Dvi pergales savo sąskaitoje turinčiai Ispanijos ekipai tai buvo antroji nesėkmė.

Nė karto varžovams neleidę pirmauti vilniečiai pergalę iškovojo nepaisant itin prasto taiklumo iš trijų taškų zonos - tikslą pasiekė tik 2 iš 17 mestų tritaškių. Abu tolimus metimus pataikė rezultatyviausias susitikimo krepšininkas Tomas Delininkaitis, viso pelnęs 17 taškų. Po 9 taškus nugalėtojams surinko Titusas Ivory, Andre Emmettas ir Eurelijus Žukauskas.

Rungtynėse dalyvavo 10 "Lietuvos ryto" krepšininkų, iš kurių 9 pelnė taškus. Pasižymėti nepavyko tik Janiui Blūmui, o varžybose nedalyvavo Artūras Jomantas bei sirguliuojantis Marijonas Petravičius.

Buvusio "Lietuvos ryto" trenerio Sharono Druckerio ant atsarginių žaidėjų suolo "apgyvendintas" E.Žukauskas iškart įgijo naujojo ekipos stratego Zmago Sagadino pasitikėjimą. Ilgametis Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas per 25 minutes praleistas aikštėje dar atkovojo 11 atšokusių kamuolių, blokavo 4 varžovų metimus ir puikiais perdavimais kelis kartus pakėlė ant kojų visus "Siemens" arenoje susirinkusius sostinės klubo aistruolius.

Varžovų gretose pasižymėjo Senegalo rinktinės puolėjas Sitapha Savane (12 tšk.), Lietuvos krepšinio sirgaliams puikiai žinomas buvęs Kauno "Žalgirio" krepšininkas Kornelis Davidas (11 tšk.) ir amerikietis Jacksonas Vromanas (10 tšk.).

Vilniečiai rungtynes pradėjo neįprastu starto penketu: Robertas Štelmaheris, T.Delininkaitis, Mindaugas Lukauskis, Matthew Nielsenas ir E.Žukauskas. Tačiau toks trenerio sprendimas pasiteisino ir sostinės komanda po dviejų su puse minučių jau pirmavo net 10:0.

Vis dėlto varžovai nepalūžo ir ėmėsi mažinti skirtumą - iki kėlinio pabaigos likus žaisti 2 minutes ir 50 sekundžių "Gran Canaria" jau kvėpavo šeimininkams į nugarą 12:11. Tačiau "Lietuvos ryto" krepšininkai baigiantys ketvirčiui dar kartą spurtavo 12:4 ir susikrovė 9 taškų pranašumą - 24:15.

Antrojo kėlinio pradžioje Ispanijos klubo žaidėjai vėl sugebėjo panaikinti deficitą - 25:25. Aikštės šeimininkai netruko atkurti nedidelę pervarą, tačiau labiau atsiplėšti negalėjo - 30:26, 36:32. Įpusėjus varžyboms Vilniaus komanda pirmavo 40:34.

Po didžiosios petraukos aikštėje vyko atkakli kova, o skirtumas beveik nekito. Varžovams tik baigiantis ketvirčiui pavyko sušvelninti vilniečių pranašumą - 55:52, o prasidėjus paskutiniajam kėliniui rezultatas vėl tapo lygus 55:55. Artėjant rungtynėms į pabaigą sėkmingo T.Delininkaičio žaidimo dėka šeimininkai vėl įgijo iniciatyvą - 69:63, tačiau Ispanijos komandos krepšininkai iki susitikimo pabaigos likus minutei sumažino skirtumą iki 71:68.

Per paskutines mačo sekundes "Gran Canaria" ekipa galėjo keletą kartų išlyginti rezultatą, tačiau netaikliai mėtė baudų metimus. R.Štelmaheris taip pat pataikė tik vieną baudą iš dviejų (72:70) ir likus žaisti 8 sekundes paliko šansą varžovams, kuriuo jie nesugebėjo pasinaudoti - paskutinis Jimmie Hunterio metimas iš po krepšio atsimušė į lanką ir aidint sirenai kamuolį atkovojo Andrius Šležas.

Kitas rungtynes "Lietuvos rytas" lapkričio 28 dieną žais Atėnuose, kur susitiks su vietos AEK klubu.

Vilniaus "Lietuvos rytas" - Las Palmo "Gran Canaria" 72:70 (24:15, 16:19, 15:18, 17:18)

"Lietuvos rytas": Tomas Delininkaitis 17 (2/4 trit., 2/3 dvit., 7/8 baudų), Titusas Ivory (0/3 trit., 4/5 dvit., 1/2 baudų), Andre Emmettas (4/6 dvit., 1/2 baudų) ir Eurelijus Žukauskas (3/6 dvit., 3/4 baudų; 11 atk. kam., 4 blk., 5 klaidos) po 9, Mindaugas Lukauskis 7 (7 atk. kam.), Matthew Nielsenas 6 (9 atk. kam.), Robertas Štelmaheris, Andrius Šležas ir Joao Paolo Batista po 5.

"Gran Canaria": Sitapha Savane 12 (5/9 dvit., 2/3 baudų), Kornelis Davidas 11 (5 atk. kam.), Jacksonas Vromanas 10 (7 atk. kam., 5 kld.), Jimmie Hunteris (6 atk. kam.) ir Roberto Guerra po 8, Jamesas Moranas 7, Marcusas Norrisas ir Sergio Perezas po 6, Joelis Freelandas 2.