Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Marcelo Machado, pelnęs 18 taškų. DeJuanas Collinsas surinko 17 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, Tanoka Beardas įmetė 15 (11 atkovotų kamuolių), Jonas Mačiulis - 12 taškų.

"Lietuvos ryto" gretose pasižymėjo Kareemas Rushas, įmetęs 12 taškų, tačiau suklydęs 6 kartus. Artūras Jomantas pelnė 11, Joao Paolo Batista - 10 taškų.

Rungtynes krepšininkai pradėjo nervingai ir jau pirmosiomis minutėmis keletą kartų nedaug trūko iki emocijų proveržio, tačiau šaltesnius nervus išsaugoję žaidėjai nuramindavo komandos draugus.

Įpusėjus kėliniui "Žalgiris" sugebėjo šiek tiek atitrūkti (10:5, 12:7), o po greitos kontratakos, užsibaigusios Pauliaus Jankūno dėjimu, pirmavo 8 taškais (17:9). Baigiantis ketvirčiui vilniečiai tik kiek aptirpdė varžovų pranašumą (11:17).

Po pertraukėlės "Lietuvos ryto" žaidėjai priartėjo (15:17) ir čia pat vėl leido žalgiriečiams atitrūkti iki 8 taškų (17:25). Komandų žaidimas bangavo ir sostinės krepšininkai sumažinę skirtumą iki vieno taiklaus metimo (23:25) vėl kelis kartus iš eilės neapsigynė (25:30).

Kauniečiai galėjo atitrūkti nuo netaikliai iš toli atakavusių "Lietuvos ryto" krepšininkų, tačiau sėkmingą jų žaidimą temdė aukštaūgių pražangos. Hanno Mottola greitai prasižengė 3 kartus, o Tanoka Beardas taip pat "užsidirbo" trečiąją pražangą. Negana to, "Žalgirio" kapitonas dar ir ginčyjosi su arbitrais, už ką buvo nubaustas ketvirtąja, technine pražanga.

Vis dėlto Kauno klubas iki didžiosios pertraukos išsaugojo 5 taškų persvarą (38:33).

Trečiajame kėlinyje aikštės šeimininkai nemažino apsukų, įgydami jau dviženklę persvarą (47:35). Tomas Delininkaitis pataikė tik pirmąjį susitikime "Lietuvos ryto" tritaškį, J.P.Batista pridėjo dar 2 taškus ir sostinės komanda vėl sugrąžino intrigą (45:50). Tačiau tai buvo paskutinis vilniečių pasispardymas - M.Machado pelnė 5 taškus iš eilės ir "Žalgiris" vėl pirmavo dviženkliu skirtumu (55:45).

Ketvirtajame kėlinyje tašką "Lietuvos ryto" pasipriešinimui padėjo T.Beardas. Po jo pelnytų dviejų taškų su bauda Kauno komandos persvara išaugo iki saugių 16 taškų (70:54). Vilniečiai bandė greitais tolimais metimais bent aptirpdyti skirtumą, tačiau jiems ir toliau nekrito, o "Žalgirio" snaiperis M.Machado atsakė taikliais tolimais šūviais. Kauniečių persvara išgaugo iki rekordinės 19 taškų atžymos (80:61, 82:63).

Tik žalgiriečiams atsipalaidavus, "Lietuvos ryto" krepšininkams per paskutinę minutę pavyko kiek priartėti.

"Žalgiriui" ketvirtadienio rungtynėse negalėjo padėti traumuotas Lorenas Woodsas, "Lietuvos rytui" - Mindaugas Lukauskis ir Eurelijus Žukauskas. L.Woodsas, komandos gydytojų teigimu, turėtų pasveikti iki kito susitikimo.

Antrasis Lietuvos grandų mačas įvyks antradienį Vilniuje.

Statistika:

Kauno "Žalgiris" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 82:68 (17:11, 21:22, 24:18, 20:17)

"Žalgiris": Marcelo Machado 18 taškų (4/9 trit., 3/4 dvit.), DeJuanas Collinsas 17 (0/2 trit., 4/9 dvit., 9/10 baudų; 8 rez. perd.), Tanoka Beardas 15 (1/2 trit., 4/7 dvit., 4/5 baudų; 11 atk. kam.), Jonas Mačiulis 12 (5 atk. kam.), Paulius Jankūnas 9 (8 atk. kam.), Hanno Mottola 5 (7 atk. kam.), Marko Popovičius 4, Darius Šilinskis 2, Mantas Kalnietis, Vidas Ginevičius ir Vytenis Jasikevičius taškų nepelnė.

"Lietuvos rytas": Kareemas Rushas 12 (0/3 trit., 3/8 dvit., 6/6 baudų; 6 kld.), Artūras Jomantas 11 (4/5 dvit., 3/4 baudų), J.P.Batista 10 (0/1 trit., 5/8 dvit.; 5 atk. kam.), Tomas Delininkaitis ir Matthew Nielsenas (5 atk. kam.) po 8, Andrius Šležas (5 atk. kam.) ir Janis Blūmas po 7, Robertas Štelmaheris ir Martynas Gecevičius po 2, Marijonas Petravičius 1.

Dvitaškiai: "Žalgiris" 18/39 (46 proc.) - "Lietuvos rytas" 19/34 (56 proc.)

Tritaškiai: "Žalgiris" 7/24 (29 proc.) - "Lietuvos rytas" 3/17 (18 proc.)

Baudų metimai: "Žalgiris" 25/30 (83 proc.) - "Lietuvos rytas" 21/26 (81 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Žalgiris" 35 - "Lietuvos rytas" 29

Rezultatyvūs perdavimai: "Žalgiris" 13 - "Lietuvos rytas" 8

Pražangos: "Žalgiris" 25 - "Lietuvos rytas" 27

Klaidos: "Žalgiris" 12 - "Lietuvos rytas" 16