Pirmoje ekipų akistatoje Maskvoje taip pat nugalėjusi (78:70) Rusijos komanda (10 perg. - 2 pral.) išliko grupės lydere.

Žalgiriečiai (7-5) po pralaimėjimo išsaugojo penktąją poziciją grupėje.

Aikštės šeimininkams ketvirtadienio mače DeJuanas Collinsas pelnė 16, rezultatyviausias Eurolygos rungtynes sužaidęs Mantas Kalnietis - 11, Goranas Jurakas ir Marko Popovičius - po 10 taškų.

"Juoda" diena buvo Marcusui Brownui ir Jonui Mačiuliui. Amerikietis pataikė vos 1 metimą iš 7, o lietuvis prametė visus 4 ir surinko minus 10 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Ramūnas Šiškauskas. Lietuvos rinktinės kapitonas per 29 minutes surinko 20 taškų (4/6 trit., 4/6 dvit.), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį ir blokavo du metimus.

Trajanas Langdonas įmetė 19 taškų, Davido Anderseno sąskaitoje - 18 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai.

Tryliktojo turo mačas "Žalgirio" krepšininkų vėl laukia namuose, kur sausio 24 dieną jie priims Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) ekipą su Arvydu Macijausku. Pirmajame susitikime Pirėjuje pergalę 90:74 šventė Graikijos klubas, kuriam A. Macijauskas tąsyk pelnė net 32 taškus.

Rungtynės

CSKA krepšininkai geriau pradėjo rungtynes – sužaidus kiek daugiau nei minutę svečiai pirmavo 5:0. Po poros minučių "Žalgiris" po Marcuso Browno tritaškio įsiveržė į priekį 7:5. Įpusėjus kėliniui Maskvos krepšininkai vėl įsiveržė į priekį 5 taškų atotrūkiu - 12:7. Tačiau žalgiriečiai jau po pusantros minutės vėl priartėjo (14:15).

Vis dėlto likus pustrečios minutės CSKA vėl atitolo – 20:14. Po minutės "Žalgirio" deficitas pasiekė 8 taškus (14:22), o netrukus skirtumas tapo dviženklis – 14:26. Iki pertraukėlės šeimininkai kiek sumažino atsilikimą – 16:26.

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas buvo sumažėjęs iki 8 taškų (18:26, 20:28). Likus kiek daugiau nei 6 min. iki kėlinio pabaigos po Gorano Jurako tritaškio komandas skyrė vos 5 taškai (23:28). Tačiau tada "Žalgirio" žaidimas ėmė strigti. Įpusėjus kėliniui R. Šiškauskas tritaškiu atitolino CSKA (32:25), o Johnas Robertas Holdenas skirtumą dar labiau padidino – 34:25.

Likus kiek daugiau nei minutei iki didžiosios pertraukos CSKA įgijo jau 19 taškų persvarą – 46:27. Iki kėlinio pabaigos žalgiriečiai sumažino atsilikimą iki 16 taškų – 30:46.

Pirmoje rungtynių pusėje rezultatyviausias "Žalgirio" gretose buvo D. Collinsas, pelnęs 10 taškų. CSKA ekipoje daugiau nei pusę taškų įmetė du krepšininkai - T. Langdonas (13 tšk.) ir R. Šiškauskas (12 tšk).

Po pertraukos žalgiririečiai bandė mažinti skirtumą, tačiau Lietuvos čempionų pastangas niekais vertė Rusijos ekipos žaidėjų tolimi metimai. Sužaidus kiek daugiau nei 3 min. trečiame ketvirtyje komandas skyrė 18 taškų (39:57), o įpusėjus kėliniui CSKA pranašumas pasiekė 20 taškų ribą – 59:39.

Likus kiek daugiau nei 2 min. iki ketvirčio pabaigos "Žalgiris" atsilikinėjo jau 22 taškais – 41:63. Iki kėlinio pabaigos žalgiriečiai sumažino atsilikimą nedaug – 46:66.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje CSKA žaidėjai toliau smaginosi metimais nuo tritaškio linijos padidindami skirtumą iki 23 taškų – 69:46. Sužaidus keturias su puse minutės komandas jau skyrė 27 taškai (49:76). Likus mažiau nei 3 min. iki susitikimo pabaigos skirtumas po eilinio R. Šiškausko tritaškio išaugo iki 28 taškų (81:53). Finalinė rungtynių sirena paskelbė CSKA pergalę – 88:60.

Statistika

"Žalgiris": DeJuanas Collinsas 16 taškų (4/4 trit., 2/8 dvit.), Mantas Kalnietis 11 (1/1 trit., 4/5 dvit.), Goranas Jurakas ir Marko Popovičius po 10, Marcusas Brownas 5, Paulius Jankūnas 4, Dainius Šalenga 3, Eurelijus Žukauskas 1 (6 atk. kam.).

Jonas Mačiulis (24:13 min.) ir Vilmantas Dilys (1:10 min.) taškų nepelnė.

CSKA: Ramūnas Šiškauskas 20 (4/6 trit., 4/6 dvit.), Trajanas Langdonas 19 (5/5 trit., 2/3 dvit.), Davidas Andersenas 18 (9 atk. kam.), Johnas Robertas Holdenas 9, Theodoros Papaloukas 6, Artemas Zabelinas ir Marcusas Goree po 4, Aleksejus Švedas ir Andrejus Voroncevičius po 3, Nikos Zisis 2.

Dvitaškiai: "Žalgiris" 11/35 (31 proc.) - CSKA 22/35 (63 proc.)

Tritaškiai: "Žalgiris" 11/21 (52 proc.) - CSKA 14/23 (61 proc.)

Baudų metimai: "Žalgiris" 5/7 (71 proc.) - CSKA 2/3 (67 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Žalgiris" 24 - CSKA 30

Rezultatyvūs perdavimai: "Žalgiris" 10 - CSKA 15

Perimti kamuoliai: "Žalgiris" 6 - CSKA 4