„Ši komanda neturi užsieniečių. Jeigu žinote, kaip rungtyniauja buvusios Jugoslavijos krepšininkai, tai ši ekipa žaidžia būtent taip“, – po pergalės ULEB taurės varžybų ketvirtfinalyje tikino „Lietuvos ryto“ treneris Aleksandras Trifunovičius.

Pirmas rungtynes Jeruzalėje 9 taškų skirtumu laimėjo šeimininkai. Nors šį deficitą FMP panaikino dar per pirmąjį kėlinį, įpusėjus dvikovai „Hapoel“ deficitas siekė tik 2 taškus.

Po didžiosios pertraukos žaidimas klostėsi taškas į tašką ir nė viena ekipa negalėjo atsiplėšti nuo varžovų. Tačiau per paskutinįjį ketvirtį FMP naudojosi Izraelio ekipos spragomis po krepšiu bei taikliai atakavo varžovų krepšį iš tolimų distancijų.

9 taškų deficitą, įgytą per pirmąjį mačą, FMP panaikino ir vis didino pranašumą, o „Hapoel“ desperatiški tritaškiai buvo netaiklūs. Galutinį tašką padėjo jaunasis serbų talentas Draganas Labovičius, kuris smeigė dar vieną taiklų tritaškį ir FMP, audringai palaikomi savo žiūrovų, triumfavo solidžiu 18 taškų skirtumu.

FMP: Draganas Labovičius 23, Zoranas Ercegas 13, Ivanas Zigeranovičius 11.

„Hapoel“: Mario Austinas 24, Meiras Tapiro 13, Timothy Bowersas 12.

Reguliariajame ULEB taurės sezone FMP laimėjo 8 kartus, „Lietuvos rytas“ – 7, todėl šioje pusfinalio poroje namų aikštės pranašumą turės serbų krepšininkai. „Lietuvos rytas“ su FMP susitiks kovo 13 dieną Vilniuje. Atsakomosios varžybos vyks kovo 20 dieną Belgrade.

Be „Lietuvos ryto“ ir FMP ekipų pusfinalyje kovos Kazanės „Uniks“ su Madrido „Real“. Tai paaiškėjo po antradienį sužaistų atsakomųjų ketvirtfinalio susitikimų.

„Real“ ir „Uniks“ laimėjo abejas ULEB taurės ketvirtfinalio rungtynes. Antradienį vykusiuose atsakomuosiuose susitikimuose tiek Madrido, tiek Kazanės komandos iškovojo pergales minimaliais skirtumais.

Antano Sireikos treniruojama „Uniks“ per pirmas rungtynes sutriuškino Sienos „Montepaschi“ 30 taškų skirtumu. Nors Rimanto Kaukėno vedamas Italijos klubas per pirmąjį kėlinį sumažino deficitą perpus, pergalę ir šį antradienį šventė „Uniks“ – 97:96 (15:30, 29:18, 24:19, 29:29).

R.Kaukėnas per pirmąjį ketvirtį pelnė 15 taškų, o „Montepaschi“ pavyko sumažinti 30 taškų deficitą perpus. Po šio kėlinio atrodė, jog intriga gali šioje ketvirtfinalio poroje atsirasti, nes sąlygas diktavo Italijos klubas.

Tačiau per antrojo kėlinio pradžią Sergejus Čikalkinas pataikė 3 tritaškius, Kšištofas Lavrinovičius pridėjo du baudos metimus ir „Uniks“ atkarpą laimėjo 11:0. Nors vėliau MdP kur kas geriau atakavo krepšį, tačiau ilsėtis R.Kaukėno ekipa jau ėjo turėdama vos 4 taškų persvarą (48:44). Antroje mačo pusėje MdP sukurti intrigos nepavyko.

R.Kaukėnas, aikštėje praleidęs 30 minučių, pelnė 19 taškų (4/8 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 5/7 baudų), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, 2 kartus suklydo ir 4 prasižengė.

Darjušas Lavrinovičius per 24 minutes surinko 19 taškų (8/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 0/2 baudų), po krepšiais sugriebė 8 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 3 kartus blokavo varžovų metimą ir kartą suklydo.

Kšištofas Lavrinovičius per 16 minučių pelnė 13 taškų (1/5 dvitaškio, 0/1 tritaškio, 11/11 baudų), atkovojo 8 kamuolius, vieną perėmė, 4 kartus suklydo ir 3 prasižengė.

Saulius Štombergas per 19 minučių pelnė 13 taškų (5/8 dvitaškių, 1/1 tritaškio), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, du sykius suklydo ir 5 kartus prasižengė.

„Montepaschi“: Josephas Forte'as 30 taškų, Rimantas Kaukėnas 19, Romaninas Sato 18, Terrellas McIntyre'as 17.

„Uniks“: Sergejus Čikalkinas 21, Darjušas Lavrinovičius 19, Jarodas Stevensonas 14, Saulius Štombergas ir Kšištofas Lavrinovičius po 13.

Prieš lietuvio treniruojamą Rusijos klubą pusfinalyje kovos Ispanijos karališkasis klubas „Real“. Prieš savaitę Serbijoje įveikusi Belgrado „Crvena Zvezda“ 9 taškų skirtumu, šįkart Madrido ekipa iškovojo pergalę minimaliu skirtumu – 79:78 (17:13, 21:13, 20:29, 21:23).

„Real“: Louisas Bullockas 22, Alexas Hervelle 14, Raulis Lopezas 10, Charlesas Smithas 9, Felipe Reyesas 7 (14 atk. kam.).

„Crvena Zvezda“: Milanas Gurovičius 19, Petaras Popovičius 13, Vukas Radivojevičius ir Nemanja Aleksandrovas po 12.

„Uniks“ ir „Real“ yra viena kitai puikiai pažįstamos ekipos. Šie klubai žaidė vienoje ULEB taurės reguliariojo sezono grupėje ir pasidalijo po pergalę namie. Vis dėlto dėl geresnio įmestų ir praleistų taškų skirtumo namų aikštės pranašumą turės Ispanijos klubas – atsakomasis mačas vyks Madride.