarą susitikime (61:53). 8 taškų skrirtumą švieslentė rodė ir pasibaigus trečiajam ketvirčiui (63:55), kurį "Lietuvos rytas" laimėjo įspūdingai - 29:10.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Artūras Jomantas padidino atotrūkį iki 10 taškų (65:55). Vis dėlto netrukus nauji pavojaus varpai ėmė skambinti "Lietuvos rytui" - Stambulo ekipa spurtavo 10:2 ir sumažino skirtumą iki vieno metimo (65:67).

K. Bajramovičius dar kartą pataikė iš toli (70:65) ir likus žaisti 6 min. žaidimas išsilygino - 5 taškai komandas skyrė ir po pusantros minutės (72:67). Tačiau varžovams pavyko surengti kelis sėkmingus išpuolius ir sušvelninti persvarą iki minimumo (71:72).

Tuomet "Fenerbahce Ulker" pati ėmėsi sunkinti savo padėtį. Po M. Anisimovo dvitaškio W. Solomonas už ginčus su arbitrais buvo nubaustas technine pražanga, kurią taškais pavertė H. Price'as (76:71). Varžovai vėl artinosi, bet "Lietuvos ryto" įžaidėjo taiklus tritaškis metimas likus žaisti 1 min. 30 sek. atstatė 5 taškų skirtumą (79:74).

Vis dėlto netrukus Damiras Kaanas pataikė iš toli, A. Jomantas prametė abi baudas ir likus 47 sek. W. Solomonas išlygino rezultatą (79:79).

"Lietuvos rytas" per likusį laiką dukart bandė tritaškiais išspręsti rungtynių baigtį, tačiau ir K. Bajramovičiaus ir H. Price'o metimai tikslo nepasiekė. "Fenerbahce Ulker" savo paskutinei atakai turėjo 5 sekundes ir jo smaigalyje atsidūręs W. Solomonas aidint sirenai pataikė aistras sukėlusį metimą, kuris vėliau buvo atšauktas.

Pratęsimo metu komandos ilgą laiką kovėsi lygiai - likus žaisti 2 min. ir 20 sek. rezultatas dar buvo lygus 85:85. Tačiau tuo metu "Lietuvos ryto" žaidėjai puolime užsidirbo dvi pražangas, varžovai greitai šovė pirmyn 7:0 ir likus žaisti 1 min. 1 sek. nutolo (92:85).

Vilniečiai rankų nenuleido - po dvitaškį pataikę M. Anisimovas ir A. Jomantas sušvelnino skirtumą iki 3 taškų (89:92). Tačiau per likusias 20 sek. "Lietuvos ryto" krepšininkams pergalės iškovoti nebepavyko. "Fenerbahce Ulker" baudų metimais padidino persvarą ir šventė pergalę galutiniu rezultatu 95:91.

Statistika

"Fenerbahce Ulker": Willie Solomonas 27 (3/6 trit., 7/12 dvit., 4/8 baudų; 7 rez. perd., 8 kld.), Terence'as Kinsey 16 (7 atk. kam.), Omeras Asikas 13 (7 atk. kam., 5 blk.), Omeras Onanas ir Emiras Preldžičius po 10, Semihas Erdenas ir Oguzas Savasas po 6, Damiras Kaanas 5, Gašperas Vidmaras 2.

"Lietuvos rytas": Kenanas Bajramovičius 22 (3/5 trit., 4/8 dvit., 5/6 baudų; 9 atk. kam.), Chuckas Eidsonas 20 (2/4 trit., 5/12 dvit., 4/7 baudų; 8 atk. kam., 5 rez. perd.), Hollisas Price'as 18 (2/5 trit., 5/10 dvit., 2/2 baudų; 6 kld.), Mindaugas Lukauskis 11, Michailas Anisimovas 8 (7 atk. kam.), Jacksonas Vromanas 7 (7 atk. kam.), Artūras Jomantas 5.

Andrius Šležas (1:33 min.), Jaredas Jordanas (3:28 min.) ir Martynas Gecevičius (0:17 min.) taškų nepelnė.

Dvitaškiai: "Fenerbahce Ulker" 28/45 (62 proc.) - "Lietuvos rytas" 26/53 (49 proc.)

Tritaškiai: "Fenerbahce Ulker" 8/23 (35 proc.) - "Lietuvos rytas" 7/17 (41 proc.)

Baudų metimai: "Fenerbahce Ulker" 15/29 (52 proc.) - "Lietuvos rytas" 18/27 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Fenerbahce Ulker" 36 - "Lietuvos rytas" 39

Rezultatyvūs perdavimai: "Fenerbahce Ulker" 12 - "Lietuvos rytas" 15

Perimti kamuoliai: "Fenerbahce Ulker" 11 - "Lietuvos rytas" 12

Klaidos: "Fenerbahce Ulker" 17 - "Lietuvos rytas" 19

Blokuoti metimai: "Fenerbahce Ulker" 9 - "Lietuvos rytas" 2.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.