Tuo tarpu šiauliečiai triuškinamai pralaimėjo Badalonos "Joventut" ir nepateko į kitą ULEB taurės varžybų etapą.

Vilniečių ekipoje nebuvo traumuoto Matthew Nielseno, neregistruotas ir Robertas Štelmaheris. Tuo tarpu šiauliečiams dėl traumų negalėjo padėti lyderiai Donatas Zavackas, Marius Prekevičius ir Saulius Kuzminskas, o Antonio Grantas žaidė, turėdamas nedidelę traumą.

Aikštės šeimininkai rungtynes pradėjo pelnydami 10 taškų be atsako. Po 5 iš eilės Kenano Bajramovičiaus taškų vilniečiai įgijo 14 taškų pranašumą - 20:6. Pirmojo ketvirčio pabaigoje į aikštelę išbėgo "Šiaulių" naujokas Virginijus Praškevičius. Nepakitusią persvarą aikštės šeimininkai išlaikė iki kėlinio pabaigos - 25:11.

Antrą kėlinį 6 taškais iš eilės pradėjo Marijonas Petravičius - 31:11. Pirmuosius taškus LKL "šiaulių" gretose pelnė V. Praškevičius - 33:16. Aikštės šeimininkai išnaudojo ūgio pranašumą po krepšiais ir taikliai atakavo iš toli - 44:18. Vėliau svečiai kiek atsigavo, o kamuolį praradęs Andrius Šležas buvo nubaustas nesportine pražanga - 46:26. Ketvirčio pabaigoje ketvirtąją pražangą gavo vienintelis šiauliečių vidurio puolėjas Artūras Masiulis. Komandos išėjo ilsėtis, rezultatui esant 52:31 aikštės šeimininkų naudai.

Šiauliečiai pradėjo trečiąjį kėlinį spurtu 8:0 (52:39). Po šios atakos dvi technines pražangas gavo vilniečių vyriausiasis treneris Aleksandras Trifunovičius buvo priverstas palikti salę. Mantas Ruikis sumetė visus 4 baudų metimus - 52:43. A. Grantas pratęsė "Šiaulių" spurtą iki 14:0 - 52:45. Tačiau netrukus vilniečiai atsitiesė - 63:47. Vos keliolika sekundžių aikštelėje praleidęs A. Masiulis, gavo penktąją pražangą ir baigė savo pasirodymą. Po trijų kėlinių "Lietuvos rytas" vėl turėjo 17 taškų persvarą - 69:52.

Ketvirtajame kėlinyje po Marijono Petravičiaus dvitaškio ir baudos metimo vilniečiai vėl įgavo 23 taškų pranašumą - 81:58, kurį beveik išsaugojo iki dvikovos pabaigos 90:73.

“Lietuvos rytas”: M. Petravičius 22 (9 atk. kam.), K. Bajramovičius 12 (11 atk. kam.), A. Šležas ir M. Anisimovas – po 10, M. Lukauskis ir H. Price'as – po 9, Ch. Eidsonas 8 (6 atk. kam.), A. Jomantas 6 (8 atk. kam.).

“Šiauliai”: M. Ruikis 19, A. Grantas 15, A. Kieža 12, G. Maceina 11, V. Praškevičius 7 (6 atk. kam.).

"Žalgiris" sutriuškino "Techaso" ekipą

Kitose LKL čempionato rungtynėse Kauno „Žalgiris“ namuose įveikė Panevėžio „Techaso“ komandą 106:81 (24:21, 30:21, 23:10, 29:29). „Žalgirio“ krepšininkai iškovojo devintąją pergalę LKL pirmenybėse. Kauniečių gretose rungtynėms nebuvo registruotas Michaelas Bradley, o panevėžiečių - Mindaugas Budzinauskas.

Svečiai iš Panevėžio rungtynes pradėjo spausdami žalgiriečius po visą aikštę. Porą pirmųjų minučių tai kliudė kauniečiams pelnyti taškus, tačiau vėliau tritaškį įmetė Marcusas Brownas, 4 taškus pridėjo Jonas Mačiulis ir „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 9:4. „Techaso“ amerikiečiai laikas nuo laiko atrasdavo kelių link šeimininkų krepšio, tuo tarpu žalgiriečiai vis netaikliai atakuodavo iš tolimų distancijų. Apylygis rezultatas išsilaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos, kurį kauniečiai laimėjo 24:21.

Antrojo kėlinio pradžioje aktyvesni buvo panevėžiečiai. Taiklus Christopherio Hillo tritaškis išvedė juos į priekį, o vėliau rezultatas tapo 36:29 „Techaso“ naudai.

Toks svečių atotrūkis pabudino žalgiriečius, kurie netrukus laimėjo atkarpą 16:0. Panevėžio trenerių paimtą minutės pertraukėlė neišgelbėjo svečių. Paulius Jankūnas pelnė 6 taškus iš eilės, po tritaškį įskraidino Marko Popovičius bei Mantas Kalnietis ir „Žalgiris“ nutolo 49:38.

Iškart po didžiosios pertraukos po 4 taškus pelnė Dainius Šalenga ir Eurelijus Žukauskas. Žalgiriečiai ir toliau didino pranašumą: tritaškį pataikė Goranas Jurakas, M. Popovičius pridėjo 4 taiklias baudas - 69:50. Trečiojo ketvirčio pabaigą skelbusi sirena užfiksavo rezultatą 77:52 kauniečių naudai.

Paskutinime ketvirtyje "Žalgiris" triuškino varžovus ir iškovojo įtikinamą pergalę. Rungtynes užbaigė taiklus D. Šalengos tolimas metimas.

"Žalgiris": M. Popovičius 21 (3/12 tritaškių, 6 rez. perd.), P. Jankūnas 18 (9 atk. kam.), M. Kalnietis 17, D. Šalenga 14 (6 atk. kam.), A. Milaknis 12 (6 atk. kam.), G. Jurakas 11, E. Žukauskas 5, J. Mačiulis 4 (6 min.), M. Brownas 3 (6 min.), D. Collinsas 1 (10 min.).

"Techasas": Ch. Hillas 21 (10 atk. kam., 5 kld.), A. Schaperis 14 (8 atk. kam.), M. Smithas 12.

"Lietuvos rytas" (11 pergalių/0 pralaimėjimų) ir toliau išlieka vienvaldžiu LKL lyderiu. "Žalgiris" (9/2) užima antrąją, "Šiauliai" (6/5) - ketvirtąją, o "Techasas" (3/8) - devintąją vietas.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.