Naudingiausiu turnyro žaidėju pripažintas "Žalgirio" įžaidėjas DeJuanas Collinsas. Amerikietis finale pelnė 27 taškus, atkovojo 7 atšokusius kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Marcusas Brownas prie pergalės prisidėjo 15, Jonas Mačiulis - 13, Marko Popovičius - 11 taškų.

"Lietuvos rytui" Hollisas Price'as įmetė 17, Chuckas Eidsonas - 13, Andrius Šležas - 9 taškus.

Pernai varžybų finale Klaipėdoje "Žalgiris" 84:65 taip pat nugalėjo "Lietuvos rytą".

Pergalė Kauno klubui suteikė 5 Eurolygos reitingo taškus ir jau iki 10 padidino atotrūkį nuo Vilniaus komandos, kuriai atiteko 3 balai. Bendras reitingo taškų, kuriuos ULEB organizacija skaičiuoja prieš pasirašydama trimetes sutartis dėl klubų dalyvavimo jos rengiamuose svarbiausiuose Europos klubų turnyruose, tarp stipriausių Lietuvos ekipų dabar yra 43:33 žalgiriečių naudai.

Rungtynės

Žalgiriečiai nuo pimųjų minučių ėmė dominuoti aikštėje. Sėkmingai puolime rungtyniavę Kauno krepšininkai rinko taškus, o gynyboje uždarė visus priėjimus prie savo krepšio (6:0). Vilniaus komandai Mindaugas Lukauskis pirmuosius taškus dėjimu pelnė sužaidus tik 4 minutes, tačiau žalgiriečiai į tai atsakė dar 6 "sausais" taškais ir susikrovė 10 taškų persvarą (12:2).

Netrukus Paulius Jankūnas tritaškiu metimu dar labiau padidino atotrūkį (17:6), tačiau labiau nutolti varžovams "Lietuvos rytas" neleido.

Iki kėlinio pabaigos likus žaisti minutę A. Šležas taikliu šūviu iš toli sumažino skirtumą iki 7 taškų (14:21), kurį ketvirčiui baigiantis kauniečiai minimaliai padidino (22:14).

Antrasis kėlinys prasidėjo daug aktyvesne Vilniaus komandos gynyba. Vilniečiai praleido M. Popovičiaus tritaškį (25:16), tačiau vėliau dvi minutes neleido oponentams sėkmingai užbaigti atakų ir priartėjo (20:25). J. Mačiulis tolimu metimu nutraukė tuščių "Žalgirio" atakų seriją, tačiau "Lietuvos rytas" atsakė spurtu 8:0 ir po H. Price'o tritaškio viskas vėl prasidėjo iš pradžių (28:28).

Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis (30:30) ir tuomet atėjo Kauno komandos spurto metas. Žalgiriečiai surinko 8 taškus be atsako ir privertė sostinės ekipą prašyti minutės pertraukėlės (38:30).

Likusias porą ketvirčio minučių ekipos sužaidė apylygiai ir ilsėtis išėjo švieslentei rodant 6 taškų "Žalgirio" pranašumą (42:36).

Po didžiosios pertraukos žaidėjai įsibėgėjo vangiai. Per tris minutes H. Price'as ir M. Brownas apsikeitė taikliais baudų metimais (44:38), o likę krepšininkų metimai skriejo pro šalį. Tačiau netrukus gyvybės į "Žalgirio" žaidimą įnešė D. Collinsas, kuris pataikė du tritaškius iš eilės ir padidino Kauno klubo persvarą iki rekordinės mače (50:38).

Po Aleksandro Trifunovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės Vilniaus klubo trenerio auklėtiniai keliom sėkmingom atakom sumažino skirtumą (42:50), tačiau J. Mačiulis pelnė du taškus ir dar pridėjo baudos metimą (53:42).

"Lietuvos rytas" kilo į dar vieną šturmą ir laimėjo atkarpą 7:0 (49:53), bet visas jų pastangas niekais pavertė D. Collinsas. Amerikietis 7 savo taškais iniciavo "Žalgirio" atsakomąjį spurtą 11:0, po kurio kauniečiai susigrąžino įtikinamą dviženklę persvarą (64:49).

Žalgiriečių bėgimą sustabdė tik du baudos metimus pataikęs Marijonas Petravičius, po trijų kėlinių palikęs 13 taškų atotrūkį tarp ekipų (51:64).

Lemiamamo kėlinio pradžioje klubai keitėsi tiksliomis atakomis ir sužaidus pusantros minutės skirtumas nepakito (55:68). Bet jau po minutės M. Browno tritaškis pažymėjo didžiausią per visą mačą "Žalgirio" persvarą (71:55).

Vilniečiai vėl dvi su puse minutės sugebėjo apsiginti, bet patys puolime "sukrapštė" tik 5 taškus ir įpusėjus kėliniui priartėjo tik iki 11 taškų (60:71). Vėliau sostinės ekipos žaidėjų jėgos ėmė sekti, o "Žalgiris" lėtindamas tempą saugojo panašų pranašumą - likus žaisti 2 min. jis siekė 13 taškų (79:66).

"Lietuvos ryto" žaidėjai individualiais veiksmais puolime ir spaudimu gynyboje bandė sugrąžinti intrigą į mačą, tačiau jau buvo per vėlu. Paskutinę minutę vilniečiai nustojo kovoti ir ramiai gindamiesi laukė susitikimo pabaigos. "Žalgiris" nugalėjo 83:72 ir iškovojo pirmąjį šio Lietuvos klubinio krepšinio sezono titulą.

Statistika

"Žalgiris": DeJuanas Collinsas 27 taškai (3/4 trit., 5/12 dvit., 8/9 baudų; 7 atk. kam.), Marcusas Brownas 15 (1/8 trit., 3/3 dvit., 6/6 baudų), Jonas Mačiulis 13 (1/3 trit., 3/6 dvit., 4/5 baudų), Marko Popovičius 11, Paulius Jankūnas 9, Goranas Jurakas ir Eurelijus Žukauskas (8 atk. kam.) po 4.

Damiras Markota (17:16 min., 0/4 metimų) ir Mantas Kalnietis (3:40 min., 0/1 metimo) taškų nepelnė, o Dainius Šalenga ir Artūras Milaknis nežaidė. Michaelas Bradley nebuvo registruotas mačui.

"Lietuvos rytas": Hollisas Price'as 17 (3/6 trit., 3/6 dvit., 2/2 baudų), Chuckas Eidsonas 13 (0/2 trit., 5/10 dvit., 3/3 baudų), Andrius Šležas 9 (1/3 trit., 6/6 baudų), Kenanas Bajramovičius 8, Marijonas Petravičius ir Artūras Jomantas po 6, Jaredas Jordanas ir Jacksonas Vromanas (5 atk. kam.) po 4, Martynas Gecevičius 3, Mindaugas Lukauskis 2.

Simas Buterlevičius ir Michailas Anisimovas nežaidė. J. P. Batista nebuvo registruotas mačui ir jau paliko komandą.

Dvitaškiai: "Žalgiris" 18/34 (53 proc.) - "Lietuvos rytas" 17/35 (49 proc.)

Tritaškiai: "Žalgiris" 7/25 (28 proc.) - "Lietuvos rytas" 4/16 (25 proc.)

Baudų metimai: "Žalgiris" 26/28 (93 proc.) - "Lietuvos rytas" 26/29 (87 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Žalgiris" 29 - "Lietuvos rytas" 25

Rezultatyvūs perdavimai: "Žalgiris" 9 - "Lietuvos rytas" 7

Klaidos: "Žalgiris" 9 - "Lietuvos rytas" 14

Perimti kamuoliai: "Žalgiris" 6 - "Lietuvos rytas" 6

Blokuoti metimai: "Žalgiris" 2 - "Lietuvos rytas" 2.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.