Šeimininkai per pirmas 15 rungtynių minučių padarė net 13 klaidų ir Italijos čempionai tuo naudojosi – įpusėjus antrajam kėliniui komandas jau skyrė net 18 taškų skirtumas (34:16) „Montepaschi“ naudai.

Prieš pasibaigiant antrajam kėliniui Vlado Ilievski tritaškis pirmąkart rungtynėse padidino svečių pranašumą iki 22 taškų – 43:21. „Prokom Trefl“ bejėgiškumą geriausiai iliustravo paskutinė antro kėlinio ataka, kai Christos Harissis prametė du baudos metimus, pats atkovojo kamuolį ir metė desperatišką tritaškį, kuris vos lietė lanką.

Prasidėjus trečiam kėliniui „Montepaschi“ šovė į priekį 49:23 ir panašų skirtumą išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Tai jau antras iš eilės triuškinamas „Prokom Trefl“ pralaimėjimas. Praėjusią savaitę lenkai išvykoje 65:109 nusileido Pirėjo „Olympiakos“.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausi, kaip įprasta, buvo lietuviai. Rimantas Kaukėnas per 28 minutes pelnė 14 taškų (4/7 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus prasižengė ir 2 kartus suklydo.

Tuo tarpu Kšyštofas Lavrinovičius per 20 minučių surinko 13 taškų (5/5 dvitaškių, 1/2 tritaškių), atkovojo 9 kamuolius, blokavo 4 metimus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 4 kartus pažeidė taisykles ir kartą suklydo.

Lenkijos klube išsiskyrė T. Masiulis, kuris per 29 minutes pelnė 16 taškų (5/7 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 3/4 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Jo komandos draugas Donatas Slanina per 34 minutes surinko 5 taškus (2/5 dvitaškių 0/2 tritaškių, 1/2 baudų), atkovojo 1 kamuolį, 2 kartus suklydo ir 3 kartus prasižengė.

„Montepaschi“: Rimantas Kaukėnas 14 taškų, Kšištofas Lavrinovičius ir Vlado Ilievski po 13, Terrellas McIntyre’as 12, Benjaminas Eze 10.

„Prokom Trefl“: Tomas Masiulis 16, Jovo Stanojevičius 15, Mustafa Shakuras 8.

Kiti trečiadienio rungtynių rezultatai:

B grupė

Ketvirtąją pergalę iškovojo Simono Serapino Salonikų „Aris“ (Graikija) komanda. Ji B grupės rungtynėse namie po atkaklios kovos 67:64 (14:17, 18:8, 13:14, 22:25) palaužė Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) krepšininkus.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes Andre Hutsonas taikliu dvitaškiu buvo sumažinęs „Aris“ persvarą iki minimumo (56:55), tačiau netrukus 6 taškus paeiliui pelnė Bracey Wrightas ir Salonikų ekipa pabėgo į priekį (62:55).

Bet turkai nepasidavė. Likus žaisti mažiau nei pusę minutės abu baudos metimus pataikęs Drew Nicholasas sumažino „Efes Pilsen“ atsilikimą iki 1 taško (64:65). Visgi pačioje mačo pabaigoje abi baudas pataikęs B. Wrightas įtvirtino Graikijos komandos pergalę.

S. Serapinas per 16 aikštėje praleistų minučių prametė vieną mestą tritaškį ir taškų nepelnė, tačiau lietuvis atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei 2 kartus prasižengė.

„Aris“: Bracey Wrightas 20, Jeremiah Massey 13 (13 atk. kam.), Reyshawnas Terry 10.

„Efes Pilsen“: Drew Nicholasas 15, Enderis Arslanas 11, Andre Hutsonas 9, Ermalis Kuqo ir Lorenas Woodsas po 8.

Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) - Le Mano „Sarthe Basket“ (Prancūzija) 91:71 (21:22, 20:18, 26:18, 24:13)

„Cibona“: Chrisas Warrenas 20, Tre Kelley 15, Larry Ayuso 14, Samas Hoskinas 11.

„Sarthe Basket“: Samas Clancy 20, Philas Ricci 16, Alainas Koffi 12, Ravivas Limonadas 10.

Le Mano klubas pralaimėjo visus 6 mačus. Zagrebo ekipa kitą savaitę Vilniuje žais su „Lietuvos rytu“.

C grupė

Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) - Belgrado „Partizan“ (Serbija) 78:62 (22:12, 19:15, 16:21, 21:14)

„Brose Baskets“: Demondas Greene’as 18, Darrenas Fennas 17, Predragas Suputas 15, Steffenas Hamannas 12.

„Partizan“: Dušanas Kečmanas 20, Nikola Pekovičius 14, Novica Velickovičius 13.

Bambergo komanda iškovojo pirmą pergalę.

Barselonos „AXA Barcelona“ (Ispanija) - Romos „Lottomatica“ (Italija) 74:65 (22:9, 15:22, 23:19, 14:15)

„Lottomatica“: Erazemas Lorbekas 13 (6 atk. kam.), Gregoras Fucka 12, Roko-Leni Ukičius 9.

„Barcelona“: Mario Kasunas 18, Gianluca Basile 15, Jaka Lakovičius 11, Jordi Triasas 10 (9 atk. kam.).