"Ventspils" gynybai per pirmąsias 10 minučių rimtesnių rūpesčių kėlė tik Marijonas Petravičius ir Mindaugas Lukauskis, “Lietuvos rytui” nepavyko sustabdyti Uvio Helmanio ir pirmąkart į aikštę po traumos sugrįžusio amerikiečio Justino ’o.

Antrajame ketvirtyje po Tituso Ivory tritaškio šeimininkų deficitas aptirpo iki 2 taškų (20:22), o jau kitoje "Lietuvos ryto" atakoje rezultatą išlygino Andrius Šležas - 22:22.

Kėlinio viduryje penkis taškus iš eilės pelnė Matthew Nielsenas, o Vilniaus komanda į priekį išsiveržė jau 8 taškais (37:29).

Didžiausias šeimininkų pranašumas (43:29) užfiksuotas paskutinę kėlinio minutę. Per likusį laiką "Ventspils" sugebėjo likviduoti dalį skirtumo - 43:34, bet paskutinę ketvirčio sekundę iš aikštės vidurio paleistas T.Ivory tolimas ir neįtikėtinas metimas skrodė Latvijos čempionų krepšio tinklelį (46:34)

Po ilgosios pertraukos situacija aikštelėje nekito - "Lietuvos rytas" nuolat pirmavo dviženkle persvara. Kėlinukui artėjant į pabaigą J.Love, Darlonas Johnsonas ir Aigaras Vitolsas pataikė tris tolimus metimus iš eilės ir svečių deficitas sumažėjo iki 5 taškų (61:56).

Paskutinę kėlinio sekundę "Ventspils" vėl nepavyko sustabdyti vilniečių atakos - tautiečius dvitaškiu nubaudė "Lietuvos ryto" kapitonas Robertas Štelmaheris.

Nors ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai netruko susigrąžinti dviženklės persvaros, varžovai nenuleido rankų ir nuolat lipo "Lietuvos ryto" krepšininkams ant kulnų. Tačiau susitikimo pabaigoje puikiai apsigynę vilniečiai nebesuteikė priešininkams vilčių rimčiau pakovoti dėl pergalės - 77:69.

"Lietuvos rytui" brazilas Joao Paolo Batista pelnė 11 tšk. (dvitaškiai 5/10, 5 atkov. kam.), Tomas Delininkaitis (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 0/3) ir Titus Ivory (dvitaškiai 2/4, tritaškiai 2/4) įmetė po 10, o Andrius Šležas 9 tšk. (dvitaškiai 2/2, tritaškiai 0/5, baudos 5/5). M.Petravičius pelnė 8, Andre Emmetas 7 (6 atk. kam.), M.Nielsenas 7 (8 atk. kam.), R.Štelmaheris 6, M.Lukauskis 5, Artūras Jomantas 4 tšk.

Latvių klube rezultatyviausias buvo J.Love - 17 tšk. (tritaškiai 3/5, 4 rez. perd.), Pavelas Veselovas surinko 13 (5 atk. kam., 2 bl.), o U.Helmanis 10 tšk.

"Lietuvos Rytas": 2-tšk. 25/47 53%, 3-tšk. 3/20 15%, 1-tšk. 18/20 90%, atkovoti kam. 44, klaidos 14, perimti kam. 7, rez. perdav. 17.

"Ventspils": 2-tšk. 14/36 38%, 3-tšk. 10/21 47%, 1-tšk. 11/14 78%, atkovoti kam. 27, klaidos 14, perimti kam. 6, rez. perdav. 17.

Kitose rungtynėse Kauno "Žalgiris" svečiuose šešių taškų skirtumu 91:85 (23-15, 18-29, 29-20, 21–21) laimėjo prieš Vilniaus "Sakalus" ir A grupėje iškovojo 7 pergalę iš tiek pat galimų.

Rungtynės prasidėjo apylygiu žaidimu ir nei vienai iš komandų nepavyko įgyti apčiuopiamos persvaros. Pirmieji žaidimo ritmą pajuto žalgiriečiai, kurie ėmė kaupti persvarą. Iki pirmojo ketvirčio pabaigos skirtumą "Žalgiriui" pavyko padidinti iki 8 taškų (23:15). Antrajame ketvirtyje suaktyvėjo vilniečių žaidimas. "Sakalų" krepšininkai neleido atitolti svečiams ir sumažino skirtumą iki 3 taškų.

Įpusėjus kėliniui "Žalgiris" vėl padidino persvarą, bet ji nesiekė dviženklio skaičiaus. Ilsėtis abi komandos išėjo "Sakalams" pirmaujant 44:41.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje išliko panašus. "Žalgiris" žaidė atsipalaidavęs, o vilniečiai neleido priešininkams atitrūkti. Kauno komandos žaidime buvo galima įžvelgti nuovargį, todėl krepšininkai žaidė tausodami jėgas.

Paskutinis kėlinus išliko toks pats. "Sakalams" dar buvo pavykę persvarą sumažinti iki 2 taškų, bet kiek suaktyvinę žaidimą žalgiriečiai kaipmat jį padidindavo. Finalinė rungtynių sirena skelbė kuklią "Žalgirio" pergalę 91:85.

Šiose rungtynėse "Žagiris" žaidė be Tanokos Beardo, kuriam Ainaras Bagatskis leido pailsėti.

"Žalgiriui" Kirkas Penney iš Naujosios Zelandijos pelnė 14 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 2/3, baudos 4/6), suomis Hanno Mottola 13 (dvitaškiai 5/7), Jonas Mačiulis 10 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 2/2), kroatas Marko Popovičius 9 (dvitaškiai 1/4, tritaškiai 2/5, 5 rez. perdav.), Vidas Ginevičius, Paulius Jankūnas ir brazilas Marcelinho Machado po 8 tšk.

"Sakalams" Rolandas Matulis pelnė 17 (dvitaškiai 3/5, tritaškiai 2/2, baudos 5/6, 6 atk. kam.), Vytautas Šarakauskas 15 (dvitaškiai 7/12, bauda 1/1, 6 atk. kam.), Aivaras Kiaušas 12 (dvitaškiai 4/8, tritšakiai 1/2, 5 atk. kam.), Aidas Viskontas (tritaškiai 2/2) ir Martynas Gecevičius (tritaškiai 2/6) po 10 tšk.

Kiti šeštadienio rezultatai:

Kėdainių "Nevėžis" - "Panevėžys" 89:72 (17–10, 22–21, 29–21, 21–20);

M.Sakalauskas 25 (dvitaškiai 4/4, tritaškiai 3/4, baudos 8/8), Ž.Stankus 18 (5/7, 2/3, 2/2), G.Sirutavičius 14 (tritaškiai 1/7)/P.Počiuipa 17, T.Gaidamavičius 15, G.Jankauskas 14 (11 atkov. kam.).

Klaipėdos "Neptūnas" - Valmieros "Lačplesa alus" 84:87 (32–23, 20–13, 20–34, 12–17);

M.Anisimovas 19 tšk., 11 atk. kam., A.Petkūnas 18 (tritaškiai 2/10), R.Dorsey 14 tšk./E.Rekis 21, M.Berkis 19, J.Andžejevskis 16.

Rygos "Barons" - Talino "Kalev/Cramo" 67:60 (14–18, 19–4, 19–17, 15–21).

C.Marshall 17, K.Berzinš ir A.Škele po 11 tšk./G.Arbet 16, C.Burlacu 12, T.Reed 11 tšk.