Abi komandas į priekį vedė legionieriai. Nugalėtojų aukštaūgiai amerikiečiai Lorenas Woodsas ir Tanoka Beardas atitinkamai pelnė 19 ir 13 taškų bei kartu atkovojo net 26 atšokusius kamuolius. Itin svarbų tritaškį ir baudos metimus mačo pabaigoje pataikęs Marcelo Machado surinko 14, Marko Popovičius - 11 taškų.

"Lietuvos rytui" 17 taškų įmetė Kareemas Rushas, 14 - Joao Paolo Batista (8 atkovoti kamuoliai), 10 - Robertas Štelmaheris.

Aikštės pranašumą finale turėjusios Kauno komandos triumfą garantavo vienintelė visoje serijoje pergalė išvykoje. Prieš tai komandos apsikeitė po 2 pergalėm namuose.

"Žalgiris" LKL čempionais anksčiau jau yra tapę 1994-1999, 2001, 2003, 2004 ir 2005 metais.

Sostinės klubas triumfavo 2000, 2002 ir 2006 metais.

Atkaklių antradienio rungtynių pradžioje nė vienai komandai nepavyko įgyti žymesnės persvaros. Pirmosiomis minutėmis 1-2 taškais pirmavo "Žalgiris, įpusėjus kėliniui į priekį išsiveržė "Lietuvos rytas" - po taiklaus Artūro Jomanto tritaškio metimo vilniečiai pirmavo 12:8.

2-4 taškų persvarą aikštės šeimininkai išsaugojo iki paskutinės ketvirčio minutės, tačiau kauniečiai sugebėjo rezultatą išlyginti ir persverti. Po taiklių L.Woodso baudos metimų "Žalgiris" išsiveržė į priekį 21:19.

Antrajame kėlinyje vilniečiai ir toliau nesugebėjo sulaikyti įsisiautėjusio L.Woodso. Amerikietis pirmojo ketvirčio pabaigoje ir antrojo pradžioje viso pelnė 11 taškų ir su T.Beardu iniciavo "Žalgirio" spurtą, po kurio Kauno komanda susikrovė 7 taškų pranašumą - 30:23. Po dar keleto minučių žalgiriečių persvara vis dar buvo stabili - 37:30.

Tačiau šeimininkai nepalūžo. Aikštėje pasirodęs Andrius Šležas taikliai atakavo iš toli, baudos metimus sėkmingai realizavo R.Štelmaheris, o po dar vieno taiklaus tolimo A.Šležo šūvio "Lietuvos rytas" vėl atsidūrė priekyje - 40:39.

Žaidimas išsilygino, o dviejų taškų persvarą prieš didžiąją pertrauką akrobatišku metimu "Žalgiriui" sugrąžino Vidas Ginevičius - 45:43.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą vėl perėmė kauniečiai. "Lietuvos ryto" žaidėjai nerado būdų stabdyti L.Woodsą ir amerikietis rinko tašką po taško. Pataikęs dvitaškį ir pridėjęs vieną taiklų baudos metimą vidurio puolėjas padidino "Žalgirio" pranašumą iki dviženklės vertės - 59:49. Kitos atakos metu dvitaškį pataikęs D.Collinsas užfiksavo rekordinį Kauno komandos atotrūkį - 61:49.

Vis dėlto prie grėsmingos ribos atsidūrę Vilniaus komandos žaidėjai susikaupė ir padidinę žaidimo spartą spurtavo 8:0 - 57:61. Atgimstančias vilniečių sirgalių viltis kiek pritemdė Marcelo Machado tolimas šūvis, bet baigiantis kėliniui A.Šležas atsakė dviem taikliomis baudomis - 59:64.

Per paskutines 10 minučių aikštėje vyko dramatiška kova. "Žalgirio" krepšininkai vėl atitrūko iki 8 taškų (72:64), bet tuo metu į žaidimą sėkmingai įsijungė "Lietuvos ryto" įžaidėjas Ivanas Koljevičius. Jaunasis juodkalnietis kartu su J.P.Batista 3 atakas iš eilės tiksliai atliko derinį "du prieš du", po kurio brazilas be vargo rinko taškus ir tirpdė kauniečių pranašumą.

Likus žaisti 1 min. 24 sek. Mindaugas Lukauskis metimu iš aikštės krašto vėl išlygino rezultatą - 74:74. "Lietuvos rytas" apsigynė ir iki susitikimo pabaigos likus 47 sekundėm Kareemas Rushas stojo mesti baudos metimų. Tikslą pasiekė tik vienas amerikiečio mėginimas, o kitos "Žalgirio" atakos metu taiklų tritaškį smeigė M.Machado - 77:75 kauniečių naudai.

Sostinės ekipa turėjo dar 33 sekundes lemiamai atakai, bet pritrūko tikslumo. Iš I.Koljevičiaus kamuolį perėmė DeJuanas Collinsas ir perdavė jį M.Machado. Likus žaisti 13 sekundžių vilniečiai prasižengė prieš brazilą, tačiau šis pataikė abi baudas ir "Žalgirio" persvara pasiekė vienu metimu nebepanaikinamą vertę - 79:75.

Kitoje atakoje I.Koljevičius prametė iš po krepšio ir kamuolį atkovojęs D.Collinsas dviem taikliais baudos metimais įtvirtino naujųjų čempionų pergalę. Taiklus paskutinis R.Štelmaherio dvitaškis jau nieko nebelėmė. "Žalgirio" krepšinininkai "Siemens arenoje" šoko pergalės šokį, o rūbinėje mėgavosi šampanu ir prabangiais pergalės cigarais.

Rungtynių statistika:

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 77:81 (19:21, 24:24, 16:19, 18:17)

"Lietuvos rytas": Kareemas Rushas 17 taškų (2/7 trit., 4/9 dvit., 3/4 baudų), J.P.Batista 14 (6/7 dvit., 2/2 baudų; 8 atk. kam.), Robertas Štelmaheris 10 (0/1 trit., 4/7 dvit., 2/3 baudų), Andrius Šležas 8, Eurelijus Žukauskas 7, Ivanas Koljevičius ir Artūras Jomantas po 5, Marijonas Petravičius ir Mindaugas Lukauskis po 4, Janis Blūmas 3.

Tomas Delininkaitis taškų nepelnė, o Martynas Gecevičius nežaidė.

"Žalgiris": Lorenas Woodsas 19 (7/10 dvit., 5/8 baudų; 14 atk. kam.), Marcelo Machado 14 (2/7 trit., 1/5 dvit., 6/7 baudų), Tanoka Beardas 13 (0/2 trit., 5/8 dvit., 3/4 baudų; 12 atk. kam.), Marko Popovičius 11, Paulius Jankūnas 9, DeJuanas Collinsas 8 (7 rez. perd.), Jonas Mačiulis 5, Vidas Ginevičius 2.

Mantas Kalnietis, Artūras Milaknis ir Darius Šilinskis taškų nepelnė, Vytenis Jasikevičius nežaidė, o Hanno Mottola nebuvo registruotas rungtynėms.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: "Lietuvos rytas" 22/45 (49 proc.) - "Žalgiris" 21/44 (48 proc.)

Tritaškiai: "Lietuvos rytas" 6/16 (38 proc.) - "Žalgiris" 5/21 (24 proc.)

Baudų metimai: "Lietuvos rytas" 15/22 (68 proc.) - "Žalgiris" 24/33 (73 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Lietuvos rytas" 39 - "Žalgiris" 43

Rezultatyvūs perdavimai: "Lietuvos rytas" 15 - "Žalgiris" 15

Klaidos: "Lietuvos rytas" 10 - "Žalgiris" 10

Perimti kamuoliai: "Lietuvos rytas" 5 - "Žalgiris" 4

Blokuoti metimai: "Lietuvos rytas" 1 - "Žalgiris" 3

Visi LKL finalai:

1994 - "Žalgiris" - Kauno "Atletas" 3:0 (81:64, 81:65, 64:61)

1995 - "Žalgiris" - "Atletas" 3:0 (72:64, 64:56, 73:59)

1996 - "Žalgiris" - "Atletas" 3:2 (77:91, 71:81, 74:63, 88:68, 71:63)

1997 - "Žalgiris" - Plungės "Olimpas" 3:0 (94:73, 101:76, 96:90)

1998 - "Žalgiris" - "Atletas" 3:1 (69:57, 58:77, 73:63, 69:53)

1999 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 3:0 (107:85, 73:72, 89:79)

2000 - "Lietuvos rytas" - "Žalgiris" 3:1 (83:105, 75:70, 83:82, 70:65)

2001 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 3:2 (73:86, 84:80, 87:73, 59:69, 74:66)

2002 - "Lietuvos rytas" - "Žalgiris" 4:3 (79:64, 63:77, 81:70, 90:68, 81:97, 62:72, 86:78)

2003 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 4:2 (82:80, 85:81, 63:75, 81:74, 99:103, 80:69)

2004 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 4:0 (90:75, 88:66, 98:77, 88:70)

2005 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 4:0 (93:78, 72:63, 91:78, 88:71)

2006 - "Lietuvos rytas" - "Žalgiris" 4:0 (71:70, 72:57, 68:65, 70:64)

2007 - "Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 4:2 (82:68, 75:80, 78:64, 65:73, 82:74, 81:77).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.