Bambergo ekipa patyrė šeštąją nesėkmę, tačiau A grupėje pakilo iš šeštosios pozicijos į penktąją, nes kita autsaiderė Atėnų AEK (2 perg. - 6 pral., Graikija) išvykoje 67:93 pralaimėjo Vršaco "Hemofarm" (5-3, Serbija) ekipai ir pagal įmestų-praleistų taškų santykį smuktelėjo į paskutinę poziciją.

"Lietuvos rytas" išliko vienvaldžiu grupės lyderiu.

Du kėlinius vangiai žaidę "Lietuvos ryto" krepšininkai trečiajame 7 minutes varžovams neleido pelnyti taškų ir, spurtavę 14:0, susikrovė lemiamą persvarą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose antradienį žaidė Marijonas Petravičius, per 18 minučių pelnęs 12 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius. Joao Paolo Batista surinko 11, Artūras Jomantas (8 atk. kam., 9 išprovokuotos pražangos) ir Janis Blūmas - po 10 taškų.

"Brose Baskets" ekipai 18 taškų pelnė De Juanas Collinsas, 11 - Darennas Fennas, 10 - Robertas Garrettas.

Rungtynės prasidėjo atkakliai ir per pirmąsias 20 minučių nė viena komanda nesugebėjo atitrūkti daugiau negu per kelis taiklius metimus. Vilniečiai pirmajame kėlinyje kelis kartus pirmavo 3 taškais (7:4, 11:8), tačiau varžovai visą laiką kvėpavo į nugarą, o pirmąjį kėlinį baigė ir pirmaudami (23:21).

Antrajame kėlinyje žaidimas visiškai sulėtėjo. Vokietijos klubo krepšininkai stengėsi regzti ilgas atakas, dažnai jų metimai skriedavo besibaigiant 24 sekundėm. "Lietuvos ryto" žaidėjai atrodė susikaustę, atakavo netaikliai ir dažniausiai taškus rinko nuo baudų metimo linijos. Tiesa, ten aikštės šeimininkai taip pat "neblizgėjo", per pirmuosius du kėlinius pataikę 12 iš 18 metimų (67 proc.). Po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus (34:34).

Daugiausia vargo pirmajame ekipų susitikime Vilniaus komandai kėlęs D.J.Collinsas ir antradienio susitikime per pirmuosius du ketvirčius spėjo surinkti 10 taškų, aikštėje išbuvęs 15 minučių. "Lietuvos rytą" į priekį tuo metu traukė Marijonas Petravičius - 8 taškai per 12 minučių.

Vaizdas aikštelėje visiškai pakito po didžiosios petraukos. Pelnę du taškus (36:36) Bambergo krepšininkai visiškai sustojo. "Lietuvos rytas" inicijavo spurtą 14:0 ir susikrovė jau solidžią persvarą (50:36). Puikiai trečiajame ketvirtyje žaidė A.Jomantas, spurto metu pelnęs 8 taškus. Kėlinį šeimininkai baigė leidę varžovams per 10 minučių pelnyti vos 7 taškus (58:41).

Po petraukėlės žaidimas vėl išsilygino, o "Brose Baskets" dar buvo priartėjusi iki 15 taškų (48:63). Tačiau šeimininkai neatsipalaidavo ir besibaigiant susitikimui dar padidino persvarą bei iškovojo užtikrintą pergalę.

Kitas ULEB taurės turnyro rungtynes vilniečiai žais kitąmet. Sausio 9 dieną "Lietuvos rytas" Las Palme susitiks su "Gran Canaria" (Ispanija) klubu, kurį namuose įveikė 72:70.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Bambergo "Brose Baskets" 81:62 (21:23, 13:11, 24:7, 23:21)

"Lietuvos rytas": Marijonas Petravičius 12 taškų (3/4 dvit., 6/7 baudų; 7 atk. kam.), J.P.Batista 11 (5/7 dvit., 1/1 baudos), Artūras Jomantas (0/1 trit., 2/4 dvit., 6/7 baudų; 8 atk. kam., 9 išprv. pr.) ir Janis Blūmas (0/4 trit., 4/8 dvit., 2/4 baudų) po 10, Matthew Nielsenas (11 atk. kam.) ir Mindaugas Lukauskis po 9, Tomas Delininkaitis ir Titusas Ivory po 7, Andrius Šležas 6.

Robertas Štelmaheris ir Eurelijus Žukauskas nežaidė.

"Brose Baskets": De Juanas Collinsas 18 (0/1 trit., 5/10 dvit., 8/8 baudų), Darrenas Fennas 11 (7 atk. kam.), Robertas Garrettas 10, Derrickas Zimmermanas 9, Vincentas Yarbrough 4, K'Zellas Wessonas 3, Sajmenas Haueris, Jermaine'as Andersonas ir Adamas Harringtonas po 2, Chrisas Ensmingeris 1.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: "Lietuvos rytas" 20/34 (59 proc.) - "Brose Baskets" 15/42 (36 proc.)

Tritaškiai: "Lietuvos rytas" 5/17 (29 proc.) - "Brose Baskets" 3/13 (23 proc.)

Baudų metimai: "Lietuvos rytas" 26/35 (74 proc.) - "Brose Baskets" 23/26 (88 proc.)

Atkovoti kamuoliai: "Lietuvos rytas" 42 - "Brose Baskets" 25

Rezultatyvūs perdavimai: "Lietuvos rytas" 13 - "Brose Baskets" 4

Perimti kamuoliai: "Lietuvos rytas" 7 - "Brose Baskets" 11

Klaidos: "Lietuvos rytas" 11 - "Brose Baskets" 7

Blokuoti metimai: "Lietuvos rytas" 1 - "Brose Baskets" 1

Paskutiniąjame susitikime Nansi SLUC (Prancūzija) krepšininkai namuose 76:71 įveikė Las Palmo "Gran Canaria" (Ispanija) klubą.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmetų-praleistų taškų santykis):