Nugalėtojams Hollisas Price'as pelnė 25 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Marijonas Petravičius surinko 14, Matthew Nielsenas - 13, Mindaugas Lukauskis - 11 taškų (6 atkovoti kamuoliai).

"Sarthe Basket" ekipai 20 taškų įmetė Philippas Ricci. Samuelis Clancy surinko 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Ravivo Limonado sąskaitoje - 14 taškų.

Pirmajame kėlinyje atitrūkusius svečius Le Mano klubo krepšininkai pavijo rungtynių viduryje, o trečiajame ketvirtyje aikštės šeimininkai buvo įgiję 7 taškų persvarą. Vis dėlto mačo pabaigą sėkmingiau sužaidė vilniečiai, kurių gretose nesulaikomas buvo H. Price'as, vien per paskutines 10 minučių įmetęs 14 taškų.

Kitas susitikimas "Lietuvos ryto" laukia lapkričio 14 dieną namuose, kur sostinės ekipa susitiks su Simono Serapino Salonikų "Aris" (Graikija) klubu.

Rungtynės

Matthew Nielsenas triuškinančiu dėjimu susitikimo pradžioje išvedė "Lietuvos rytą" į priekį, tačiau keturissyk paeiliui puolime suklydę sostinės krepšininkai leido aikštės šeimininkams persverti rezultatą (4:6). Pakiliai puolime žaidęs M. Nielsenas tolimu metimu sugrąžino persvarą mūsiškiams (7:6), o vėliau dvitaškiu ir ją padidino (11:8).

Pirmajame ketvirtyje likus žaisti 1 minutę ir 30 sekundžių po taiklių M. Nielseno baudos metimų svečių pranašumas padidėjo iki 5 taškų (18:13). Varžovų pastangas priartėti niekais pavertė H. Price'as, baigiantis kėliniui pataikęs tritaškį ir dar labiau padidinęs atotrūkį tarp komandų (23:16).

Antrojo ketvirčio pradžioje vilniečiai keletą minučių pirmavo 9 taškais (25:16, 27:18). Paprašę minutės pertraukėlės prancūzai atkuto ir ėmė mažinti skirtumą (21:27, 23:27). 5 M. Lukauskio taškai iš eilės leido "Lietuvos rytui" laikytis priekyje (32:25), bet varžovai jungė vis aukštesnę pavarą, kol po Ph. Ricci tolimo metimo skirtumas sumenko iki minimumo (31:32) ir Vilniaus klubo treneris Aleksandras Trifunovičius buvo priverstas prašyti pertraukėlės.

Tik aikštėje pasirodęs Chuckas Eidsonas taikliai šovė iš toli (37:33), tačiau oponentai tęsė sėkmingą atakų seriją ir paskutinę ketvirčio sekundę Ph. Ricci metimu iš po krepšio išlygino rezultatą (39:39).

Po didžiosios pertraukos "Lietuvos ryto" žaidėjams ir toliau nesisekė atgauti ritmą - Le Mano komandos krepšininkai netruko rezultatą persverti, o po 5 Lukos Bogdanovičiaus taškų iš eilės ir dar vieno P. Ricci dvitaškio aikštelės šeimininkai ėmė tolti (50:43).

Vilniečiai nepalūžo ir likus žaisti 3 minutes iki ketvirčio pabaigos M. Petravičius baudos metimais sumažino skirtumą iki 3 taškų (49:52). Po minutės kamuolį perėmęs Ch. Eidsonas privertė varžovą prasižengti ir realizavęs baudos metimus priartino "Lietuvos rytą" prie varžovų iki minimalaus skirtumo (54:55).

Komandos per paskutinę minutę apsikeitė keliomis tiksliomis atakomis, o prasidėjus paskutinei pertraukai tablo skelbė 2 taškų aikštės šeimininkų pranašumą (60:58).

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi atkakli kova. Prancūzijos klubo žaidėjai sėkmingai atakavo, bet jiems nutolti neleido nesulaikomai rungtyniavęs H. Price'as. Vikrusis "Lietuvos ryto" įžaidėjas vienas pats pelnė 10 taškų iš eilės ir likus žaisti 3 minutes rezultatas buvo lygus (72:72).

Varžovai po vieno taiklaus S. Clancy baudos metimo dar pirmavo dviem taškais (77:75), tačiau likus žaisti 1 min. 20 sek. įvyko lemiamas rungtynių lūžis. H. Price'as perėmė kamuolį ir greitoje atakoje Artūras Jomantas rezultatą išlygino (77:77), o kita "Sarthe Basket" ataka buvo nesėkminga.

Tuomet prancūzams teko patirti šį sezoną įsigaliojusių naujųjų ULEB taisyklių griežtumą. Likus žaisti 40 sekundžių jaunasis Le Mano klubo talentas Nicolas Batumas buvo nubaustas technine pražanga už vaidybą, o H. Price'as ne tik sumetė baudas, bet ir kitos atakos metu tiksliu perdavimu perskrodė visą aikštės šeimininkų gynybą ir M. Petravičiui beliko niekieno netrukdomam įmesti iš po krepšio (81:77).

Pasimetę "Sarthe Basket" žaidėjai per paskutines 20 sekundžių nesugebėjo suregzti atakos ir praradę kamuolį dar ir užsidirbo nesportinę pražangą. H. Price'as sumetė dar du baudos metimus ir "Lietuvos ryto" žaidėjai galėjo šokti pergalės šokį - 83:77.

Le Mano krepšininkai pralaimėjo visas trejas žaistas Eurolygos rungtynes ir tapo B grupės autsaideriais.

Statistika

Le Mano "Sarthe Basket" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 77:83 (16:23, 23:16, 21:19, 17:25)

"Sarthe Basket": Phillipas Ricci 20 taškų (1/3 trit., 7/9 dvit., 3/3 baudų), Samuelis Clancy 15 (6 atk. kam.), Ravivas Limonadas 14, Luka Bogdanovičius 12, Nicolas Batumas ir Alainas Koffi po 4, Nebojša Bogavacas ir Yannickas Bokolo po 3, Antoine'as Diot 2.

"Lietuvos rytas": Hollisas Price'as 25 (5/9 trit., 3/3 dvit., 4/4 baudų; 6 rez. perd.), Marijonas Petravičius 14 (5/7 dvit., 4/4 baudų), Matthew Nielsenas 13 (1/2 trit., 3/3 dvit., 4/4 baudų), Mindaugas Lukauskis 11 (6 atk. kam.), Chuckas Eidsonas 9 (4 per. kam.), Artūras Jomantas 7, J.P. Batista 4.

Dvitaškiai: "Sarthe Basket" 25/41 (61 proc.) - "Lietuvos rytas" 20/34 (59 proc.)

Tritaškiai: "Sarthe Basket" 5/18 (28 proc.) - "Lietuvos rytas" 8/18 (44 proc.)

Baudų metimai: "Sarthe Basket" 12/15 (80 proc.) - "Lietuvos rytas" 19/20 (95 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Sarthe Basket" 25 - "Lietuvos rytas" 27

Rezultatyvūs perdavimai: "Sarthe Basket" 22 - "Lietuvos rytas" 15

Perimti kamuoliai: "Sarthe Basket" 7 - "Lietuvos rytas" 10

Klaidos: "Sarthe Basket" 15 - "Lietuvos rytas" 17

Blokai: "Sarthe Basket" 2 - "Lietuvos rytas" 0.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.