Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje žaidė Ramūnas Šiškauskas, pelnęs 18 taškų. Šarūnas Jasikevičius surinko 14, Kšyštofas Lavrinovičius - 10 taškų.

Nugalėtojus į pergalę vedė Antonis Fotsis, įmetęs 23 taškus. Lazaros Papdopoulos prie pergalės prisidėjo 13, Dimitris Diamantidis - 10 taškų.

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Robertas Javtokas, R.Šiškauskas, Š.Jasikevičius, Rimantas Kaukėnas ir K.Lavrinovičius.

Pirmajame kėlinyje abi komandos stengėsi žaisti greitą žaidimą, tačiau dažnai klydo. Įpusėjus kėliniui R.Šiškauskas pirmąkart išvedė Lietuvos rinktinę į priekį (8:6). Tačiau antrąją - techninę - pražangą užsidirbo pagrindinis Lietuvos rinktinės žaidimo organizatorius Š.Jasikevičius, kuris buvo priverstas ilgam sėsti ant suolo. Graikijos krepšininkai pataikė keletą tritaškių ir po pirmojo kėlinio pirmavo (18:15).

Antrajame kėlinyje lietuviai ir toliau darė daug nedovanotinų klaidų, tačiau varžovai nesugebėjo jomis pasinaudoti ir atitrūkti.

Kėlinio viduryje Lietuvos krepšininkai laimėjo atkarpą 7:0 ir po R.Šiškausko tolimo metimo vėl išsiveržė į priekį (27:26). Tačiau tolimesnės mūsiškių klaidos nesuteikė progos padidinti ar bent išsaugoti pranašumą ir po tolimo A.Fotsio metimo paskutinę sekundę Graikija padidino skirtumą savo naudai iki 4 taškų (36:32).

Vien per pirmus du kėlinius lietuviai suklydo net 13 kartų.

Po ilgosios pertraukos aikštelėje vėl užvirė atkakli kova. Lietuviams sunkiai sekėsi stabdyti graikų atakų lyderį A.Fotsį, tačiau įpusėjus ketvirčiui Lietuvos rinktinės žaidime įvyko lūžis.

Šarūnas Jasikevičius pataikė tris tolimus metimus bei atliko keletą juvelyrinių perdavimų greitų kontratakų metu ir Lietuvos rinktinė spurtavo 14:0 bei susikrovė 9 taškų pranašumą (55:46). Tačiau toliau klostėsi rungtynėse su ispanais matytas scenarijus - varžovai nepalūžo ir ėmėsi mažinti atotrūkį, o Lietuvos spurtas strigo. Iki ketvirčio pabaigos svečių persvara aptirpo iki 4 taškų (57:53).

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinės žaidėjai beveik keturias minutes nesugebėjo užpulti varžovų krepšio ir per tą laiką sukrapštė vos 2 taškus. Atkutusių sirgalių palaikoma Graikijos rinktinė veržliai žaidė puolime ir persvėrusi rezultatą ėmė tolti.

Šeimininkai pasinaudojo ir rungtynių arbitrų kruopščiai užfiksuotų dviejų techninių pražangų Lietuvos rinktinės suoleliui suteiktais privalumais, realizuodami visus baudos metimus, kol galutinai nutolo (72:59).

Lemiamame kėlinyje pralaimėje atkarpą 2:19 lietuviai nebeatsigavo. Greitomis atakomis jiems dar buvo pavykę priartėti iki 5 taškų (69:74), tačiau išlyginti rezultatą pritrūko laiko ir jėgų. Europos čempionų titulą Ispanijoje ginsiantys graikai iškovojo pergalę 78:71.

Kaip teigiama Lietuvos krepšinio federacijos pranešime, prie rinktinės sekmadienį prisijungęs universiados aukso medalio laimėtojas Jonas Mačiulis rungtynių su Graikija dieną kartu su kitais rinktinės žaidėjais dalyvavo rytinėje treniruotėje. Tačiau treneriai, norėdami leisti puolėjui geriau aklimatizuotis po ilgos kelionės iš Bankoko, J.Mačiulio rungtynėms su Graikija neregistravo.

Lietuva: Ramūnas Šiškauskas 18 taškų (2/7 trit., 5/6 dvit., 2/3 baudų), Šarūnas Jasikevičius 14 (4/4 trit., 1/1 dvit.), Kšyštofas Lavrinovičius 10 (3/4 dvit., 4/5 baudų), Darius Songaila 8, Rimantas Kaukėnas 6, Robertas Javtokas 5 (9 atk. kam.), Darjušas Lavrinovičius (5 atk. kam.) ir Linas Kleiza po 4, Donatas Slanina 2.

Giedrius Gustas (3:30 min.) ir Paulius Jankūnas (0:52 min.) taškų nepelnė, o Simas Jasaitis nežaidė.

Graikija: Antonis Fotsis 23 (5/6 trit., 2/5 dvit., 4/4 baudų), Lazaros Papadopoulos 13, Dimitris Diamantidis 10 (5 rez. perd.), Vasilis Spanoulis ir Theodoros Papaloukas po 9, Nikos Zisis 6, Dimos Dikoudis 4, Kostas Tsartsaris ir Nikos Chatzivrettas po 2.

Pirmose "Akropolio taurės" turnyro rungtynėse susitiko Slovėnijos ir Italijos rinktinės. Antroje dvikovos pusėje slovėnai turėjo įgiję net 18 taškų persvarą, tačiau ketvirtajame kėlinyje italams pavyko beveik išlyginti rezultatą. Vis tik pergalę, tiksliau sužaidę paskutines minutes, 84:81 iškovojo Slovėnijos krepšininkai.

Jų gretose dėl nedidelės kojos traumos traumos nežaidė vienas lyderių Jaka Lakovičius.

Daugiausiai taškų nugalėtojams pelnė Matjažas Smodišas (13), Radoslavas Nesterovičius (12) ir Goranas Jagodnikas (11). Italijos rinktinėje rezultatyviausi buvo Marco Belinelli (20) ir Matteo Soragna (16).

Būtent su Slovėnija antradienį susitiks Lietuvos rinktinė. Rungtynių pradžia – 19.00 val. Lietuvos laiku.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.