Iškovojusi 10-ąją pergalę Vilniaus komanda vėl tapo grupės lydere, žemyn nustūmusi Malagos (9 perg. - 4 pral.) ekipą.

Sostinės ekipa dabar įgijo tarpusavo rungtynių santykio pranašumą prieš artimiausius persekiotojus "Unicaja" ir Tel Avivo "Maccabi" (Izraelis) ir turi puikią galimybę baigti grupių varžybas pirmoje pozicijoje net pralaimėję paskutinį mačą, nes abu kartus šį sezoną "Lietuvos rytą" įveikęs Stambulo "Efes Pilsen" (8-5, Turkija) klubas namie 74:84 nusileido Salonikų "Aris" (7-6, Graikija).

Po šios nesėkmės turkų komandai "Lietuvos rytas" tapo nepavejamas.

Tiesa, vilniečių nesėkmės paskutiniame ture atveju "Maccabi" (9-3) galėtų pralenkti Lietuvos ekipą, bet tam Izraelio komanda turi laimėti ketvirtadienį namuose prieš Milano "Armani Jeans" ir kitą savaitę išvykoje prieš "Aris", o "Lietuvos rytas" paskutines B grupės rungtynes sausio 31 dieną žais Zagrebe (Kroatija) su vietos "Cibona" klubu, kurį namie sutriuškino net 93:59.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose vėl žaidė Hollisas Price'as. Įžaidėjas pelnė 23 taškus, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir tradiciškai ėmėsi iniciatyvos lemiamomis akimirkomis.

Marijonas Petravičius ir Martynas Gecevičius prie pergalės prisidėjo po 11 taškų.

"Unicaja" į priekį vedė puolėjai. Marcusas Haislipas surinko 22, o Boniface'as N'Dongas - 16 taškų.

"Lietuvos rytas" sėkmingai kontroliavo rungtynių eigą per pirmus du kėlinius, tačiau trečiajame varžovai sugebėjo persvarą "ištirpdyti" iki minimumo. Vis dėlto aikštės šeimininkai atsilaikė, itin sėkmingai sužaidė mačo pabaigą ir iškovojo svarbią pergalę.

Rungtynės

"Lietuvos ryto" žaidėjai jau nuo pirmųjų minučių energingu žaidimu pranoko varžovus. Sužaidus beveik 2 min. po tritaškį pataikę Matthew Nielsenas ir Mindaugas Lukauskis sukrovė 6 taškų persvarą (8:2). Vilniečiai nemažino apsukų ir kėlinio viduryje pasiekė dviženklį pranašumą - po sėkmingo M. Lukauskio prasiveržimo rezultatas tapo 17:7.

Po "Unicaja" trenerio Sergio Scariolo paprašytos minutės pertraukėlės M. Petravičius dar labiau padidino vilniečių atotrūkį (19:7), bet keturi M. Haislipo taškai iš eilės privertė vilniečius nusileisti ant žemės ir neatsipalaiduoti.

H. Price'as smeigė pirmąjį savo tritaškį, sugrąžindamas dviženklį skirtumą (22:11), tačiau kėliniui baigiantis svečiai vėl priartėjo (15:22).

Antrojo ketvirčio pradžioje Malagos krepšininkai dar labiau sumažino atotrūkį (20:24). Po Joao Paolo Batistos dvitaškio "Lietuvos rytas" dar pirmavo 6 taškais (28:22), o po kelių akimirkų "Unicaja" priartėjo iki vieno metimo "atstumo" (26:28).

Vis dėlto vilniečiai nepalūžo - po sudėtingų Artūro Jomanto ir M. Gecevičiaus metimų jie vėl ėmė tolti (33:26). Savo žaidimo neradusį Chucką Eidsoną pakeitęs M. Gecevičius toliau demonstravo sėkmingą žaidimą - po jo taiklaus tritaškio, J. P. Batista pataikė vieną baudos metimą ir "Lietuvos rytas" vėl pasiekė dviženklę persvarą (37:26).

Po dviejų įsibėgėjusio M. Gecevičiaus baudos metimų aikštės šeimininkai nutolo didžiausiu skirtumu rungtynėse (39:26), kurį paskutinėmis ketvirčio sekundėmis padėjo išsaugoti sėkmingas H. Price'o prasiveržimas (41:28).

Po didžiosios pertraukos Vilniaus ekipos žaidimas pasikeitė. "Lietuvos ryto" krepšininkai 3 min. 40 sek. negalėjo pelnyti taškų ir pralaimėjo atkarpą 0:7 (41:35) bei prarado M. Nielseną. Australas susižeidė kulkšnį ir buvo priverstas palikti aikštę.

Taškus mūsiškiams pagaliau pelnė Kenanas Bajramovičius, tačiau vilniečių gynyba visiškai "subyrėjo", o "Unicaja" vidurio puolėjas B. N'Dongas ėmė smagintis dėjimais į krepšį ir privertė Aleksandrą Trifunovičių prašyti minutės pertraukėlės (46:43).

Bet ir po jos aikštės šeimininkų žaidimas negerėjo - "Unicaja" sumažino skirtumą iki minimalaus (45:46, 47:48).

Vis dėlto puikus H. Price'o žaidimas ketvirčio pabaigoje padėjo "Lietuvos rytui" atsitiesti. Įžaidėjas mesdamas tritaškį privertė varžovą prasižengti, o rungtynių arbitrai už pernelyg emocingą reakciją technine pražanga nubaudė Malagos klubo strategą S. Scariolo.

H. Price'as realizavo 4 iš 5 baudų, o paskutinės kėlinio atakos metu sudėtingu dvitaškiu dar labiau padidino skirtumą (54:47).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo dar vienu amerikiečio dvitaškiu (56:47). Komandos apsikeitė taikliais metimais, o vėliau įsismaginęs Carlosas Cabezasas 5 taškais iš eilės sumažino skirtumą iki 4 (54:58).

Vis dėlto H. Price'ui atsikvėpti leidęs Jaredas Jordanas puikiai skirstė kamuolius ir po jo perdavimų lengvus dvitaškius pelnė M. Gecevičius ir M. Petravičius (62:54).

Varžovai dar kartą kilo į šturmą ir sumažino skirtumą perpus (58:62). Ekipos keletą minučių nesugebė pelnyti taškų, kol H. Price'as likus žaisti 1 min. 40 sek. tik peržengdamas tritaškio liniją pasiuntė kamuolį į krepšį (64:58).

Iki susitikimo pabaigos likus minutei M. Haislipas pataikė du baudos metimus (60:64) ir varžovai ėmė pražangomis stabdyti "Lietuvos ryto" krepšininkus. Bet darė tai nesėkmingai - ne pagal taisykles stabdytas K. Bajramovičius sugebėjo pelnyti taškus (66:60).

Bosniui nepavyko realizuoti baudos metimo, tačiau H. Price'as čia pat perėmė kamuolį ir pasiuntė jį į krepšį su čeko Jiri Welscho pražanga. Amerikietis pataikė baudą (69:60) ir M. Haislipo atsakymas iš toli (69:63) jau nebegalėjo pakeisti susitikimo baigties. M. Gecevičius sumetė dar du baudos metimus ir įtvirtino "Lietuvos ryto" pergalę - 71:63.

Statistika

"Lietuvos rytas": Hollisas Price'as 23 taškai (1/5 trit., 7/12 dvit., 6/8 baudų; 6 rez. perd.), Marijonas Petravičius (4/6 dvit., 3/4 baudų) ir Martynas Gecevičius (1/2 trit., 2/3 dvit., 4/4 baudų) po 11, Mindaugas Lukauskis 8, Kenanas Bajramovičius 6, Matthew Nielsenas 5, Artūras Jomantas 4 (6 atk. kam., 5 per. kam.), J. P. Batista 3.

Andrius Šležas (3:12 min.), Jaredas Jordanas (9:12 min.) ir Chuckas Eidsonas (21:13 min.) taškų nepelnė. C. Eidsonui tai buvo pats nesėkmingiausias mačas, kuriame jis surinko net "-13" naudingumo balų.

"Unicaja": Marcusas Haislipas 22 (1/5 trit., 5/8 dvit., 9/10 baudų), Boniface'as N'Dongas 16 (6 atk. kam.), Carlosas Cabezasas 8, Berni Rodriguezas 5, Davoras Kusas, Jiri Welchas ir Carlosas Jimenezas po 4.

Dvitaškiai: "Lietuvos rytas" (21/40 (52 proc.) - "Unicaja" 16/31 (52 proc.)

Tritaškiai: "Lietuvos rytas" 5/13 (38 proc.) - "Unicaja" 5/19 (26 proc.)

Baudų metimai: "Lietuvos rytas" 14/21 (67 proc.) - "Unicaja" 16/24 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Lietuvos rytas" 26 - "Unicaja" 35

Rezultatyvūs perdavimai: "Lietuvos rytas" 10 - "Unicaja" 8

Perimti kamuoliai: "Lietuvos rytas" 13 - "Unicaja" 7

Klaidos: "Lietuvos rytas" 13 - "Unicaja" 18

Blokuoti metimai: "Lietuvos rytas" 1 - "Unicaja" 4.

Apie rungtynes ir jų komentarus žiūrėkite vaizdo reportaže.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.