Mažajame finale Lietuvos krepšininkai sekmadienį be didesnio vargo 99:71 (23:21, 23:16, 31:16, 22:18) sutriuškino Lenkijos ekipą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Linas Kleiza, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius.

14 taškų į lenkų krepšį įmetė Kšyštofas Lavrinovičius, 11 - Darjušas Lavrinovičius, 10 - Paulius Jankūnas.

9 taškus sekmadienio mače pelnė Darius Songaila, po 6 - Mindaugas Lukauskis, Giedrius Gustas ir Robertas Javtokas, po 5 - Simas Jasaitis ir Tomas Delininkaitis, 4 - Arvydas Macijauskas, 3 - Mindaugas Žukauskas.

Mantas Kalnietis šįsyk nebuvo registruotas rungtynėms.

Turnyro nugalėtoja tapo Ispanijos komanda, finale 79:67 nugalėjusi olimpinę čempionę Argentiną. Šiose rungtynėse traumą patyrė Ispanijos rinktinės lyderis Pau Gasolis. Dar pirmajame kėlinyje dėl atšokusio kamuolio kovojęs "Memphis Grizzlies" aukštaūgis susidūrė su argentiniečiu Carlosu Delfino ir susižeidė juosmenį. Preliminariais duomenimis, trauma nėra rimta, tačiau P.Gasolis kelias dienas turės praleisti be krepšinio. Šiame mače vidurio puolėjas spėjo sužaisti 7 minutes, per kurias pelnė 2 taškus.

Aikštės šeimininkai aklinai saugojo Argentinos komandos lyderį Emanuelį Ginobili. "San Antonio Spurs" žvaigždė per per 25 minutes įmetė vos tašką.

Ispanija: Juanas Carlosas Navarro 17 taškų, Jorge Garbajosa (9 atkovoti kamuoliai) ir Alexas Mumbru po 14.

Argentina: Fabricio Oberto 16 (13 atk. kam.), Andresas Nocioni 15.

Šeštadienį pusfinalyje Lietuvos krepšininkai 87:88 nusileido Argentinos rinktinei, o Ispanija 89:57 sutriuškino Lenkijos penketuką.

M.Gasolis į traukinį įšoko paskutinis

Dainiaus Šalengos komandos draugas Žeronos "Akasvayu" klube Marcas Gasolis tapo paskutiniuoju Ispanijos rinktinės nariu. 21 metų 214 cm ūgio vidurio puolėjas, kandidatų sąraše pakeitęs traumą patyrusį Franą Vazquezą, ispanų trenerio P.Hernandezo akyse pasirodė geriau nei Madrido "Real" aukštaūgis Eduardo Hernandezas Sonseca ir Barselonos "Winterthur FCB" puolėjas Jordi Triasas.

Galutinė Ispanijos rinktinės sudėtis:

KrepšininkasAmžiusŪgis,cmPozicijaKomanda
Carlosas Cabezas25186ĮžaidėjasMalagos "Unicaja"
Jose Manuelis Calderonas24190ĮžaidėjasToronto "Raptors"
Sergio Rodriguezas20190ĮžaidėjasPortlando "Trail Blazers"
Rudy Fernandezas21195GynėjasBadalonos "Joventut"
Carlosas Jimenezas30204PuolėjasMalagos "Unicaja"
Alexas Mumbru27201PuolėjasBadalonos "Joventut"
Juanas Carlosas Navarro26191GynėjasBarselonos "Winterthur FCB"
Bernardo Rodriguezas26197GynėjasMalagos "Unicaja"
Jorge Garbajosa28207PuolėjasToronto "Raptors"
Pau Gasolis26215"Centras"Memfio "Grizzlies"
Felipe Reyesas26206PuolėjasMadrido "Real"
Marcas Gasolis21214"Centras"Žeronos "Akasvayu"

Ispanijos rinktinė pasaulio čempionate rungtyniaus B grupėje, kur susitiks su Angolos, Vokietijos, Japonijos, Naujosios Zelandijos ir Panamos rinktinėmis.