Vilniečiai atsirevanšavo varžovams už pralaimėjimą išvykoje 72:75 ir dėl dviem taškais geresnio pergalių skirtumo pateko į tolimesnį etapą, kur susitiks su Strasbūro "Strasbourg IG" ekipa (Prancūzija). Strasbūro kubas antradienį antrą kartą 86:74 nugalėjo kitą Prancūzijos komandą "SLUC Basket".

Antrajame kėlinyje "Lietuvo ryto" žaidėjai pirmavo 15 taškų persvara, tačiau leido "Snaidero" panaikinti deficitą ir net buvo priversti vytis varžovus. Vis dėlto, sėkmingiau žaidę per paskutines 10 minučių, sostinės krepšininkai iškovojo sunkią pergalę reikalingu skirtumu.

Rezultatyviausiai antradienį nugalėtojų gretose žaidė Kareemas Rushas, pelnęs 19 taškų ir lemiamomis akimirkomis traukęs komandą į priekį. 11 taškų surinko Joao Paolo Batista, 10 - po čiurnos traumos atsigavęs Janis Blūmas. Kovingai rungtyniavęs Matthew Nielsenas įmetė 8 taškus, atkovojo 12 kamuolių ir blokavo 4 metimus.

"Snaidero" komandoje rezultatyvumu pasižymėjo Jerome'as Allenas. Amerikietis pelnė 24 taškus, tačiau prametė lemiamą metimą. 9 taškus pridėjo kitas JAV krepšininkas Mike'as Penberthy.

Rungtynės prasidėjo lėtai, tačiau sėkmingai aikštės šeimininkams. Po kelių tikslių atakų "Lietuvos ryto" komandos žaidėjai jau pirmavo reikiamu skirtumu (4:0). Įpusėjus kėliniui nė viena komanda neblizgėjo rezultatyvumu, tačiau vis dar pirmavo mūsiškiai (6:2). Vėliau įsimėtė vilniečių snaiperiai - po tritaškį pataikė K.Rushas ir Andrius Šležas - ir skirtumas ėmė augti (11:4. 14:4). Kėlinį "Lietuvos rytas" baigė pirmaudamas 9 taškais (16:7).

Po pertraukėlės puikiai į šeimininkų atakas įsiliejo J.P.Batista, pelnęs 4 taškus iš eilės (20:7). Vilniečiai nemažino apsukų ir po J.Blūmo tikslaus tolimo metimo įgijo 15 taškų pranašumą (26:11). Tačiau varžovų žaidėjai pataikė kelis metimus ir atkuto. Skirtumas ėmė tirpti - likusią kėlinio atkarpą "Snaidero" laimėjo 13:4 ir sumažino atotrūkį iki 6 (24:30).

Po didžiosios pertraukos prasidėjo vilniečių košmaras. Varžovai laimėjo atkarpą 12:2 ir išsiveržė į priekį (36:32). Apie 4 minutes "Lietuvos rytas" buvo besivejančiųjų rolėje, kol galiausiai sugebėjo vėl rezultatą išlyginti (41:41), o besibaigiant ketvirčiui ir persverti (44:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Udinės krepšininkai vėl pirmavo minimalia persvara (46:45). Tačiau vėliau šeimininkai išsiveržė pirmyn ir pamažu ėmė krautis pranašumą, o po "Snaidero" puolėjo Damono Williamso nesportinės pražangos J.Blūmas taikliu baudos metimu padidino persvarą iki 9 taškų (62:53).

Italijos klubo žaidėjai nepasidavė - po keleto sėkmingų jų atakų skirtumas vėl aptirpo iki pavojingo šeimininkams (62:57). Iki susitikimo pabaigos likus žaisti 21 sekundę, K.Rushas sėkmingu prasiveržimu vėl padidino atotrūkį iki 7 taškų (64:57), tačiau čia pat iš toli pataikė M.Penberthy (64:60).

Varžovai, likus 7 sekundėm, prasižengė prieš J.Blūmą ir latvis pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų (65:60), palikdamas Udinės komandai šansą. Vis dėlto paskutinė "Snaidero" ataka buvo chaotiška, o tolimas J.Alleno metimas iš sudėtingos padėties tikslo nepasiekė. "Lietuvos rytas" šventė pergalę ir pateko tarp 8 stipriausių ULEB taurės varžybų komandų.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Udinės "Snaidero" 65:60 (16:7, 14:17, 14:18, 21:18)

"Lietuvos rytas": Kareemas Rushas 19 (4/9 trit., 3/6 dvit., 1/2 baudų; 5 atk. kam.), J.P.Batista 11 (4/7 dvit., 3/4 baudų), Janis Blūmas 10 (2/3 trit., 1/3 dvit., 2/4 baudų; 6 atk. kam.), Matthew Nielsenas 8 (12 atk. kam., 4 blk.), Artūras Jomantas 7 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), Andrius Šležas 6 (5 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis ir Marijonas Petravičius po 2. Robertas Štelmaheris (11 min.) ir Tomas Delininkaitis (2 min.) taškų nepelnė.

"Snaidero": Jerome'as Allenas 24 (4/11 trit., 3/3 dvit., 6/8 baudų), Mike'as Penberthy 9 (3/10 metimų), Silvio Gigena 7, Damonas Williamsas 6 (10 atk. kam.), Christianas Di Giuliomaria 5, Kristapas Valteris 4 (1/8 metimų), Michele Antonutti 3, Joelis Zacchetti 2.