Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 20 taškų pelnęs Chuckas Eidsonas. Marijonas Petravičius surinko 17 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, Andrius Šležas ir Hollisas Price'as įmetė po 11 taškų.

"Lietuvos ryto" gretose debiutavęs vidurio puolėjas Jacksonas Vromanas per 7 min. prie pergalės prisidėjo 3 taškais ir 2 sugriebtais kamuoliais.

"Šiaulių" ekipai 16 taškų pelnė Marius Prekevičius, 14 - Antonio Grantas, 13 - Gediminas Maceina.

Finale trečiadienį "Lietuvos rytas" susitiks su nugalėtojo titulą ginsiančiu Kauno "Žalgirio" klubu, kuris pirmajame pusfinalyje 84:60 sutriuškino Klaipėdos "Neptūną". Klaipėdos ekipa ir "Šiauliai" kovos dėl trečiosios vietos.

Rungtynės

Susitikimą daug sėkmingiau pradėjo namų arenoje rungtyniavę šiauliečiai. Sužaidus 2 minutes 30 sekundžių, po A. Granto taiklaus tritaškio, "Šiauliai" pirmavo trimis taškais (7:4). M. Prekevičius po keleto akimirkų padidino skirtumą iki 7 (11:4), o po A. Granto ir G. Maceinos dvitaškių bei trijų taiklių to paties M. Prekevičaus baudų "Šiauliai" įgijo dviženklę persvarą (18:7).

Kėliniui artėjant prie pabaigos "Lietuvos rytą" gelbėti ėmėsi M. Petravičius, pelnęs 5 taškus iš eilės ir sumažinęs atotrūkį (12:18).

Antrajame kėlinyje šiauliečiai tęsė sėkmingą pasirodymą - po Aurimo Kiežos metimo jų pranašumas vėl pasiekė dviženklę išraišką (24:14). Komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, o M. Petravičius 4 "sausais" taškai bandė inicijuoti naują "Lietuvos ryto" spurtą (20:26).

Vilniaus komandoje debiutavęs J. Vromanas pelnė pirmuosius savo taškus (22:28), tačiau "Šiauliai" labiau priartėti varžovams neleido - likus žaisti 2 min. 13 sek. jų persvara vėl ūgtelėjo (33:24). 9 taškų pranašumą aikštės šeimininkai išsaugojo ir iki didžiosios pertraukos (38:29).

Trečiojo ketvirčio pradžioje mačo favoritai pagaliau sukruto ir, 3 min. 30 sek. atkarpą laimėję 9:2, sumažino skirtumą iki 2 taškų (38:40). Sužaidus dar keletą minučių C. Eidsono taiklus dvitaškis paliko jau tik minimalią "Šiaulių" persvarą (43:44).

Šiauliečius "atgaivinti" galėjo tikslus tolimas M. Prekevičiaus šūvis, tačiau kitoje aikštės pusėje A. Šležas atsakė tuo pačiu (46:47). Kitos atakos metu M. Prekevičius prasiveržė ir įmetė iš po krepšio, bet A. Šležas negailestingai smeigė dar vieną tritaškį ir išlygino rezultatą (49:49).

Pražangomis stabdomi vilniečiai realizavo du baudos metimus iš keturių ir pirmą kartą mače įgijo persvarą (51:49). Vis dėlto baigiantis ketvirčiui Manto Ruikio metimas rezultatą išlygino (51:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šiauliečiai prametė 4 baudos metimus iš eilės, bet ir "Lietuvos ryto" krepšininkai negebėjo pelnyti taškų. Sužaidus beveik 2 minutes "tylą" nutraukė iš vidutinio nuotolio pataikęs A. Šležas. Hollisas Price'as pataikė iš toli ir Vilniaus klubas ėmė tolti (56:51). Vis dėlto įpusėjus kėliniui jų persvara tesiekė 3 taškus (60:57).

Žaidimas visiškai išsilygino ir aikštėje užvirė tikras nervų karas. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Ch. Eidsonas dviem baudos metimais padidino skirtumą iki 6 taškų, bet čia pat persvarą perpus "nukirpo" G. Maceinos tritaškis (64:61).

Į Kenano Bajramovičiaus dvitaškį likus žaisti 1 min. 52 sek. Donatas Zavackas atsakė dviem taikliais baudos metimais (66:63). M. Petravičius pataikė iš po krepšio, o kitą "Šiaulių" ataką likus žaisti 1 min. 6 sek. nutraukė M. Prekevičiaus klaida - gynėjas sužingsniavo.

Kitame aikštės gale klydo ir "Lietuvos ryto" atakų vedlys H. Price'as, bet "Šiauliai" tuo nepasinaudojo - tolimas Virginijaus Praškevičiaus metimas tikslo nepasiekė.

Komandoms liko žaisti vos 40 sekundžių, tad šiauliečiai varžovus ėmė stabdyti pražangomis. Vis dėlto aikštės šeimininkams nesisekė įmesti, o "Lietuvos ryto" puolėjas Ch. Eidsonas sumetė du baudos metimus iš keturių (70:63).

Paskutinę vilties kibirkštėlę Šiaulių klubo sirgaliams įžiebė tritaškį įmetęs G. Maceina (66:70), bet vienas taiklus H. Price'o baudos metimas ir tik 17 likusių sekundžių nepaliko "Šiauliams" galimybės pasiekti pergalę. "Lietuvos rytas" nugalėjo rezultatu 71:66.

Statistika

"Šiauliai": Marius Prekevičius 16 taškų (3/4 trit., 2/3 dvit., 3/3 baudų), Antonio Grantas 14 (1/3 trit., 3/4 dvit., 5/6 baudų), Gediminas Maceina 13 (2/6 trit., 3/7 dvit., 1/2 baudų; 5 rez. perd.), Artūras Masiulis 7 (6 atk. kam.), Mantas Ruikis (6 atk. kam.) ir Donatas Zavackas po 6, Virginijus Praškevičius ir Aurimas Kieža po 2.

"Lietuvos rytas": Chuckas Eidsonas 20 (0/4 trit., 8/9 dvit., 4/6 baudų; 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Marijonas Petravičius 17 (8/10 dvit., 1/2 baudų; 10 atk. kam.), Andrius Šležas (3/3 trit., 1/2 dvit.) ir Hollisas Price'as (3/6 trit., 0/3 dvit., 2/4 baudų; 5 rez. perd.) po 11, Artūras Jomantas 5 (6 atk. kam.), Kenanas Bajramovičius 4, Jacksonas Vromanas 3 (1/4 dvit., 1/3 baudų).

Dvitaškiai: "Šiauliai" 18/36 (50 proc.) - "Lietuvos rytas" 22/39 (56 proc.)

Tritaškiai: "Šiauliai" 6/23 (26 proc.) - "Lietuvos rytas" 6/19 (32 proc.)

Baudų metimai: "Šiauliai" 12/20 (60 proc.) - "Lietuvos rytas" 9/17 (53 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Šiauliai" 35 - "Lietuvos rytas" 33

Rezultatyvūs perdavimai: "Šiauliai" 13 - "Lietuvos rytas" 14

Klaidos: "Šiauliai" 12 - "Lietuvos rytas" 12

Perimti kamuoliai: "Šiauliai" 4 - "Lietuvos rytas" 9

Blokuoti metimai: "Šiauliai" 4 - "Lietuvos rytas" 2.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.