Pirmąjį mačą Lietuvoje prieš savaitę vilniečiai laimėjo 11 taškų skirtumu 78:67, tad pralaimėjimas mažesne persvara Serbijoje atvėrė jiems kelią į Belgijos miestą Šarlerua, kuriame balandžio 10 dieną įvyks pagrindinė kova dėl vienintelio kelialapio į Eurolygą.

Finale "Lietuvos rytas" susitiks su Madrido "Real" (Ispanija) komanda, kuri antradienį 84:63 atsirevanšavo Antano Sireikos treniruojamam Kazanės "Uniks" klubui už pirmose rungtynėse rezultatu 69:76 patirtą pralaimėjimą.

ULEB taurės turnyro finale "Lietuvos rytas" žais antrą kartą po dvejų metų pertraukos. 2005 metų balandžio 19-ąją vilniečiai finale rezultatu 78:74 nugalėjo Kozanio "Makedonikos" (Graikija) komandą ir pateko į Eurolygą, kurioje rungtyniavo praėjusį sezoną.

Rezultatyviausiai Vilniaus ekipoje antradienį žaidė Matthew Nielsenas, pelnęs 19 taškų. Australas per 37 minutes pataikė 1 iš 4 tritaškių, 6 iš 8 dvitaškių ir 4 iš 5 baudų. Po nugaros traumos pasveikęs Kareemas Rushas įmetė 15, o Robertas Štelmaheris - 8 taškus.

Serbų ekipoje labiausiai išsiskyrė tie patys žaidėjai, kaip ir rungtynėse Vilniuje. Aleksandras Rasičius ir Zoranas Ercegas surinko po 15, o šįkart blykstelėjęs Milošas Teodosičius - 14 taškų.

"Lietuvos rytas" užtikrintai žaidė beveik visas 40 minučių ir sugebėjo atsitiesti po pavojingų žaidimo atkarpų, kuomet Belgrado klubas pirmavo 9 ar net 10 taškų. Paskutiniųjų 10 minučių metu vilniečiai jau nebeleido varžovams atitrūkti daugiau nei 4 taškų skirtumu ir laikė žaidimo gijas savo rankose.

Įtemptame nervų kare serbai baudos metimais surinko net 42 proc. visų savo taškų (30 iš 37 metimų), tačiau tik Artūras Jomantas sumaniai Vilniaus klubo žaidėjams vadovavusio trenerio Aleksandro Trifunovičiaus komandoje paliko aikštę dėl pražangų limito.

FMP vėl nekrito tritaškiai metimai. Pirmajame susitikime pataikę 32 proc. tolimų šūvių, antradienį Serbijos ekipos krepšininkai tiksliai iš toli atakavo tik 4 kartus iš 19 (21 proc.). "Lietuvos ryto" žaidėjai pataikė 8 iš 19 tritaškių (42 proc.).

Sėkmingas šeimininkų startas (4:0) "Lietuvos ryto" žaidėjų neįbaugino - K.Rushas ir M.Nielsenas atsakė taikliais tolimais metimais ir svečiai kvėpavo FMP ekipai į nugarą (3:4, 6:7). Rungtynės toliau klojosi taškas į tašką, o iki pirmo kėlinio likus žaisti 50 sekundžių, po tikslaus Janio Blūmo tritaškio metimo, rezultatas buvo lygus (16:16). Vis dėlto kelias sėkmingas atakas surezgę serbai baigiantis ketvirčiui išsiveržė į priekį (20:16).

Antrojo kėlino pradžioje ėmė gausti pavojaus varpai "Lietuvos rytui". Belgrado ekipos krepšininkai spurtavo 8:2 ir beveik panaikino pirmąjame susitikime vilniečių įgytą persvarą (28:18). Vilniaus komandą gelbėti ėmėsi Eurelijus Žukauskas. Lyg mūro siena gynyboje stojęs 216 cm ūgio vidurio puolėjas šeimininkus "apdovanojo" dviem blokuotais metimais ir apsigynusi "Lietuvos ryto" komanda laimėjo atkarpą 9:2 (29:30).

Po keleto akimirkų dar kartą oponento ataką blokavę E.Žukauskas kitoje aikštės pusėje dėjimu iš viršaus jau išvedė Vilniaus klubą į priekį (31:30). Tačiau tuomet "Lietuvos ryto" žaidėjai vėl stabtelėjo ir ketvirčio pabaigą sužaidė blankiai. FMP žaidėjai paskutinių minučių atkarpą laimėjo 7:1 ir išėjo ilsėtis atlikę pusę numatyto darbo - 37:32 Belgrado ekipos naudai.

Po didžiosios pertraukos FMP krepšininkai vėl sėkmingai pradėjo kėlinį ir po kelių minučių grėsmingai pirmavo 9 taškais (43:34). Vilniečiai sukruto ir į sėkmingą varžovų žaidimą atsakė dar sėkmingesniu spurtu 10:0, po kurio vėl persvėrė rezultatą savo naudai (44:43).

Tačiau žaidimas toliau vyko švytuoklės principu ir "Lietuvos rytas" dar kartą įkrito į žaidybinę duobę. Serbai perėmė iniciatyvą ir jų pranašumas vėl pasiekė 9 taškus (55:47). Laimei, šio kėlinio pabaigą jau sėkmingiau žaidė svečiai, sumažinę skirtumą iki 4 taškų (53:57).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tęsėsi sėkmingas vilniečių pasirodymas - jie sugebėjo išlyginti rezultatą (57:57).

Nuo šios akimirkos rungtynių baigtis sulyg kiekviena minute darėsi vis akivaizdesnė. Šeimininkai pradėjo beatodairiškai atakuoti iš toli, FMP įžaidėjas A.Rasičius ėmėsi sau nebūdingo savanaudiško žaidimo, o gynyboje ėmė ryškėti jaunos serbų komandos emocinis nuovargis.

Belgrado komandos krepšininkai beveik visą kėlinį pirmavo 2-4 taškais, tačiau žaidimą užtikrintai kontroliavo Vilniaus klubas. Keletą serbų bandymų atitrūkti sėkmingais metimais iš vidutinio nuotolio paskandino K.Rushas ir šeimininkai nustojo kovoti. "Lietuvos rytas" pralaimėjo mūšį Belgrade, tačiau laimėjo kelialapį į Šarlerua, kur po trijų savaičių laukia svarbiausia šio sezono kova.

Belgrado FMP - Vilniaus "Lietuvos rytas" 72:69 (20:16, 17:16, 20:21, 15:16)

FMP: Zoranas Ercegas (0/2 trit., 4/6 dvit., 7/9 baudų) ir Aleksandras Rasičius (2/7 trit., 3/8 dvit., 3/5 baudų; 5 kld.) po 15 taškų, Milošas Teodosičius 14 (4 per. kam.), Branko Cvetkovičius 11, Predragas Samardziski 8 (6 atk. kam.), Marko Djerasimovičius 4, Draganas Labovičius ir Djordje Mičičius po 2, Bojanas Krstovičius 1.

"Lietuvos rytas": Matthew Nielsenas 19 (1/4 trit., 6/8 dvit., 4/5 baudų), Kareemas Rushas 15 (1/4 trit., 4/5 dvit., 4/4 baudų), Robertas Štelmaheris 8, Mindaugas Lukauskis (4 per. kam.) ir Artūras Jomantas po 7, Tomas Delininkaitis, Joao Paolo Batista ir Janis Blūmas po 3, Eurelijus Žukauskas (4 blokai) ir Marijonas Petravičius po 2. Andrius Šležas per 4:45 min. taškų nepelnė.