Po pergalės vilniečiai tapo vienvaldžiais grupės lyderiais, nes kitose rungtynėse tris pergales savo sąskaitoje turinti "Nancy SLUC" ekipa 82:93 nusileido Vršačo "Hemofarm" (Serbija) klubui, kuris taip pat šventė trečiąją pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Joao Paolo Batista, pelnęs 21 tašką ir atkovojęs 5 kamuolius. Sėkmingiausias sezono rungtynes sužaidė Artūras Jomantas, surinkęs 18 taškų, atkovojęs 6 kamuolius ir iniciavęs lemiamą varžovų krepšio šturmą.

14 taškų prie pergalės prisidėjo Andre Emmetas, 10 - Robertas Štelmaheris.

AEK klubui 19 taškų pelnė įžaidėjas Ioannis Gagaloudis, 13 - buvęs Graikijos rinktinės narys Nestoras Kommatas.

"Lietuvos ryto" pergalę lėmė itin sėkminga atkarpa trečiojo kėlinio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje, kurios metu nugalėtojai spurtavo net 25:2.

Rungtynes komandos pradėjo susikausčiusios ir tik po po kelių minučių pirmuosius taškus iš toli pelnė Andrius Šležas. "Atrišę" krepšį vilniečiai ir toliau pirmavo (5:2, 11:7, 15:9). Po dar vieno taiklaus tolimo A.Šležo šūvio svečiai atitrūko (18:9), tačiau Atėnų krepšininkai nepalūžo ir, laimėję atkarpą 8:1, gerokai sumažino skirtumą (17:19). Kėlinys baigėsi dviem taikliais J.P.Batistos baudos metimais (23:18).

Antrajame ketvirtyje visus sveikus (susitikime dėl ligų ir traumų negalėjo žaisti Marijonas Petravičius ir Matthew Nielsenas) krepšininkus išnaudojęs Zmago Sagadinas į aikštę išleido mažai ULEB taurės turnyro rungtynių patirties turinčius Janį Blūmą ir A.Jomantą. Keitimai pasiteisino - abu krepšininkai per kėlinį kartu pelnė 7 taškus ir buvo spurto, po kurio "Lietuvos rytas" susikrovė 15 taškų persvarą (39:24), iniciatoriais.

"Nubudę" graikai pradėjo spėriai mažinti svečių atotrūkį, tačiau sunkiu metu vilniečius į priekį tempė tritaškį ir baudų metimus pataikęs R.Štelmaheris. Į didžiąją pertrauką mūsuškiai išėjo pirmaudami 7 taškais (46:39).

Trečiajame kėlinyje "Lietuvos ryto" žaidėjai pirmas tris minutes nesugebėjo įmesti ir varžovai vėl pradėjo kvėpuoti į nugarą (46:49). Dar vienas A.Šležo tritaškis skirtumą padvigubino (52:46), bet varžovai tuoj pat atsakė taikliais metimais ir toliau lipo vilniečiams ant kulnų bei neleido atitrūkti (62:58).

Tačiau šią akimirką prasidėjo nesustabdomas vilniečių žaidimas. Po 6 A.Jomanto pelnytų taškų iš eilės "Lietuvos rytas" jau pirmavo 12 taškų skirtumu (70:58). Įsismaginę svečiai tęsė spurtą: J.Blūmas iskraidino tritaškį, dar vieną dvitaškį pridėjo 10 taškų per ketvirtį surinkęs surinkęs A.Jomantas, o kėlinį užbaigė Andre Emmetto dėjimas iš viršaus (77:60).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui "Lietuvos ryto" krepšininkai daužė graikus toliau, kol rezultatas pasiekė triuškinamą ribą (87:60). Likusi susitikimo dalis tebuvo formalumas - A grupės lyderiai išvykoje šventė užtikrintą pergalę.

Visi Z.Sagadino auklėtiniai pelnė taškų tolygiai pasidalijo laiką aikštėje: trumpiausiai žaidęs Eurelijus Žukauskas aikštėje praleido 15 minučių, ilgiausiai rungtyniavęs J.P.Batista - 25 min.

Kitas rungtynes "Lietuvos ryto" krepšininkai gruodžio 5 dieną žais Vršace, kur susitiks su vietos "Hemofarm". Pirmąsias komandų rungtynes Vilniuje 81:69 laimėjo "Lietuvos rytas".

AEK - "Lietuvos rytas" 76:102 (18:23, 21:23, 21:29, 16:25)

AEK: Ioannis Gagaloudis 19 (2/5 trit., 3/6 dvit., 7/8 baudų), Nestoras Kommatas 13, Christas Tapoutas 9 (5 atk. kam.), Brentas Scottas 8, Jasminas Perkovičius 7, Nikas Vetoulas ir Sotiris Nikolaidis po 6, Kostas Maglas, Spyridonas Magounis ir Nikas Papanikolaou po 2.

"Lietuvos rytas": J.P.Batista 21 taškas (6/12 dvit., 9/9 baudų; 5 atk. kam.), Artūras Jomantas 18 (8/9 dvit., 2/3 baudų; 6 atk. kam.), Andre Emmetas 14 (1/2 trit., 5/6 dvit., 1/1 baudos), Robertas Štelmaheris 10, Janis Blūmas ir Andrius Šležas po 9, Tomas Delininkaitis 7, Titusas Ivory 6 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Eurelijus Žukauskas 5, Mindaugas Lukauskis 3.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: AEK 20/35 (57 proc.) - "Lietuvos rytas" 24/41 (59 proc.)

Tritaškiai: AEK 5/18 (28 proc.) - "Lietuvos rytas" 10/20 (50 proc.)

Baudų metimai: AEK 21/24 (88 proc.) - "Lietuvos rytas" 24/27 (89 proc.)

Atkovoti kamuoliai: AEK 23 - "Lietuvos rytas" 36

Perimti kamuoliai: AEK 7 - "Lietuvos rytas" 5

Klaidos: AEK 10 - "Lietuvos rytas" 8

Rezultatyvūs perdavimai: AEK 10 - "Lietuvos rytas" 20

Blokai: AEK 3 - "Lietuvos rytas" 0

Kitose grupės rungtynėse "Nancy SLUC" išvykoje 82:93 nusileido "Hemofarm" ekipai, o Las Palmo "Gran Canaria" (Ispanija) krepšininkai namuose 80:67 nugalėjo Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija) klubą.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):