Pirmąsias rungtynes Kaune 82:68 laimėjo "Žalgiris".

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose antradienį žaidė amerikietis Kareemas Rushas, pelnęs 18 taškų (16 - antroje mačo dalyje) ir atkovojęs 7 atšokusius kamuolius.

Tikru mačio didvyriu tapo Tomas Delininkaitis, aikštėje pasirodęs tik 35-ąją minutę, tačiau surinkęs net 17 taškų. Joao Paolo Batista prie pergalės prisidėjo 13, Marijonas Petravičius - 10 taškų.

"Žalgirio" ekipai 20 taškų pelnė ir 6 kamuolius atkovojo klubo kapitonas Tanoka Beardas. Naudingiausiai kauniečių gretose žaidęs Paulius Jankūnas įmetė 15 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, Marcelo Machado surinko 10 taškų.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, šovę į priekį (4:0) ir sužaidus tik 1 minutę 16 sekundžių privertę pertraukėlės paprašyti "Žalgirio" trenerį Rimantą Grigą. Po pauzės žaidimas ir toliau sėkmingiau klostėsi "Lietuvos ryto" krepšininkams, kurių pranašumas augo (8:2, 14:7).

Vis dėlto žalgiriečiai nepalūžo. T.Beardas pelnė 5 taškus be atsako ir svečiai jau kvėpavo varžovams į nugarą (12:14). Tačiau kėlinio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė vilniečiai, kurie po pirmųjų 10 minučių pirmavo 6 taškais (18:12).

Antrasis kėlinys pasižymėjo žemu rezultatyvumu ir gausybe klaidų. "Lietuvos rytas" prarasdavo vieną kamuolį po kito ir prametė visus 9 tolimus metimus. Vien antrajame ketvirtyje į žaidimą įsitraukęs K.Rushas suklydo 4 kartus ir dusyk netaikliai atakavo iš toli. Amerikietis klaidomis pasižymėjo ir pirmajame susitikime Kaune, kur kamuolį prarado 6 kartus.

Tačiau "Žalgirio" žaidėjai nepasinaudojo oponentų dovanomis ir sunkiai pelnė taškus, mesdami taip pat netaikliai. Per pirmuosius du ketvirčius kauniečiai pataikė tik 2 iš 10 tritaškių (abu - Marko Popovičius) bei 7 iš 18 dvitaškių. "Lietuvos ryto" krepšininkams bent iš arčiau atakuoti sekėsi žymiai geriau - tikslą pasiekė 15 iš 19 dvitaškių.

Po didžiosios pertraukos "Lietuvos rytas" spurtavo ir po K.Rusho sunkaus ir tikslaus dvitaškio metimo atsilošus įgijo 10 taškų persvarą (38:28). Įsijautęs K.Rushas ir toliau siuntė vieną po kito kamuolius į "Žalgirio" krepšį, išsaugodamas dviženklį Vilniaus klubo pranašumą (41:30, 43:33).

Tačiau sostinės ekipos idilė neužtruko. Vieną po kito tritaškius pataikė M.Machado, M.Popovičius ir Mantas Kalnietis, dar 5 taškus iš eilės surinko T.Beardas ir baigiantis kėliniui "Žalgiris" išlygino rezultatą (47:47).

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje vyko tikras trileris. "Žalgiris" persvėrė rezultatą ir susikūrė 5 taškų pranašumą (57:52). Tuomet išmušė T.Delininkaičio valanda. Tik 35-ąją minutę į aikštę išleistas gynėjas pelnė 10 paskutinių "Lietuvos ryto" taškų ir padėjo savo komandai išlyginti rezultatą.

Šeimininkai turėjo teisę ir į paskutinę kėlinio ataką, tačiau per 17 sekundžių nieko nesurezgė ir po 4 ketvirčių švieslentėje degė nė vienos komandos pranašumo neįrodantys skaičiai - 62:62.

Pratęsime tritaškiu startavo "Žalgiris", bet vilniečiai laimėjo atkarpą 11:2 ir nutolo (73:67). Kauno klubui ir toliau neįmenama mįsle buvo T.Delininkaičio žaidimas, kuris spurto metu pelnė dar 7 taškus. Tuo metu kauniečių snaiperiai M.Machado ir M.Popovičius prametė po 2 baudos metimus, o K.Rusho ranka kitoje aikštės pusėje nedrebėjo.

Per paskutinę minutę du fantastiškus tritaškius pataikė žalgiriečių įžaidėjas DeJuanas Collinsas, sumažinęs skirtumą iki 2 taškų (75:77). Tačiau Robertas Štelmaheris atsakė dviem taikliom baudom, o trečiąjį D.Collinso metimą blokavo K.Rushas. Pergalę baudos metimu jau pasibaigus laikui įtvirtino Artūras Jomantas.

Trečiasis stipriausių Lietuvos komandų mačas įvyks penktadienį Kaune.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Kauno "Žalgiris" 80:75 (18:12, 12:14, 17:21, 15:15, 18:13)

"Lietuvos rytas": Kareemas Rushas 18 taškų (2/5 trit., 4/6 dvit., 4/4 baudų; 7 atk. kam., 5 kld., 3 blk.), Tomas Delininkaitis 17 (3/4 trit., 2/4 dvit., 4/4 baudų per 9 min.), J.P.Batista 13 (5 atk. kam.), Marijonas Petravičius 10, Robertas Štelmaheris 7 (6 atk. kam.), Artūras Jomantas 5, Matthew Nielsenas 4 (2/8 metimų; 7 atk. kam.), Eurelijus Žukauskas, Martynas Gecevičius ir Janis Blūmas po 2. Andrius Šležas ir Mindaugas Lukauskis taškų nepelnė.

"Žalgiris": Tanoka Beardas 20 (0/2 trit., 8/11 dvit., 4/4 baudų; 6 atk. kam.), Paulius Jankūnas 15 (0/1 trit., 4/6 dvit., 7/10 baudų; 10 atk. kam.), Marcelo Machado 10 (4/14 metimų; 4 per. kam.), Marko Popovičius 9, DeJuanas Collinsas 7 (2/11 metimų), Jonas Mačiulis 6 (2/9 metimų; 6 atk. kam.), Mantas Kalnietis 3.