Be traumuoto komandos lyderio Kareemo Rusho žaidę vilniečiai lemiamą pranašumą susikrovė antrajame kėlinyje, o trečiajame pirmavo net 19 taškų skirtumu. Tačiau besibaigiant rungtynėms aktyviai gintis pradėjusi FMP komanda jau buvo priartėjusi iki vienaženklės persvaros, kurią "Lietuvos rytui" vėl pavyko kiek padidinti sėkmingai sužaidus paskutinę minutę.

Antrasis ir lemiamas komandų susitikimas kovo 20-ąją įvyks Belgrade.

Kitose pusfinalio rungtynėse Kazanėje (Rusija) Antano Sireikos vadovaujama "Uniks" komanda rezultatu 76:69 nugalėjo Madrido "Real" (Ispanija) krepšininkus.

Rezultatyviausiai rungtynėse Vilniuje nugalėtojų ekipoje žaidė Tomas Delininkaitis, pelnęs 14 taškų. Mindaugas Lukauskis įmetė 13, Joao Paolo Batista - 11 taškų.

FMP komandoje pasižymėjo Zoranas Ercegas (21 tšk. ir 8 atk. kam.), Aleksandras Rasičius (14 tšk. ir 6 klaidos), bei Branko Cvetkovičius (10 tšk.).

Pirmasis rungtynių kėlinys vyko taškas į tašką ir pasižymėjo pražangų gausa. Aikštės šeimininkams po taiklių tritaškių metimų kelis kartus buvo pavykę šiek tiek atitrūkti (10:7, 15:12), tačiau serbai čia pat rezultatą išlygindavo ar net minimaliai persverdavo savo naudai. Kėlinio pabaiga buvo kiek sėkmingesnė FMP krepšininkams - jie laimėjo pirmąsias 10 minučių 23:22.

Įvykiai aikštėje pakrypo "Siemens arenos" sirgalių pageidaujama linkme antrajame kėlinyje. "Lietuvos ryto" krepšininkai žaidė pasiaukojančiai gynyboje ir po kelių sėkmingų atakų bei J.P.Batistos dvitaškio su taikliu baudos metimu rezultatas aiškiai pakrypo vilniečių naudai (36:29). Įsibėgėję šeimininkai nemažino apsukų ir po taiklių M.Lukauskio tolimo bei T.Delininkaičio vidutinio nuotolio metimų Lietuvos ekipos pranašumas pasiekė jau 14 taškų (47:33).

Paskutinę antrojo kėlinio minutę puikiai sužaidė Ivanas Koljevičius. Jaunasis "Lietuvos ryto" serbas į savo tautiečių krepšį įmetė 5 taškus iš eilės ir aidint sirenai padidino Vilniaus klubo atotrūkį iki 16 taškų (52:36).

Verta pažymėti, kad pirmąsias 20 minučių komandos žaidė itin susikaupusios: serbai suklydo 5, o mūsiškiai - tik 4 kartus.

Po didžiosios pertraukos Belgrado komanda iškart bandė spurtu priartėti (40:52). Nepaisant jų pastangų, vilniečiai atsailaikė prieš spaudimą ir net sugebėjo po dar vieno M.Lukauskio tritaškio padidinti skirtumą iki 18 taškų (58:40), o po M.Petravičiaus dvitaškio su bauda - iki rekordinės 19 taškų persvaros (61:42).

Vis dėlto čia "Lietuvos ryto" krepšininkai stabtelėjo, pradėjo rinktis pražangas puolime ir varžovai netruko priartėti, laimėdami likusią kėlinio dalį 11:3 (53:64).

Paskutiniąjame kėlinyje aikštėje toliau vyko atkakli kova. Vilniečiai vėl padidino atotrūkį iki 14 (70:56), bet vėl puolime įstrigo FMP gynybos gniaužtuose bei praleido į savo krepšį 7 "sausus" taškus (70:63).

Tačiau rungtynių pabaigoje sėkmė šypsojosi šeimininkams. Rezultatui esant 73:65 "Lietuvos ryto" naudai, serbai vienoje atakoje pametė kamuolį, kitoje nedengiami nepataikė iš po krepšio, o vilniečiai tuo metu padidino skirtumą iki dviženklio (75:65).

Likus žaisti 26 sekundes Vilniaus komandos krepšininkai dar galėjo surengti paskutinę ataką, tačiau paskubėjęs ir į FMP baudos aikštelę įsiveržęs Janis Blūmas išmetė kamuolį varžovams į rankas.

Serbai dovanėle pasinaudojo ir greitai įmetė du taškus bei prasižengė (75:67). J.Blūmas realizavo vieną baudos metimą iš dviejų ir čia pat kamuolį iš varžovų rankų iškrapštė A.Jomantas, o pasikarčiavę Belgrado komandos krepšininkai dar ir prasižengė prieš "Lietuvos ryto" žaidėją likus žaisti tik 0,6 sek. Vilniečių puolėjas šaltakraujiškai sumetė abu baudos metimus ir užtvirtino pergalę 11 taškų skirtumu (78:67).

Įtemptame susitikime vien per pirmąjį kėlinį Belgrado ekipos žaidėjai prasižengė 10, vilniečiai - 9 kartus. Viso abiejų komandų krepšininkai taisykles pažeidė net 62 kartus.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Belgrado FMP 78:67 (22:23, 30:13, 12:17, 14:14)

"Lietuvos rytas": Tomas Delininkaitis 14 (2/4 trit., 2/5 dvit., 4/5 baudų), Mindaugas Lukauskis 13 (2/6 trit., 2/3 dvit., 3/4 baudų), Joao Paolo Batista 11 (5/6 dvit., 1/2 baudų; 6 atk. kam.), Marijonas Petravičius ir Artūras Jomantas (6 atk. kam., 4 per. kam.) po 9, Ivanas Koljevičius 7, Robertas Štelmaheris ir Janis Blūmas po 5, Andrius Šležas 4. Martynas Gecevičius per 3 minutes į krepšį nemetė, o Eurelijus Žukauskas aikštėje nepasirodė.

FMP: Zoranas Ercegas 21 (2/6 trit., 3/5 dvit., 9/10 baudų; 8 atk. kam., 9 išrpv. pr.), Aleksandras Rasičius 14 (6 kld.), Branko Cvetkovičius 10, Predragas Samardziski 8, Marko Djerasimovičius 4, Draganas Labovičius 3, Bojanas Krstovičius, Djordje Mičičius ir Ivanas Zigeranovičius po 2, Milošas Teodošičius 1.