Pirmajame susitikime Vilniuje pergalę 72:70 šventė Lietuvos ekipa. Atsirevanšavusi vilniečiams "Gran Canaria" iškovojo penktąją pergalę ir užsitikrino vietą aštuntfinalyje, nors grupėje lieka ketvirta. Kelialapį į kitą etapą jau anksčiau iškovojęs "Lietuvos rytas" smuktelėjo į antrą vietą.

Rezultatyviausiai vilniečių ekipoje žaidė ULEB taurės turnyre debiutavęs Kareemas Rushas - 20 taškų ir 5 atkovti kamuoliai. Matthew Nielsenas surinko 13 (8 atk. kam.), Artūras Jomantas (7 atk. kam.) - 7 taškus.

Nugalėtojams 15 taškų pelnė ir 7 kamuolius atkovojo vidurio puolėjas Jacksonas Vromanas. 13 taškų Jameso Morano, 12 - Kornelio Davido sąskaitoje.

Antradienio rungtynes Las Palme sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, spurtavę 6:0. Pirmieji Matthew Nielseno taškai nuo baudų metimų linijos pažadino "Lietuvos ryto" žaidėjus ir šie netruko rezultatą išlyginti (8:8; 10:10). Likusią kėlinio dalį tašku pirmavo tai viena, tai kita komanda, o pasibaigus ketvirčiui rezultatas vėl buvo lygus (18:18).

Po pertraukėlės prasidėjo Vilniaus klubo bėdos. Beveik du mėnesius dėl blauzdos traumos nežaidęs Robertas Štelmaheris jau pirmose ULEB taurės turnyro rungtynėse vėl susižeidė koją ir ant atsarginių žaidėjų suolelio prisijungė prie kito traumuoto įžaidėjo Janio Blūmo.

Praradę pagrindinį atakų organizatorių, "Lietuvos ryto" krepšininkai prarado ir iniciatyvą. Ispanijos ekipos žaidėjai vėl įgijo nedidelę persvarą (27:25, 31:29), kurią tiksliu tolimu metimu (32:31) dar buvo panaikines K.Rushas. Tačiau Las Palmo klubas sėkmingai žaidė ketvirčio pabaigą ir pailsėti išėjo pirmaudamas 5 taškais (39:34).

Po didžiosios pertraukos "Lietuvos ryto" problemos gilėjo. Vilniečiams atakos nesirezgė, pasipylė klaidos, o varžovai tolo (40:47, 42:52, 44:58). Įpusėjus ketvirtajam kėlinium "Gran Canaria" dar pirmavo 11 taškų (64:53), bet dar vienas K.Rusho tikslus tritaškis metimas privertė Ispanijos komandą paprašyti minutės pertraukėlės (64:56).

Po gynybinės pauzės, likus žaisti tris minutes, šeimininkai vis dar turėjo saugią 9 taškų persvarą (67:58) ir, rodos, patys patikėjo savo pergale. Tačiau Ispanijos klubo krepšininkų nervus nutarė "patampyti" K.Rushas. Amerikietis neįtikėtinais metimais per paskutines 2 su puse minutės pelnė visus 9 "Lietuvos ryto" komandos taškus ir asmeninėmis pastangomis sumažino skirtumą iki 2 (67:69). Vis dėlto "Gran Canaria" krepšininkas Jimmie Hunteris realizavo 3 baudų metimus iš 4, o paskutinė vilniečių ataka baigėsi klaida.

Paskutines reguliariojo sezono rungtynes vilniečiai žais sausio 16 dieną, kai namuose susitiks su AEK klubu, kurį Atėnuose sutriuškino net 102:76.

Las Palmo "Gran Canaria" - Vilniaus "Lietuvos rytas" 72:67 (18:18, 21:16, 19:13, 14:20)

"Gran Canaria": Jacksonas Vromanas 15 (5/7 dvit., 5/8 baudų; 7 atk. kam.), Jamesas Moranas 13, Kornelis Davidas 12, Marcusas Norrisas 10, Jimmie Hunteris 9 (1/11 metimų), Roberto Guerra 7, Sitapha Savane 4 (7 atk. kam.), Joelis Freelandas 2.

"Lietuvos rytas": Kareemas Rushas 20 (3/5 trit., 5/9 dvit., 1/2 baudų; 5 atk. kam.), Matthew Nielsenas 13 (0/2 trit., 5/8 dvit., 3/6 baudų; 8 atk. kam.), Artūras Jomantas 8 (4/5 dvit.; 7 atk. kam.), Andrius Šležas 7, Joao Paolo Batista 6, Robertas Štelmaheris ir Tomas Delininkaitis po 5, Mindaugas Lukauskis 2, Eurelijus Žukauskas 1.

Darius Pakamanis (13:15 min.) ir Marijonas Petravičius (9:45 min.) taškų nepelnė.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: "Gran Canaria" 19/40 (48 proc.) - "Lietuvos rytas" 22/42 (52 proc.)

Tritaškiai: "Gran Canaria" 3/17 (18 proc.) - "Lietuvos rytas" 6/22 (27 proc.)

Baudų metimai: "Gran Canaria" 25/31 (81 proc.) - "Lietuvos rytas" 5/11 (45 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Gran Canaria" 33 - "Lietuvos rytas" 44

Rezultatyvūs perdavimai: "Gran Canaria" 6 - "Lietuvos rytas" 17

Perimti kamuoliai: "Gran Canaria" 12 - "Lietuvos rytas" 3

Klaidos: "Gran Canaria" 7 - "Lietuvos rytas" 15

Blokuoti metimai: "Gran Canaria" 7 - "Lietuvos rytas" 2

Viltis prasibrauti į kitą etapą prarado antradienį pralaimėjusios Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) ir Atėnų AEK (Graikija) ekipos, savo sąskaitose turinčios tik po dvi pergales. "Brose Baskets" 64:76 nusileido Vršaco "Hemofarm" (Serbija), o AEK 76:85 pralaimėjo "Nancy Sluc" (Prancūzija) ekipai.