Per paskutinį draugišką turnyrą Graikijoje brandesnį krepšinį žaidę Lietuvos nacionalinės komandos žaidėjai "Siemens arenoje" tarsi laiko mašina persikėlė trimis savaitėmis atgal. Kaip ir ir pirmose pasirengimo ciklo rungtynėse Šiauliuose su švedais, rinktinės krepšininkai trečiadienį vėl pasižymėjo dažnomis klaidomis ir ginčais su arbitrais.

Vis dėlto drausmingesnis žaidimas ketvirtajame kėlinyje ir užtikrinta kova dėl kamuolio leido Lietuvos rinktinei susikurti nedidelę persvarą ir švęsti pergalę.

Trečiadienio susitikime rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Rimantas Kaukėnas, pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 5 kamuolius. Tačiau būtent komandos lyderis dažniausiai klydo - net 8 kartus.

Šarūnas Jasikevičius prie pergalės prisidėjo 12 taškų, 6 atkovotais kamuoliais ir 4 rezultatyviais perdavimais. Tačiau rinktinės įžaidėjas ir suklydo 5 kartus.

Kšyštofas Lavrinovičius įmetė 9 taškus.

"Lietuvos ryto" klubui 14 taškų surinko ir 6 kamuolius atkovojo ekipos naujokas Chuckas Eidsonas. 15 taškų pelnė Matthew Nielsenas, 12 - Marijonas Petravičius.

Rungtynes labiau susikaupę pradėjo vilniečiai. Per 3 su puse minutės Lietuvos rinktinės žaidėjai sugebėjo suklysti net 4 kartus, o "Lietuvos rytas" šovė į priekį (9:2).

Po Ramūno Butauto paprašytos minutės pertraukėlės žaidimas išsilygino, tačiau vilniečiai pasibaigus pirmajam kėliniui vis dar pirmavo 5 taškais (17:12).

Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinė toliau lėtai vijosi priešininkus. Po Š.Jasikevičiaus tritaškio rezultatas tapo lygus (22:22), bet prireikė dar 4 minučių, kol Linas Kleiza tiksliu dvitaškiu pagaliau išvedė nacionalinę komandą į priekį (28:27).

K.Lavrinovičius taikliu metimu iš po krepšio ir tikslia bauda padidino skirtumą iki 5 (32:27), tačiau itin sėkmingai antrojo kėlinio pabaigą sužaidę "Lietuvos ryto" krepšininkai spurtavo ir aidint sirenai užfiksavo lygybę (32:32).

Po didžiosios pertraukos rinktinė žaidė banguotai bei nervingai ir nesugebėjo atitrūkti. Maža to, jie dar ir išleido iniciatyvą iš rankų ir vienu tašku pralaimėjo kėlinį (52:53).

Ketvirtajame ketvirtyje Lietuvos rinktinės krepšininkų žaidimas pakito. "Lietuvos ryto" atakos ėmė strigti, o R.Kaukėnas tiksliais metimais iš skirtingų distancijų varė į neviltį sostinės klubo sirgalius.

Rinktinė pasiekė didžiausią pranašumą mače (67:60), bet skirtumo išsaugoti nesugebėjo. Likus žaisti dvi minutes "Lietuvos ryto" komanda priartėjo iki minimumo (68:69) ir išsaugojo įtampą "Siemens arenoje".

Vis dėlto susitikimo pabaigoje taktiškai sumaniau žaidė Lietuvos rinktinės krepšininkai. Sėkmingai kovoję dėl atšokusio kamuolio lietuviai neleido varžovams kartoti atakų po netaiklių tolimų metimų, o puolime taškus rinkosi taikliomis baudomis. Paskutinių minučių atkarpą nacionalinės komandos žaidėjai laimėjo 8:2 ir R.Kaukėno dėjimu iš viršaus įtvirtino pergalę.

Per 11 pasirengimo Europos čempionatui rungtynių Lietuvos krepšininkai iškovojo 6 pergales ir patyrė 5 nesėkmes.

Šeštadienį rinktinės krepšininkai išvyksta į Ispaniją, kur pirmadienį prasideda Europos čempionatas.

Lietuva - "Lietuvos rytas" 77:70 (12:17, 20:15, 20:21, 25:17)

Lietuva: Rimantas Kaukėnas 22 taškai (2/3 trit., 5/6 dvit., 6/7 baudų; 5 atk. kam., 8 kld.), Šarūnas Jasikevičius 12 (2/4 trit., 2/3 dvit., 2/2 baudų; 6 atk. kam., 4 rez. perd., 5 kld.), Kšyštofas Lavrinovičius 9 (4/4 dvit., 1/1 baudos), Darius Songaila 8, Ramūnas Šiškauskas ir Linas Kleiza (5 atk. kam.) po 7, Robertas Javtokas 6, Darjušas Lavrinovičius 5, Paulius Jankūnas 1.

Jonas Mačiulis (3:28 min.) ir Simas Jasaitis (0/3 dvit., 0/3 trit., 0/2 baudų per 16:55 min.) taškų nepelnė. Giedrius Gustas nežaidė.

"Lietuvos rytas" Matthew Nielsenas 15 (0/1 trit., 5/10 dvit., 5/5 baudų), Chuckas Eidsonas 14 (1/3 trit., 4/7 dvit., 3/5 baudų; 6 atk. kam.), Marijonas Petravičius 12 (4/10 dvit., 4/4 baudų), Robertas Štelmaheris 7, Artūras Jomantas 6 (5 atk. kam.), Holly Price'as 5, Andrius Šležas 4, Mindaugas Lukauskis 3, Michailas Anisimovas ir Martynas Gecevičius po 2.

Lietuvos rinktinė suklydo 21, "Lietuvos rytas" - 10 kartų.

Prieš rungtynes visi krepšininkai ir treneriai padėjo iškilmingai atidengti menininko Tado Gutausko sukurtą skulptūrą, skirtą Lietuvos krepšiniui. Krepšinio kamuolį laikančią ranką simbolizuojanti kompozicija stovės šalia "Siemens arenos", joje iškaltos 37-ių šalies krepšiniui nusipelniusių asmenų sąrašas.

Lietuvos rinktinės fotogyvenimą galite pamatyti Euro2007.lt.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.