SIG krepšininkai jau per pirmąją rungtynių dalį susikrovė įtikinąmą 20 taškų persvarą, kurią vilniečiams po pertraukos pavyko tik kiek sumažinti.

"Lietuvos rytui" antradienį 21 tašką pelnė amerikietis Kareemas Rushas. Po 11 taškų pridėjo Andrius Šležas ir Artūras Jomantas.

Nugalėtojams 21 tašką įmetė Afikas Nissimas. Charlesas Eidsonas pelnė 18, Aerickas Sandersas - 10 taškų.

Prancūzijos komandos krepšininkai diktavo žaidimo tempą nuo pat rungtynių pradžios. Pirmąją minutę abi komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis, tačiau vėliau beveik 3 minutes taškus pelnė tik Strasbūro klubo žaidėjai. Sužaidus beveik 4 minutes jie atitrūko (11:2), dar po 2 minučių šeimininkų persvara pasiekė dviženklį skaičių (15:4). Pasyviai runtyniavusius vilniečius įsijautę SIG krepšininkai daužė toliau ir per 10 minučių susikrovė 15 taškų pranašumą (28:13).

Po pertraukėlės vaizdas aikštėje nesikeitė. "Lietuvos ryto" žaidėjų metimai tikslo nepasiekdavo, dažnai kamuolys net neskriejo lanko link - svečiai kilniaširdiškai jį "dovanojo" priešininkams, per pirmąją susitikimo dalį suklydę 8 kartus. Drausminga SIG komanda per 20 minučių suklydo tik vieną kartą.

Prancūzijos krepšininkų skirtumas netruko pasiekti triuškinamą ribą (38:15). Vilniečiai bandė kaitalioti gynybos sistemas, kelis kartus buvo sumažinę atotrūkį iki 17 ir 16 taškų, tačiau Strabūro ekipa atsakydavo tiksliais tolimais šūviais ir vėl nutoldavo.

Prieš nuaidint didžiąją pertrauką skelbiančiai sirenai šeimininkų pranašumas vėl pasiekė 23 taškus (52:29).

"Lietuvos ryto" krepšininkai itin neagresyviai žaidė po krepšiais, per pirmąsias 20 minučių metę tik 4 baudos metimus, o "lentą" pralaimėję net 9-20.

Trečiajame kėlinyje žaidimas išsilygino, Strasbūro klubas pirmavo 20-22 taškų skirtumu. Po 5 K.Rusho iš eilės pelnytų taškų vilniečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 17 (49:65), bet kėlinį SIG žaidėjai baigė realizuodami du baudos metimus.

Nepaisant didelio šeimininkų pranašumo, aikštėje netrūko įtampos - kėlinio viduryje Matthew Nielsenas susistumdė su varžovų vidurio puolėju Claude'u Marquis. Pastarasis buvo nubaustas technine pražanga.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Lietuvos komanda pakilo į lemiamą, nors ir pavėluotą spurtą. Aktyviau gindamiesi "Lietuvos ryto" žaidėjai laimėjo atkarpą 12:4 ir sumažino varžovų atotrūkį iki 10 taškų (61:71). Vis dėlto svečiams pradėjo trūkti jėgų ir tapo aišku, kad rungtynių baigties pakeisti nepavyks. Komandoms nustojus gintis ir besikeičiant greitomis atakomis skirtumas dar pasvyravo tarp 12 ir 15 taškų, kol galiausiai nusistovėjo ties magiškuoju skaičiumi 13 (70:83).

Lemiamos komandų rungtynės Vilniuje įvyks kovo 6 dieną. Jose "Lietuvos rytui", norint patekti į pusfinalį, bus reikalinga pergalė bent 14 taškų persvara.

Strabūro SIG - Vilniaus "Lietuvos rytas" 83:70 (28:13, 24:16, 15:20, 16:21)

SIG: Afikas Nissimas 21 taškas (4/5 trit., 2/4 dvit., 5/6 baudų), Charlesas Eidsonas 18, Aerickas Sandersas 10 (6 atk. kam.), Michaelas Smithas 8, Gauthier Darrigand'as ir Johnas McCordas po 7, Dirkas Madrichas 6 (8 atk. kam.), Claude'as Marquis 4, Sanya Giffa 2.

"Lietuvos rytas": Kareemas Rushas 21 (3/6 trit., 6/9 dvit.), Andrius Šležas (3/5 trit., 1/2 baudų) ir Artūras Jomantas (3/5 dvit., 5/8 baudų) po 11, Janis Blūmas 7, Mindaugas Lukauskis ir Matthew Nielsenas (2/11 metimų) po 6, Joao Paolo Batista 5, Eurelijus Žukauskas 3 (6 atk. kam.).

Robertas Štelmaheris (15:30 min., 0/5 metimų) ir Marijonas Petravičius (1 min.) taškų nepelnė.