Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė Arvydas Macijauskas, pelnęs 19 taškų. Kšyštofas Lavrinovičius įmetė 14, o Linas Kleiza - 13 taškų.

Argentiniečių gretose pasižymėjo Carlos Delfino ir Andreas Nacioni, pelnę po 23 taškus. 17 taškų įmetė Luisas Scola.

Rungtynės nuo pat jų pradžių vyko atkakliai ir permainingai. Antrojo kėlinio pradžioje argentiniečiai laimėjo atkarpą 8:2 ir išsiveržė į priekį – 25:17. Netrukus lietuviai suaktyvino gynyba ir per likusias septynias antrojo ketvirčio minutes argentiniečiams leidę pelnyti tik 8 taškus įsiveržė į priekį – 38:33.

Trečiojo kėlinio pradžioje – Arvydo Macijausko benefisas. Aktyviai dengiamas lietuvių gynėjas per penkias minutes pelnė 12 taškų. Kėlinio pabaigoje, už reiškiamas emocijas po lietuviams skirtos pražangos, Gintaras Krapikas buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudojo A.Nacioni iš pradžių pataikęs 3 baudas iš 4, o ataką pabaigęs taikliu tritaškiu metimu. Po trijų kėlinių lygu – 65:65.

Lemiamo rungtynių kėlinio pradžioje - Pablo Prigioni technine pražanga. Vėliau lietuviai įsiveržė į priekį – po Darjušo Lavrinovičiaus dėjimo - 78:70. Tačiau argentiniečiams greitai pavyko sumažinti skirtumą, o paskutinėmis kėlinio minutėmis pirmavo tai viena, tai kita komanda. Likus 30 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos 87:86 pirmavo Lietuvos komanda, tačiau dviem taškais savo prasiveržimą užbaigė Emanuelis Ginobilis, o lietuviams per likusį laiką rezultatyvios atakos surengti nepavyko.

- „Problemos prasidėjo ketvirtajame kėlinyje, kuomet argentiniečiai norėdami žūtbūt laimėti ėmė gintis ties pražangos riba ir perėmę keletą kamuolių pelnė greitus ir lengvus taškus“, - o rungtynių vykusioje spaudos konferencijoje sakė Lietuvos rinktinės treneris Antanas Sireika.

- „Antras neigiamas dalykas - nepavyko sustabdyti argentiniečių lyderių. Šiaip, išskyrus antrąją ketvirto kėlinio pusę, esu patenkintas visomis rungtynėmis“, - sakė lietuvių treneris.

Lietuvos rinktinė, kurios kandidatų sąraše kol kas yra 13 krepšininkų, pirmosioms turnyro Ispanijoje rungtynėms neregistravo Tomo Delininkaičio.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: G.Gustas, S.Jasaitis, L.Kleiza, K.Lavrinovič, R.Javtokas.

Lietuvos krepšininkai sekmadienį dėl trečiosios vietos žais su Lenkijos rinktine.

Kaimynus antrajame pusfinalyje sutriuškino varžybų šeimininkė Ispanijos ekipa - 89:57 (22:14, 18:10, 26:23, 23:10).

Ispanų pergalė abejonės nekėlė jau po dviejų kėlinių, kai NBA žvaigždės Pau Gasolio vedini Jose Vicente Hernandezo auklėtiniai ilsėtis išėjo pirmaudami 40:24.

Po ilgosios pertraukos skirtumas šoktelėjo net iki 32 taškų.

Ispanijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė P.Gasolis (15 tšk.), Juanas Carlosas Navarro (13 tšk.), Carlosas Jimenezas (12 tšk.) ir Jorge Garbajosa (11 tšk.).

Lenkams Radoslavas Hyžy surinko 13, Szymonas Szewczykas - 12, o Andžėjus Pluta - 11 taškų.

Portalo Eurobasket.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško portalo sutikimo draudžiama.