Nugalėtojams po 18 taškų pelnė Joao Paolo Batista ir Tomas Delininkaitis. Kareemas Rushas surinko 16, Marijonas Petravičius - 14 (7 atkovoti kamuoliai), o Andrius Šležas - 10 taškų (12 atk. kam.).

"Ventspils" gretose pasižymėjo Raimondas Gabranis (15 tšk.) ir Justinas Love'as (11 tšk.).

Finale šeštadienį, 18 valandą, "Lietuvos rytas" susitiks su amžinu priešininku Kauno "Žalgiriu", kuris pirmajame pusfinalyje be vargo 105:72 sutrypė "Šiaulių" klubą. Latvijos ekipa ir Šiaulių klubas 15.15 val. kovos dėl bronzos medalių.

Rungtynės prasidėjo dinamišku žaidimu. Abi komandos žaidė greitą krepšinį ir spėriai rinko taškus, o pranašumo nesugebėjo įgyti nė viena ekipa. Greitame žaidime it žuvis vandenyje jautėsi vilniečių gynėjas Kareemas Rushas, per 5 minutes įmetes 8 taškus.

Kėlinio viduryje žaidimas sulėtėjo ir "Ventspils" krepšininkų puolimas pradėjo strigti varžovų gynybos gniaužtuose. "Lietuvos ryto" žaidėjai taškas po taško didino pranašumą, kol paskutinėmis kėlinio sekundėmis, po Tomo Delininkaičio dvitaškio ir baudos metimo, pasiekė 8 taškų persvarą (24:16).

Per pirmąsias 10 minučių Lietuvos ekipos žaidėjai dominavo po abiem krepšiais, laimėję dvikovą dėl atšokusių kamuolių net 15-3.

Po pertraukėlės lyderio vaidmens "Lietuvos ryto" komandoje ėmėsi J.P.Batista. Brazilas pelnė 6 taškus iš eilės ir vilniečiai atitrūko (30:19). Vėliau žaidimas išsilygino, o po "Ventspils" trenerio Karlio Muižnieko paprasšytos minutės pertraukėlės Latvijos klubo krepšininkai sugebėjo prisivyti "Lietuvos rytą" (36:41).

Sunkią akimirką iniciatyvos dar kartą ėmėsi J.P.Batista ir vilniečiai sugebėjo atsitiesti bei nutolti. Puolėjas per antrą kėlinį pelnė 12 taškų, o "Lietuvos rytas" prieš didžiąją pertrauką vėl susikrovė 11 taškų pranašumą (49:38).

Trečiajame kėlinyje Latvijos ekipa vis dar neleido atsipalaiduoti varžovams, sumažindami skirtumą iki 6 taškų (47:53). Tačiau "Lietuvos ryto" komandoje atsirado naujas lyderis - juo tapo T.Delininkaitis. Gynėjas per 2 minutes pelnė net 11 taškų iš eilės, grąžindamas vilniečiams dviženklį pranašumą, kuris buvo šoktelėjęs iki 16 taškų vertės (67:51). Po šio nokdauno Latvijos ekipos žaidėjai nebeatsitiesė.

Ketvirtajame kėlinyje "Ventspils" krepšininkams jau pritrūko jėgų ir motyvacijos atstatyti pusiausvyrą, o "Lietuvos rytas" dar labiau padidino pranašumą iki triuškinančio.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Ventspilio "Ventspils" 99:75 (24:16, 25:22, 23:20, 27:17)

"Lietuvos rytas": Joao Paolo Batista (0/1 trit., 6/7 dvit., 6/7 baudų) ir Tomas Delininkaitis (3/3 trit., 2/3 dvit., 5/5 baudų) po 18 taškų, Kareemas Rushas 16 (2/6 trit., 4/6 dvit., 2/4 baudų), Marijonas Petravičius 14 (7 atk. kam.), Andrius Šležas 10 (12 atk. kam.), Artūras Jomantas 7 (8 atk. kam.), Martynas Gecevičius ir Janis Blūmas po 6, Robertas Štelmaheris 4 (7 rez. perd., 4 atk. kam.).

"Ventspils": Raimondas Gabranis 15 (2/4 trit., 3/5 dvit., 3/3 baudų), Justinas Love'as 11, Eddie Shannonas (7 rez. perd., 6 kld.) ir Raimondas Vaikulis po 9, Ivaras Timermanis 8, Kasparas Ciprussas 6, Pavelas Veselovas ir Uvis Helmanis po 5, Akselis Vairogas 4, Aigaras Vitolas 3.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.