17-ąją mačo minutę dar 6 taškų pranašumą turėjo „Ventspils“ (44:38), tačiau antrąjį kėlinį spurtu 11:0 užbaigę kauniečiai ne tik išlygino rezultatą, bet jį ir persvėrė savo naudai (49:44).

Trečiąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo dviem taikliais Pauliaus Jankūno ir Marčelo Machado tritaškiais, o dar 2 taškus pridėjęs Tanoka Beardas padidino svečių pranašumą iki 13 taškų (57:44), tačiau latviai nepasidavė ir laimėję 3 minučių atkarpą spurtu 8:0 sumažino savo atsilikimą iki 5 taškų (57:52).

Visgi kauniečiai varžovams labiau priartėti nebeleido. Daugiausiai Hanno Mottolos dėka „Žalgiris“ atsitiesė ir susigrąžino 17 taškų pranašumą (71:54), kurį išsaugojo iki pat finalinės susutikimo sirenos.

„Žalgiris“: Tanoka Beardas 21 taškas (6/6 dvitaškių, 3/4 tritaškių), Hanno Mottola 19, Marčelo Machado 15, Jonas Mačiulis 14, Mantas Kalnietis 8.

„Ventspils“: Nitousanas Jeličius Koutsopolos 20 taškų, Dalronas Johnsonas 18, Eddie Shannonas 13, Raimondas Vaikulis 8.

Triuškinančią pergalę iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Sostinės ekipa, kuriai jau vadovavo Zmago Sagadiną vyriausiojo trenerio poste pakeitęs Aleksandras Trifunovičius, namie 85:55 sutriuškino Ramūno Butauto treniruojamus Rygos „ASK/Riga“ krepšininkus.

Šiose rungtynėse dėl gripo savo komandai padėti negalėjo Andrius Šležas ir Marijonas Petravičius. Taip pat aikštėje nepasirodė ir Robertas Štelmaheris.

R.Butauto auklėtiniai su vilniečiais sėkmingai kovojo tik pirmajame kėlinyje, kai „Lietuvos ryto“ atotrūkis nesiekė daugiau nei 10 taškų, tačiau antrojo ketvirčio pabaigoje po taiklaus Artūro Jomanto metimo komandas skyrė jau 18 taškų (45:27).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė, o su lyg kiekviena minute didinę savo pranašumą vilniečiai iškovojo triuškinančią pergalę.

„Lietuvos rytas“: Matthew Nielsenas ir Joao Paolo Batista po 16 taškų, Artūras Jomantas 11, Kareemas Rushas 10, Eurelijus Žukauskas 8.

„ASK/Riga“: Curtisas Millage’as 18 taškų, Raitis Grafas 10, Steponas Babrauskas ir Sandis Valteris po 8.

„Šiauliai“ įsitvirtino trečioje vietoje

Trečią pergalę SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) pirmajame divizione iškovojo Šiaulių „Šiauliai“, šeštadienį namie 75:62 nugalėję Rygos „Barons“ ekipą. Po šio laimėjimo šiauliečiai įsitvirtino trečioje turnyrinės lentelės vietoje, nusileisdami tik Kauno „Žalgiriui“ ir Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Šiauliečiai pirmavo didžiąją mačo dalį ir trečiajame kėlinyje buvo įgiję 14 taškų pranašumą (54:40), kai Jevgenijus Kosuskinas pelnė 8 taškus ir iniciajvo spurtą 12:3, po kurio ekipas skyrė vos 5 taškai (57:52).

Visgi „Šiauliai“ nesutriko ir po trijų Manto Ruikio tritaškio skirtumas vėl šoktelėjo iki dviženklio – 70:57. „Barons“ nebesugebėjo panaikinti šio skirtumo ir patyrė trečią nesėkmę.

Šiauliai“: Aurimas Kieža 21 taškas (7/8 dvitaškių), Mantas Ruikis 20 (6/7 tritaškių), Marius Prekevičius ir Tada Klimavičius po 13.

„Barons“: Curtisas Marshallas 16, Jevgenijus Kosuskinas ir Kasparas Bėržinis po 13.

„Sakalai“ neatsilaikė prieš antrojo diviziono lyderius

Prie Vilniaus „Sakalų“ vairo stojęs Rimas Kurtinaitis nesugeba pasiekti pirmosios pergalės. Sostinės klubo neišgelbėjo netgi naujokas Darius Lukminas, kuris buvo rezultatyviausias ekipoje. Vis dėlto šeštadienį namie „Sakalai“ 78:87 (20:16, 13:33, 26:19, 19:19) nusileido Tartu „Rock“ ekipai.

„Sakalai“ patyrė jau penktąją nesėkmę iš eilės ir nesugeba išbristi iš krizės, į kurią pateko pasikeitus treneriams. Tuo tarpu „Rock“ antrajame SEB BBL divizione žengia be nesėkmių, laimėję visas 8 žaistas rungtynes.

Algirdo Brazio treniruojama Estijos ekipa nuo vilniečių atitrūko per antrąjį kėlinį. Ketvirčio pradžioje „Rock“ laimėjo atkarpą 12:0 ir atitrūko 34:25. Vėliau dar vieną atkarpą laimėję estai į priekį pabėgo 17 taškų skirtumu – 47:30.

D.Lukminas ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikė tritaškį ir „Sakalai“ sumažino deficitą iki 2 taškų – 66:68. Tačiau vėliau „Rock“ laimėjo atkarpą 8:2, atitrūko 8 taškų skirtumo, kurio vilniečiai panaikinti per likusį laiką nesugebėjo.

„Sakalai“: Darius Lukminas 16 taškų (5/6 tritaškių), Vytautas Šarakauskas 11, Nerijus Strazdauskas 9, Rolandas Vaičius, Mindaugas Reminas, Arnas Labuckas ir Erikas Kučiauskas po 8.

„Rock“: Gertas Kullamae 16, Tarmo Kikerpillas ir Martinas Muurseppas po 14, Tanelis Teinas ir Davidas Bailey po 9.

„Kalev/Cramo“ traiškė „Atleto“ gynybą

Trys Talino „Kalev/Cramo“ krepšininkai pelnė 20 ar daugiau taškų ir Estijos ekipa išvykoje 100:83 (23:22, 23:20, 23:22, 31:19) palaužė Kauno „Atletą“. Estai iškovojo penktą pergalę per 7 mačus, o kauniečiai suklupo septintą kartą per 9 rungtynes.

Po dviejų Nerijaus Lisausko baudų ketvirto kėlinio pradžioje „Atletas“ atsilikinėjo vos 68:71, tačiau estai netrukus nepavejamai nutolo. Spurtavę 15:4, „Kalev/Cramo“ krepšininkai įgijo 14 taškų pranašumą (86:72) ir jo iš savo rankų nebepaleido.

„Kalev/Cramo“: Kendrickas Johnsonas 29 taškai, Travisas Reedas 21 (7 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai), Kristjanas Kanguras 20, Catalinas Burlacu 13.

„Atletas“: Valdas Dabkus 22, Nerijus Lisauskas 14, Mantas Simonavičius 11, Danielius Soldatovas 10.

„Neptūnas“neatsilaikė prieš Bagatskio komandą

Ketvirtą pergalę iš eilės SEB Baltijos krepšinio lygos (SEB BBL) antrajame divizione iškovojo Ainaro Bagatskio treniruojama Valmieros „Lačplėša alus“ ekipa, namie 82:72 (28:21, 11:25, 19:15, 24:11) palaužusi Klaipėdos „Neptūną“.

„Neptūnas“ pirmavo didžiąją mačo dalį ir prasidėjus ketvirtam kėliniui dar buvo priekyje (61:59), tačiau per paskutinį ketvirtį uostamiesčio krepšininkai klimpo „Lačplėša alus“ gynybos gniaužtuose.

Po Michailo Anisimovo dvitaškio rezultatas buvo lygus (64:64), tačiau Valmieros ekipa spurtavo 6:0 ir daugiau nebesižvalgė atgal. Iki mačo pabaigos likus žaisti 2 minutes „Neptūnas“ dar priartėjo (72:68), tačiau kitoje atakoje Sandis Amolinšas smeigė tritaškį ir klaipėdiečiai nebeatsitiesė.

„Lačplėša alus“: Edmundas Gabranas 15, Andrejus Jansonas 14, Vladimiras Štimacas 12, Edgaras Rekis 11.

„Neptūnas“: Michailas Anisimovas 24, Ronaldas Dorsey 15, Aidas Viskontas 8.