Iškovojusi 11-ąją pergalę Vilniaus komanda tapo nepralenkiama artimiausiai konkurentei Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis), kurią reguliariojo sezono varžybose įveikė abu kartus.

"Cibona" (4 perg. - 10 pral.) liko už TOP-16 borto, grupėje užėmusi 6-ą poziciją.

Dabar Lietuvos sostinės ekipa gali ramiai laukti TOP-16 etapo burtų traukimo, kuris vasario 4 dieną įvyks Madride (Ispanija). Į pirmąjį pajėgumo krepšelį patekusi "Lietuvos ryto" komanda kitame etape, kuriame 16 ekipų žais suskirstytos į 4 pogrupius, tikrai nesusitiks su pajėgiausiais klubais - Maskvos CSKA (Rusija), Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) ir Madrido "Real" (Ispanija).

Ketvirtadienio rungtynėse "Lietuvos rytą" į pergalę vedė sėkmingai traumuotą Matthew Nielseną starto penkete pakeitęs Kenanas Bajramovičius. Bosnis pelnė 19 taškų ir atkovojo 7 atšokusius kamuolius.

Hollisas Price'as surinko 16, Marijonas Petravičius (9 atk. kam.) - 12, Chuckas Eidsonas (8 atk. kam.) ir sėkmingiausias rungtynes Eurolygoje šį sezoną sužaidęs Andrius Šležas - po 11 taškų.

"Cibona" klubui Tre Kelley įmetė 18, Samas Hoskinas (7 atk. kam.) - 15, Barisa Krasičius - 13 taškų.

Vilniečiai mieguistai pradėjo rungtynes ir jau pirmajame kėlinyje atsiliko 13 taškų. Antrajame ketvirtyje "Cibona" persvara pasiekė 17 taškų žymą, tačiau įvykiai aikštėje apvirto aukštyn kojomis po didžiosios pertraukos. "Lietuvos rytas" įtikinamai spurtavo ir sugebėjo išsiveržti į priekį.

Per paskutinį kėlinį Lietuvos ekipos krepšininkams vėl teko vytis varžovus, bet susitikimo pabaigoje mūsiškiai nebe pirmą kartą pademonstravo šaltakraujišką meistriškumą ir sugebėjo iškovoti svarbią pergalę.

Pirmajame rate namuose Vilniaus klubas sutriuškino "Cibona" net 93:59.

Rungtynės

Rungtynes vilniečiams prasidėjo nesėkmingai - aikštės šeimininkai per pirmąsias 2 minutes šovė pirmyn (6:0) ir privertė "Lietuvos ryto" trenerį Aleksandrą Trifunovičių prašyti neįprastai ankstyvos minutės pertraukėlės. Tačiau svečių atakos ir toliau strigo, o varžovai netrukus jau pirmavo 10:0.

Sužaidus 4 minutes K. Bajramovičius pagaliau pelnė pirmuosius "Lietuvos ryto" taškus, tačiau "Cibona" čia pat atsakė tritaškiu (2:13). Vilniečiams žaidimas ir toliau nesiklostė, o sužaidus 6 min. Zagrebo klubo persvara jau siekė 13 taškų (18:5).

Vis dėlto antroje ketvirčio dalyje svečiai atkuto ir ėmė artėti prie oponentų. K. Bajramovičiaus 4 taškai iš eilės, Artūro Jomanto perimtas kamuolys ir greita ataka - šie veiksmai iniciavo "Lietuvos ryto" spurtą 12:5, po kurio pirmasis kėlinys baigėsi 6 taškų "Cibona" persvara (23:17).

Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus komandos žaidėjai "nukirpo" dar vieną tašką (20:25), bet aikštės šeimininkai čia pat atsakė spurtu 9:0 ir susigrąžino dviženklę persvarą (34:20). Įsibėgėję Kroatijos ekipos krepšininkai atakavo beveik be klaidų ir jų pranašumas toliau augo (41:24).

Aikštėje pasirodęs A. Šležas smeigė tritaškį, o vėliau pridėjo du baudos metimus, A. Jomantas pataikė iš vidutinės distancijos, bet į visus mėginimus priartėti aikštės šeimininkai atsakydavo tiksliais šūviais iš beveik visų padėčių. Skirtumas praktiškai nekito ir likus žaisti paskutinę kėlinio minutę vis dar siekė 15 taškų (31:46).

Vis dėlto paskutines 60 sekundžių lyg iš natų sužaidę vilniečiai pelnė 6 taškus be atsako ir po dar vieno A. Šležo tritaškio atotrūkis tarp ekipų sumenko iki 9 (37:46).

Po didžiosios pertraukos sirgaliai pamatė kitą "Lietuvos ryto" veidą. Komandoms apsikeitusi keliomis rezultatyviomis atakomis (40:50), Vilniaus klubo krepšininkai sau būdingu energingu puolimu spurtavo 11:0 ir pirmą kartą per visą susitikimą išsiveržė į priekį (51:50).

"Cibona" netruko susigrąžinti persvaros, tačiau H. Price'o taiklus tolimas metimas vėl sugrąžino ją "Lietuvos rytui" (56:55). Jaredas Jordanas taip pat taikliai atakavo nuo trijų taškų linijos (59:55) ir prasidėjo abiejų ekipų tolimų metimų šou: paeiliui pataikė T. Kelley, K. Bajramovičius ir B. Krasičius. A. Jomanto dvitaškis užbaigė kėlinį užfiksuodamas 3 taškų vilniečių persvarą (64:61).

Ketvirtajame kėlinyje "Lietuvos ryto" puolimas vėl ėmė strigti. Varžovai pelnė 5 taškus be atsako, o svečiai į tai atsakė tik taikliu K. Bajramovičiaus dvitaškiu (66:66). "Cibona" surinko dar 5 "sausus" taškus, kol pagaliau A. Jomantas pataikė dvitaškį Vilniaus klubui (68:71).

T. Kelley sumetė dvi baudas, o H. Price'as pataikė iš vidutinio nuotolio ir likus žaisti 5 min. skirtumas vis dar buvo trys taškai Kroatijos komandos naudai (73:70). Po sėkmingos aikštės šeimininkų atakos, A. Šležas vėl pataikė iš toli ir sumažino skirtumą iki 2 taškų (73:75).

Skirtumas keletą minučių nekito, kol H. Price'as likus žaisti 2 min. 10 sek. taikliu šūviu iš toli persvėrė rezultatą vilniečių naudai (78:77), o vėliau dviem baudos metimais ir padidino skirtumą iki 3 taškų (80:77). Komandos apsikeitė netiksliomis atakomis, o likus žaisti nepilną minutę Marinas Rozičius sužingsniavo ir kamuolys vėl atiteko "Lietuvos rytui".

Pražanga stabdyto H. Price'o ranka prie baudų metimų linijos vėl nedrebėjo (82:77), tačiau likus žaisti 30 sek. Damiras Mulaomerovičius dviem taikliom baudom atstatė intrigą (82:79). Vis dėlto "Cibona" žaidėjų paskutiniai metimai tikslo nepasiekė, o "Lietuvos ryto" žaidėjai keliom sėkmingom atakom įtvirtino savo pergalę - 86:79.

Statistika

"Cibona": Tre Kelley 18 taškų (2/4 trit., 4/6 dvit., 4.4 baudų), Samas Hoskinas 15 (7 atk. kam.), Barisa Krasičius 13, Marinas Rozičius 12 (6 atk. kam.), Chrisas Warrenas 7, Lukša Andričius 5, Franko Kastropilis 4, Vedranas Princas 3, Damiras Mulaomerovičius 2 (0/8 metimų).

"Lietuvos rytas": Kenanas Bajramovičius 19 (2/2 trit., 5/9 dvit., 3/3 baudų; 7 atk. kam.), Hollisas Price'as 16 (2/6 trit., 3/5 dvit., 4/4 baudų; 5 kld.), Marijonas Petravičius 12 (4/7 dvit., 4/8 baudų; 9 atk. kam.), Andrius Šležas ir Chuckas Eidsonas (8 atk. kam.) po 11, Artūras Jomantas 10 (6 atk. kam.), Jaredas Jordanas 3, Joao Paolo Batista 2.

Dvitaškiai: "Cibona" 20/39 (51 proc.) - "Lietuvos rytas" 22/45 (49 proc.)

Tritaškiai: "Cibona" 8/26 (31 proc.) - "Lietuvos rytas" 8/17 (47 proc.)

Baudų metimai: "Cibona" 15/17 (88 proc.) - "Lietuvos rytas" 18/23 (78 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Cibona" 25 - "Lietuvos rytas" 40

Rezultatyvūs perdavimai: "Cibona" 15 - "Lietuvos rytas" 14

Perimti kamuoliai: "Cibona" 9 - "Lietuvos rytas" 6

Klaidos: "Cibona" 10 - "Lietuvos rytas" 13

Blokuoti metimai: "Cibona" 1 - "Lietuvos rytas" 3.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.