Eurolygos čempionų titulą ginantys graikai suklydo net 19 kartų ir išvykoje 67:85 (23:20, 25:28, 9:20, 10:17) turėjo pripažinti Romos „Lottomatica“ (Italija) komandos pranašumą.

Pirmoje mačo dalyje lygiai su italais kovoję graikai palūžo po didžiosios pertraukos. Sukaustyti geležinės „Lottomatica“ komandos gynybos per du kėlinius į italų krepšį Eurolygos čempionai sukrapštė vos 19 taškų buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą.

Nepaisant pralaimėjimo Željko Obradovičiaus auklėtiniai išliko C grupės turnyro lentelės viršūnėje. Jiems ant kulnų lipa po šešis kartus laimėjusios Madrido „Real“ ir „Barcelona“ (abi - Ispanija) komandos. Starto penkete rungtynes pradėjęs Šarūnas Jasikevičius pralaimėjusiems per 20 minučių pelnė 13 taškų (0/2 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 4/4 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 1 kamuolį perėmė, išprovokavo 3 pražangas, 3 sykius suklydo. Iš viso lietuvis surinko 13 naudingumo balų ir nusileido tik dviem daugiau surinkusiam Dimui Dikoudžiui.

„Lottomatica“: Allanas Ray'us 18, Roko Leni Ukičius 13, Gregoras Fučka 11 (8 atk. kam.), Erazemas Lorbekas 10, Davidas Hawkinsas ir Roberto Gabini po 9.

„Panathinaikos“: Šarūnas Jasikevičius 13, Michaelas Batiste'as 10, Vassilis Spanoulis, Sani Bečirovičius ir Dimos Dikoudis po 9.

Sunkią pergalę Eurolygos A grupės rungtynėse iškovojo Sienos „Montepaschi“ (Italija) klubas, išvykoje 86:80 (21:22, 15:17, 19:21, 31:20) palaužęs Liublianos „Olimpija“ (Slovėnija) ekipą.

Sužaidus tris ketvirčius, 60:55 dar pirmavo favoritams į atlapus namie visuomet kimbantys slovėnai, tačiau paskutiniame kėlinyje jau dominavo svečiai iš Italijos.

Vienas pagrindinių „Montepaschi“ pergalės kalvių buvo lietuvis Rimantas Kaukėnas, per 36 min. pelnęs 21 tašką (3/7 dvitaškių, 1/2 dvitaškių, 12/12 baudų), atkovojęs 4 kamuolius, atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavęs 8 varžovų pražangas (29 naudingumo balai).

Puikiai jam talkino 20 taškų surinkęs Terellas McIntyre'as, lemiamo kėlinio metu pataikęs keletą itin svarbių tritaškių.

25 su puse minutės žaidęs Kšyštofas Lavrinovičius pridėjo 10 taškų (4/7 dvitaškių, 0/2 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, du kartus privertė varžovus suklysti ir du kamuolius prarado pats.

„Montepaschi“ pataikė 10/21 tritaškių (47,6 proc.), „Olimpija“- 6/17 (35,2 proc.).

Pastebėtina, svečiai atliko tik 6, o šeimininkai - 15 rezultatyvių perdavimų.

"Olimpija": Goranas Dragičius 22, Markas Miličius 21, Jasminas Hukičius 12 (8 atk. kam.).

"Montepaschi": Rimantas Kaukėnas 21, Terrellas McIntyre'as 20, Bootsy Thorntonas 13, Kšyštofas Lavrinovičius ir Romainas Sato po 10.

Kiti ketvirtadienio susitikimų rezultatai:

B grupė

Le Mano „Sarthe“ (Prancūzija) - Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 91:99 (25:24, 19:26, 16:29, 31:20)

„Sarthe“: Nicolas Batumas 24, Ravivas Limonadas 21 (7 atk. kam.), Philas Ricci 17, Samas Clancy 11 (8 atk. kam.).

„Maccabi“: Davidas Bluthentalis 20, Marcusas Fizeris 18, Terence'as Morrisas 16, Vonteego Cummingsas ir Estebanas Batista (6 atk. kam.) po 10.

C grupė

Madrido „Real“ (Ispanija) - Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija) 87:77 (26:18, 21:15, 15:17, 25:27)

„Real“: Felipe Reyesas 17 (6 atk. kam.), Keremas Tunceri 12, Lazaros Papadopoulos ir Louisas Bullockas po 9.

„Ulker“: Willie Solomonas (6 rez. perd.) ir Oguzas Savasas po 16, Jamesas White'as 14, Omeras Onanas 10.

Barselonos „AXA FC Barcelona“ (Ispanija) - Belgrado „Partizan“ (Serbija) 95:69 (28:14, 19:22, 18:15, 30:18)

„Barcelona“: Rogeris Grimau 19, Gianluca Basile ir Franas Vazquezas po 15, Jaka Lakovičius 14, Mario Kasunas 13 (7 atk. kam.).

„Partizan“: Urošas Tripkovičius 16, Novica Veličkovičius 13, Miltas Palacio 8.