R.Kurtinaičiui tai buvo pirmoji pergalė po penkių pralaimėjimų iš eilės. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerio asistentas tinklalapiui „BasketNews.lt“ džiaugėsi vėl patyręs pergalės jausmą ir viliasi, kad bėgant laikui „Sakalai“ demonstruos geresnius rezultatus.

– Kaip jaučiatės po pirmosios pergalės?

– Seniai buvau patyręs tą jausmą. Nedaug pergalių pasiekėme su Permės „Ural Great“. Vis pergalės būdavo šalia, vis truputėlį trūkdavo. Vyrai nestokoja noro, energijos, garbingumo, tačiau trūksta meistriškumo.

– Išsprendėte įžaidėjo problemą?

– Nežinau, ar Aidas Viskontas sustiprino „Neptūną“, tačiau tikrai susilpnino „Sakalus“. Dabar tenka verstis su Mindaugu Reminu, tačiau matau, kad jis nėra fiziškai tam pasirengęs. Žaidžia 35 minutes, bet rungtynių pabaigoje pasipila klaidos. Džiaugiuosi, kad šiandien man pavyko atrasti Aivarą Kiaušą. Jis iš atakuojančio gynėjo pozicijos perėjo į įžaidėjo.

– „Neptūnas“ suklydo 27 kartus. Įdiegėte savo gynybos sistemą?

– Bandėme naudoti spaudimą. Tačiau galiu pasakyti tai, kad šiandien tokia gynyba dar nesuveikė. Išprovokavome keletą klaidų, tačiau negaliu pasakyti, kad viskas veikė be priekaištų. Kur kas geriau gynėmės Panevėžyje, tačiau ten laimėti nesugebėjome.

– Pralaimėjote pirmas penkerias rungtynes. Klubo vadovai priekaištų nereiškė?

– Kai ateini į komandą, turi žinoti ekipos galimybes. Kai atėjau į „Sakalus“, vadovybė pasakė, kad sportinis rezultatas šį sezoną nėra svarbiausias. Reikėjo įvesti tvarką klube, padaryti kažkokią sistemą. Ne visi krepšininkai turėjo kontraktus, reikėjo juos sudaryti. Turbūt žinote mano charakterį – aš neinu šiaip sau pabūti. Aš žinau, kur atėjau. Man visi sakė: „Kur tu lendi? Pinigų pasistiprinti „Sakalai“ neturi, šį sezoną žaidžia nekaip. Tu pagadinsi savo vardą“. Man visiškai nusispjauti, kas ką kalba. Aš atėjau, dirbu sąžiningai, tačiau pergalėms reikia laiko.

Vidury sezono ateiti į komandą sunku. Man tai pirmas kartas, todėl noriu išbandyti save ir sustyguoti komandą. Patys žaidėjai pripažįsta, kad su kiekviena diena dedame žingsnį į priekį. Ši pergalė mums buvo reikalinga psichologiškai.

Dar kai buvau studentas Stepas Butautas (buvęs Lietuvos krepšinio treneris, dabartinio Lietuvos rinktinės trenerio Ramūno Butauto tėvas, – Red.) sakė: „Jeigu treneris kantriai ir sąžiningai dirbs, rezultatai bus matomi“. Taigi laukiame, galbūt pradėjo kristi laimingos kortos.