Nugalėtojams net 6 žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausiai rungtyniavo Donatas Zavackas (20 tšk.), Virginijus Praškevičius (18 tšk.), Artūras Masiulis ir Antonio Grantas (po 14 tšk.).

"Neptūno" ekipoje taip pat 6 krepšininkai pelnė 10 ar daugiau taškų. Klaipėdiečių gretose išsiskyrė 16 taškų įmetęs Vaidotas Pridotkas bei po 13 surinkę Andrius Mažutis, Deividas Gailius ir Vaidotas Pečiukas.

Pernai Šiaulių klubas varžybų finale dėl trečiosios vietos nusileido Kėdainių "Nevėžio" komandai. "Neptūno" ekipai ketvirtoji vieta turnyre taip pat yra didžiausias pasiekimas šiose varžybose - pernai į Klaipėdoje vykusį finalo ketverto turnyrą uostamiesčio krepšininkai nepateko.

Rungtynės

Susitikimas prasidėjo rezultatyviai ir atkakliai - sužaidus tris minutes nė viena komanda neįgijo pranašumo (9:9). Rezultatas buvo lygus ir įpusėjus kėliniui (15:15), o po akimirkos "Neptūnas" išsiveržė į priekį (18:17).

Tačiau A. Grantas dukart iš eilės pataikė iš toli ir aikštės šeimininkai įgijo 5 taškų persvarą (23:18). Po dvitaškį pridėjo V. Praškevičius bei D. Zavackas ir Klaipėdos ekipos treneris Aloyzas Rudys buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (27:20).

Po pauzės žaidimas vėl išsilygino ir kėlinį šiauliečiai laimėjo 7 taškais (31:24).

Antrajame ketvirtyje "Šiaulių" krepšininkai po truputį didino persvarą, kol po Aurimo Kiežos metimo iš po krepšio ji pasiekė dviženklę reikšmę (40:29). Toks varžovų smūgis išbudino klaipėdiečius ir šie ėmėsi atsakomųjų veiksmų. "Neptūno" žaidėjai spurtavo 8:0 ir beveik pasivijo oponentus (37:40).

Netrukus D. Gailius dviem rezultatyviais prasiveržimais sumažino skirtumą iki minimumo (43:44). Toks skirtumas galėjo išlikti ir po dviejų kėlinių, tačiau paskutinėmis sekundėmis Tomas Rinkevičius metimu iš maždaug 8 metrų padidino "Šiaulių" persvarą iki 4 taškų (54:50).

Po didžiosios petraukos "Šiauliai" nedelsdami šovė pirmyn - po dviejų Manto Ruikio tolimų "bombų" jų atotrūkis išaugo iki 12 taškų (62:50). Tačiau Klaipėdos ekipa nepasidavė ir po jos žaidėjų spurto 11:5 skirtumas vėl sumenko iki 6 (61:67).

Vis dėlto tai buvo paskutinis uostamiesčio ekipos pasispardymas. Greitą krepšinį demonstravę šiauliečiai varžovams trečiajame ketvirtyje "pasiūlė" tokį tempą, kurio jie neatlaikė. D. Zavacko greitas dvitaškis, 5 iš eilės Vaido Pauliukėno taškai, dar vienas tolimas M. Ruikio metimas ir šeimininkų persvara vėl ėmė augti lyg ant mielių (79:64).

Nemažindami greičio "Šiauliai" iki trečiojo kėlinio pabaigos padidino atotrūkį iki 19 taškų, laimėdami ketvirtį 34:19 (88:69).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje V. Praškevičius taikliai atakavo iš toli (91:69) ir likusi rungtynių dalis pavirto formalumu. Sužaidus 3 min. 30 sek. A. Kieža dvitaškiu su pražanga pelnė 100-ąjį "Šiaulių" tašką (100:74). Likus žaisti 2 min. "Šiauliai" dar pirmavo 108:85 ir tik mačo pabaigoje leido varžovams kiek priartėti, tačiau rungtynes laimėjo įtikinančiai - 111:92.

Statistika

"Šiauliai": Donatas Zavackas 20 taškų (1/1 trit., 5/6 dvit., 7/7 baudų), Virginijus Praškevičius 18 (2/2 trit., 4/6 dvit., 4/4 baudų), Artūras Masiulis ir Antonio Grantas po 14, Aurimas Kieža 11, Mantas Ruikis 10, Vaidas Pauliukėnas 7, Tomas Rinkevičius ir Marius Prekevičius po 5, Gediminas Maceina 4 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Kyle'as Neptune'as 3 (1/1 trit. per 4:35 min.).

"Neptūnas": Vaidotas Pridotkas 16 (0/2 trit., 5/8 dvit., 6/9 baudų), Andrius Mažutis (1/3 trit., 5/5 dvit; 5 rez. perd.), Deividas Gailius (1/2 trit., 4/5 dvit., 2/2 baudų) ir Vaidotas Pečiukas (3/4 trit., 2/4 dvit.) po 13, Paulius Počiuipa ir Marius Runkauskas po 10, Jerelas Allenas 8, Evaldas Dainys 4, Mindaugas Mockus 3, Grigorijus Šuchovcovas 2.

Dvitaškiai: "Šiauliai" 30/43 (70 proc.) - "Neptūnas" 27/41 (66 proc.)

Tritaškiai: "Šiauliai" 11/16 (69 proc.) - "Neptūnas" 9/22 (41 proc.)

Baudų metimai: "Šiauliai" 18/22 (82 proc.) - "Neptūnas" 11/14 (79 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Šiauliai" 27 - "Neptūnas" 18

Rezultatyvūs perdavimai: "Šiauliai" 16 - "Neptūnas" 12

Klaidos: "Šiauliai" 17 - "Neptūnas" 15

Perimti kamuoliai: "Šiauliai" 7 - "Neptūnas" 9

Blokuoti metimai: "Šiauliai" 2 - "Neptūnas" 0.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.