"Nevėžio" krepšininkai nenuleido rankų ir neleido varžovams didinti persvaros, o įpusėjus antrajam ketvirčiui, sumažino skirtumą iki 6, ir, iki jo pabaigos likus 3 minutėms, išlygino rezultatą – 32:32. Tačiau per likusį laiką užtikrinčiau žaidė aikštės šeimininkai, kurie pirmąją susitikimo pusę baigė pirmaudami 44:36.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai užgriovė varžovus taiklių tritaškių kruša ir po trijų kėlinių jau turėjo triuškinančią persvarą - 76:48. Paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas.

„Lietuvos ryto“ žaidėjams pavyko visiškai uždengti vieną varžovų lyderių Andrių Aleksandrovą, kuris per pirmuosius du kėlinius net nemetė į krepšį, o viso per 30 minučių taškų nepelnė (0/3 dvitaškių, 0/3 tritaškių) ir prarado 5 kamuolius.

Nugalėtojai net 28 kartus atakavo iš toli, o tikslą pasiekė pusę jų metimų. Tuo tarpu svečiai suklydo net 23 kartus.

"Lietuvos rytas: A.Šležas 23 (6 atk. kam., 5/7 tritaškių), A.Emmettas 13, T.Delininkaitis 13, A.Jomantas 12 (5/5 dvitaškių, 4 rez. perd.), M.Lukauskis 11 (5 atk. kam.), M.Petravičius 9, R.Štelmaheris 7 (4 rez. perd.), T.Ivory 5 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), J.Batista 5, M.Nielsenas 4, E.Žukauskas 3, J.Blūmas 3.

"Nevėžis": T.Rinkevičius 17 (4/6 tritaškių), M.Sakalauskas 11, M.Ramanauskas 10 (4/5 dvitaškių, 6 atk. kam.), A.Mineikis 7, G.Sirutavičius 6 (1/6 tritaškių, 4 rez. perd.), V.Kaukėnas 4, P.Šakinis 2, G.Rinkevičius 1 (0/4 dvitaškių), N.Aleksandrovas 0 (5 kl.), N.Vašakidzė 0.

Kitose rungtynėse Latvijoje „Panevėžys" 73:87 (14:21, 24:20, 19:20, 16:26) pralaimėjo Rygos ASK.

Panevėžiečiams tai jau buvo penktasis pralaimėjimas per šešerias rungtynes, kuomet varžovai per tiek mačų dar nėra patyrę pralaimėjimo kartėlio.

Panevėžiečiams labai nesėkminga buvo susitikimo pradžia. Šeimininkai spurtavo 8:0 ir privertė svečių ekipos trenerį prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau ir po jos „Panevėžiui“ ne iš karto pavyko atidaryti savo taškų sąskaitą. Tačiau po nesėkmingos pradžios svečiai atsitiesė ir neleido varžovams iškart pabėgti į priekį. ASK ekipa vėl kiek geriau sužaidė pirmojo ketvirčio pabaigą, po kurios buvo priekyje 21:14.

Antrąjį ketvirtį taikliu tritaškiu pradėjo Paulius Počiuipa, sušvelninęs rezultatą (17:21). Po 4 iš eilės Tomo Gaidamavičiaus taškų panevėžiečiai ne tik išlygino rezultatą, bet ir patys pirmą kartą susitikime išsiveržė į priekį 28:26. „Panevėžio“ krepšininkams pasivijus varžovus užvirė atkakli kova. Po pirmųjų 20 minučių šeimininkai buvo priekyje tik 41:38.

Po didžiosios pertraukos Rygos krepšininkai toliau laikė nedidelę persvarą savo rankose, tačiau jos smarkiai didinti „Panevėžys“ neleido. Sužaidus 3 minutes – 46:42. Dar po minutės Giedrius Jankauskas vėl išlygino rezultatą – 48:48. Tuomet vėl ASK išsiveržė į priekį 57:50, o po kelių iš eilės sėkmingų atakų svečiai atstatė pusiausvyrą – 57:57. Vis dėlto pasibaigus trečiajam ketvirčiui „Panevėžys“ vėl atsilikinėjo 57:61.

Labai nesėkmingai svečiams prasidėjo lemiamas kėlinys, kadangi varžovai iškart įgijo dviženklę persvarą 67:57. „Panevėžys“ iš naujo styguoti žaidimą mėgino minutės pertraukėlės metu, bet ir po jos komandos žaidimas nepagerėjo. Po dar vieno spurto šeimininkų pranašumas išaugo iki 18 taškų – 79:61. Per likusias 5 minutes pavyti varžovus panevėžiečiams jau buvo per sunkus uždavinys. Iki finalinės sirenos svečių deficitas sumažėjo iki 14 taškų, bet nuo pralaimėjimo 73:87 tai neišgelbėjo.

„Panevėžys“: Paulius Počiuipa (18 tšk.), Gintautas Vileita (12 tšk.), Giedrius Jankauskas (10 tšk.), Tomas Gaidamavičius (10 tšk.).

ASK: Curtis Millage (26 tšk.), Aaronas Jordanas Bramlettas (21 tšk., 11 atk. kam.), Sandis Valteris (15 tšk.).

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.