Norėdama patekti į turnyro ketvirtfinalį, vasario 13-ą dieną Vilniuje įvyksiančiose atsakomosiose rungtynėse sostinės ekipa privalės nugalėti varžovus bent 4 taškų persvara. Pagal varžybų reglamentą, į kitą etapą pateks didesne persvara arba abu susitikimus laimėjusi komanda.

Antradienio susitikime "Lietuvos ryto" ekipoje rezultatyviausi žaidė puolėjai Andrius Šležas ir Artūras Jomantas, pelnę atitinkamai 18 ir 17 taškų. Marijonas Petravičius prisidėjo 11 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais.

"Snaidero" klubui 20 taškų surinko ir 12 kamuolių atkovojo Damonas Williamsas. 17 taškų įmetė Jerome'as Allenas, 15 - Christianas Di Giuliomaria.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai. Tačiau pamažu šeimininkai krovėsi persvarą, kol po Kristapo Valterio rezultatyvaus prasiveržimo įgijo net 12 taškų pranašumą (22:10). Tiesa, vilniečiai nesutriko ir ėmė artėti prie varžovų, o po dviejų taiklių "Lietuvos ryto" komandos naujoko Ivano Koljevičiaus baudos metimų sumažino skirtumą iki 6 (18:24).

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečiams pavyko priartėti dar per tašką (23:26), tačiau tuomet Vilniaus klubo krepšininkus ištiko krizė. "Lietuvos ryto" žaidėjai pralaimėjo atkarpą 0:13 ir leido "Snaidero" ekipai nutolti (23:39). Vilniečius "pažadino" taiklus A.Šležo tolimas metimas, o po dar vieno tikslaus snaiperio šūvio ir dviejų A.Jomanto baudos metimų "Lietuvos ryto" komanda atstumą iki varžovų sumažino iki 9 taškų (37:46). Ir tik taiklus K.Valterio tritaškis aidint kėlinio pabaigą skelbiančiai sirenai grąžino 12 taškų Udinės komandos pranašumą.

Iki didžiosios pertraukos Vilniaus ekipos žaidėjams nesisekė stabdyti 14 taškų įmetusio D.Williamso. "Lietuvos rytą" į priekį vedė po 11 taškų surinkę A.Šležas ir A.Jomantas.

Po pertraukos vaizdas aikštėje pasikeitė. Udinės klubo krepšininkai vis dažniau ėmė strigti oponentų gynyboje, o "Lietuvos ryto" žaidėjai atkakliai artėjo prie šeimininkų, kol "Snaidero" ekipos persvara tapo tik minimalia (54:53). Sėkmingiau sužaidę trečiojo kėlinio pabaigą Italijos ekipos krepšininkai dar pirmavo 4 taškais (61:57).

Tačiau per paskutiniąsias 10 minučių vilniečiai panaikino visus "Snaidero" triūso likučius. A.Jomantas metimu iš vidutinio nuotolio rezultatą išlygino (61:61), o jau kitos atakos metu Janis Blūmas ir persvėrė (64:61). Nuo šios akimirkos žaidimas vėl išsilygino - keliais taškais vis pirmaudavo tai viena, tai kita komanda. Vis dėlto susitikimo pabaigą kiek sėkmingiau sužaidę Udinės klubo krepšininkai prieš atsakomąjį susitikimą užsitikrino 3 taškų pranašumą.

"Lietuvos rytas" per antradienio rungtynes turėjo verstis be traumuotų Roberto Štelmaherio, Matthew Nielseno ir Kareemo Rusho.

Udinės "Snaidero" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 75:72 (24:18, 25:19, 12:20, 14:15)

"Snaidero": Damonas Williamsas 20 (8/16 dvit., 4/4 baudų; 12 atk. kam.), Jerome'as Allenas 17 (8 išprv. pr.), Christianas Di Giuliomaria 15, Joelis Zacchetti 8, Kristapas Valteris 5, Larry O'Bannonnas 4 (5 kld.), Michele Antonutti ir Mike'as Penberthy po 3.

"Lietuvos rytas": Andrius Šležas 18 (4/5 trit., 2/4 dvit., 2/2 baudų), Artūras Jomantas 17 (0/1 trit., 5/9 dvit., 7/10 baudų; 6 atk. kam., 5 rez. perd., 7 išprv. pr.), Marijonas Petravičius 11 (4/8 dvit., 3/5 baudų; 8 atk. kam.), Ivanas Koljevičius 9 (1/7 trit.), Joao Paolo Batista 8, Tomas Delininkaitis 4 (2/12 metimų; 7 atk. kam.), Janis Blūmas 3, Mindaugas Lukauskis 2 (1/7 metimų).

Darius Pakamanis, Eurelijus Žukauskas ir Martynas Gecevičius nežaidė.