Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 15 taškų pelnęs Marko Popovičius. Paulius Jankūnas surinko 13 taškų ir atkovojo 6 atšokusius kamuolius, Goranas Jurakas ir Eurelijus Žukauskas (8 atk. kam.) prie pergalės prisidėjo po 10 taškų.

Sienos komandai Terrellas McIntyre'as įmetė 19, Vlado Ilievski - 11, Benjaminas Eze (11 atk. kam.) - 10 taškų. "Montepaschi" gretose nežaidė traumuoti lietuviai Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius.

Su 6 pergalėmis ir 4 nesėkmėmis Kauno komanda, pagal šį santykį, A grupėje išsilygino su Sienos klubu, tačiau dėl prastesnio įmestų ir praleistų taškų santykio lieka penkta.

Kitas Eurolygos rungtynes kauniečiai sausio 10 dieną žais Liublianoje (Slovėnija), kur susitiks su vietos "Union Olimpija" komanda. Pirmąjį ekipų susitikimą Kaune "Žalgiris" laimėjo rezultatu 91:72.

Rungtynės

Rungtynės prasidėjo lygiu žaidimu ir sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes po taiklaus Pauliaus Jankūno tritaškio rezultatas buvo lygus – 5:5.

Netrukus "Žalgiris" įsiveržė į priekį (7:6), tačiau čia pat „Montepaschi" atstatė persvarą (7:9). Antroje pirmojo ketvirčio pusėje "Žalgiris" spurtavo 12:0 ir įgijo 9 taškų pranašumą (18:9). Italijos klubo krepšininkai iki petraukėlės atsilikimą kiek sumažino (11:18).

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai buvo priartėję 5 taškų atstumu, tačiau sužaidus kiek daugiau nei 3 min. antrajame ketvirtyje po Jono Mačiulio metimo "Žalgiris" pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (28:17). Netrukus po DeJuano Collinso metimo skirtumas išaugo ir iki 13 taškų (32:19).

Antroje ketvirčio pusėje Kauno klubo krepšininkai ėmė klysti puolime bei rinkti pražangas gynyboje - po trečiąją užsidirbo Goranas Jurakas ir D. Collinsas. Tuo pasinaudojusi Sienos ekipa sumažino atsilikimą iki 3 taškų (33:36).

Iki didžiosios pertraukos "Žalgiris" padidino persvarą iki 6 taškų (39:33).

Įpusėjus trečiajam kėliniui “Montepaschi” priartėjo 2 taškų atstumu (43:41), o netrukus po eilinės žalgiriečių klaidos puolime rezultatas tapo lygus – 43:43.

Likus 3 su puse minutės iki trečiojo ketvirčio pabaigos svečiai įšsiveržė į priekį (48:46), tačiau Lietuvos čempionai iki petraukėlės sugebėjo atstatyti bent minimalią persvarą (55:54).

Paskutinio rungtynių ketvirčio pradžioje rezulatas buvo lygus (57:57). Sužaidus 2 su puse minutės po Marcuso Browno tritaškio "Žalgiris" įgijo 5 taškų persvarą (62:57), bet tolimu metimu atsakė ir Italijos ekipa (63:60).

Įpusėjus ketvirčiui aikštės šeimininkai vėl pirmavo 5 taškų persvara (68:63). Iki rungtynių pabaigos likus 3 su puse minutės technine pražanga buvo nubausti emocingai į teisėjų sprendimus reagavę atsarginiai "Montepashi" ekipos žaidėjai, o M. Brownas realizavo abu baudos metimus.

Likus kiek mažiau nei 2 min. "Žalgiris" po puikaus M. Popovičiaus tolimo šūvio pirmavo 6 taškais (73:67). Sienos krepšininkai per likusį laiką surengė 3 ilgas, tačiau nerezultatyvias atakas.

Tuo tarpu M. Brownas dar dviem baudos metimais įtvirtino šeštąją šį sezoną "Žalgirio" pergalę 75:69, kuri itin sustiprino kauniečių šansus kovojant dėl vietos TOP-16 etape.

Statistika

"Žalgiris": Marko Popovičius 15 taškų (3/3 trit., 2/5 dvit., 2/2 baudų; 5 atk. kam., 7 išprovokuotos pražangos), Paulius Jankūnas 13 (1/2 trit., 4/5 dvit., 2/5 baudų; 6 atk. kam.), Goranas Jurakas ir Eurelijus Žukauskas (8 atk. kam.) po 10, Marcusas Brownas ir DeJuanas Collinsas (6 atk. kam., 6 rez. perd.) po 9, Jonas Mačiulis 7 (5 atk. kam.), Michaelas Bradley 2.

Mantas Kalnietis (5:22 min.) taškų nepelnė.

"Montepaschi": Terrellas McIntyre'as 19 (5/11 trit., 1/6 dvit., 2/2 baudų), Vlado Ilievski 11, Benjaminas Eze 10 (11 atk. kam.), Romainas Sato 9, Bootsy Thorntonas 7, Hectoras Romero ir Shaunas Stonerookas po 5, Tomasas Ressas 3.

Dvitaškiai: "Žalgiris" 22/36 (61 proc.) - "Montepaschi" 14/37 (38 proc.)

Tritaškiai: "Žalgiris" 5/14 (36 proc.) - "Montepaschi" 11/26 (42 proc.)

Baudų metimai: "Žalgiris" 16/23 (70 proc.) - "Montepaschi" 8/14 (57 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Žalgiris" 39 - "Montepaschi" 25

Rezultatyvūs perdavimai: "Žalgiris" 13 - "Montepaschi" 14

Perimti kamuoliai: "Žalgiris" 5 - "Montepaschi" 9