„Heat“ tapo pirmąja čempionų komanda nuo 2000 metų, kuri titulo gynimą baigė jau pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Prieš septynerius metus Fynikso „Suns“ eliminavo San Antonijaus „Spurs“ komandą, o „Suns“ tuo metu treniravo tas pats strategas, kuris šiuo metu dirba „Bulls“ – Scottas Skilesas.

„Norime pasidžiaugti šia pergale. Žaidėme gerai ir visas ketverias rungtynes kovojome iš visų jėgų. Nusipelnėme laimėti, tačiau dabar žiūrėsime toliau“, – po mačo kalbėjo S.Skilesas.

Iki šių rungtynių pabaigos likus žaisti pustrečios minutės „Heat“ atsilikinėjo 79:84 ir pradėjo tyčia prasiženginėti prieš Beną Wallace‘ą, dažniausiai nepatikimą baudų metiką. Tačiau „Bulls“ vidurio puolėjas pataikė visas 4 baudas ir „Heat“ sezonas baigėsi.

Tuo tarpu „Bulls“ kitame atkrintamųjų varžybų etape varžysis su reguliariojo sezono Rytų konferencijos nugalėtojais Detroito „Pistons“ krepšininkais.

„Bulls“: Benas Gordonas 24 taškai, Luolas Dengas 22 (12 atkovotų kamuolių), Benas Wallace‘as 13 (11 atk. kam.), Andresas Nocioni 11 (4/14 metimų).

„Heat“: Dwyane‘as Wade‘as 24 (10 rezultatyvių perdavimų, 7 klaidos), Shaquille‘as O‘Nealas 16, Alonzo Mourningas 14.

„Warriors“ trečiąkart palaužė „Mavericks“

Stipriausia reguliariojo NBA sezono komanda atsidūrė ant prarajos ribos. Vakarų konferencijos nugalėtoja Dalaso „Mavericks“ išvykoje 99:103 (27:21, 22:28, 28:28, 22:26) nusileido „Golden State Warriors“ ir serijoje iki 4 pergalių nusileidžia 1-3.

Iki šiol per visą NBA istoriją vos 2 komandos yra laimėjusios atkrintamųjų varžybų serijas nepaisant to, kad reguliariajame sezone užėmė 8 vietą. „Warriors“ tik paskutinę minutę įšoko į atkrintamųjų varžybų traukinį, tačiau prieš juos „Mavericks“ neranda jokių priešnuodžių.

67 pergales reguliariajame sezone iškovojusi Dalaso ekipa pralaimi jau aštuntą tarpusavio mačą per paskutines 9 rungtynes ir dabar turės laimėti 3 dvikovas iš eilės, kad patektų į kitą etapą.

Likus žaisti 4 minutes „Mavericks“ pirmavo 90:86, tačiau šeimininkai, vedini Barono Daviso, pelnė 10 taškų be atsako ir įgijo 6 taškų pranašumą. Jasonas Terry tritaškiu nutraukė svečių taškų badą, tačiau kitoje atakoje tuo pačiu atsakė Mattas Barnesas.

Du tritaškius per 11 sekundžių pataikęs Dirkas Nowitzki likus žaisti 3 sekundes priartino savo ekipą iki 2 taškų (99:101), o vos vieną baudą pataikęs Davisas suteikė „Mavericks“ progą, kuria jie nepasinaudojo. Devino Harriso bandymą permesti kamuolį per visą aikštę nutraukė Mickaelis Pietrusas, kuris įtvirtino pergalę baudos metimu.

„Warriors“: Baronas Davisas 33 taškai (9/14 dvitaškių, 3/4 tritaškių), Jasonas Richardsonas 22, Stephenas Jacksonas 19, Mickaelis Pietrusas 16. Šarūnas Jasikevičius nerungtyniavo.

„Mavericks“: Jerry Stackhouse‘as 24, Dirkas Nowitzki 23 (15 atk. kam.), Joshas Howardas 22 (12 atk. kam.), Jasonas Terry 19.

„Nets“ ir „Suns“ – per žingsnį nuo pusfinalio

Trečiąją pergalę Rytų konferencijos ketvirtfinalyje iškovojo Naujojo Džersio „Nets“ krepšininkai. Jie namie be didesnio vargo 102:81 (32:15, 24:22, 30:19, 16:25) sutriuškino Toronto „Raptors“ klubą.

Serijoje iki 4 pergalių „Nets“ pirmauja 3-1 ir yra per žingsnį nuo Rytų konferencijos pusfinalio.

Rungtynės prasidėjo apylygiai. Sužaidus 4 minutes „Nets“ pranašumas buvo tik 4 taškai (11:7), tačiau tada savo pasirodymus pradėjo Vince’as Carteris ir Jasonas Kiddas. Per 3 minutes kartu jie pelnė 14 taškų ir skirtumas šoktelėjo iki 13 (22:9).

Po ilgosios pertraukos aikštės šeimininkai ir toliau triuškino savo varžovus, o trečiojo kėlinio viduryje komandas skyrė jau 32 taškai (76:44). Įgytos solidžios persvaros „Nets“ nebeišvaistė ir iškovojo įtikinamą pergalę.

„Nets“: Vince’as Carteris 27 (7 rez. perd.), Richardas Jeffersonas 23, Jasonas Kiddas 17 (13 rez. perd., 8 atk. kam.), Bostjanas Nachbaras 11.

„Raptors“: Andrea Bargnani 16, Chrisas Boshas 13 (10 atk. kam.), T.J. Fordas 13, Juanas Dixonas 8.

Dar vieną pergalę Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje iškovojo Fynikso „Suns“ ekipa. „Suns“ daugiausiai Steve’o Nasho ir Amare’o Stoudemire’o pastangomis išvykoje 113:100 (33:28, 25:23, 27:20, 28:19) nugalėjo Los Andželo „Lakers“ krepšininkus ir serijoje pirmauja 3-1.

S.Nashas šiame mače atliko net 23 rezultatyvius perdavimus ir pagerino NBA atkrintamųjų varžybų rekordą. Tuo tarpu Stoudemire’as surinko 27 taškus ir po krepšiais atkovojo net 21 kamuolį.

Antrojo kėlinio pradžioje po taiklaus Kobe Bryanto dvitaškio „Lakers“ buvo pavykę išsiveržti į priekį (38:37), tačiau tada „Suns“ spurtavo 12:2 ir įgijo 7 taškų persvarą (47:40), kuri ketvirtojo kėlinuko viduryje siekė jau 20 taškų (103:83).

Per likusį rungtynių laiką „Lakers“ krepšininkams pavyko sumažinti savo atsilikimą iki 13 taškų, tačiau labiau priartėti Fynikso ekipa neleido.

„Suns“: Amare’as Stoudemire’as 27 (21 atk. kam.), Shawnas Marionas 22 (11 atk. kam.), Steve’as Nashas 17 (23 rez. perd.), Leandro Barbosa 16, Jamesas Jonesas 11.

„Lakers“: Kobe Bryantas 31 (9 rez. perd.), Lamaras Odomas 19 (13 atk. kam.), Maurice’as Evansas 11, Luke’as Waltonas 10, Smushas Parkeris 9, Shammondas Williamsas 9.