Spalį sulaukusi keturiskart NBA čempiono Tony Parkerio ir jo valdomo Vilerbano ASVEL krepšinio akademijos pasiūlymo, 14-metė J. Jocytė ilgai nedelsė ir nepraėjus nė dviem mėnesiams persikėlė į Liono priemiestį.

Čia ją trečiadienį išskėstomis rankomis sutiko ne tik akademijos viceprezidentė Marie-Sophie Obama, bet ir personalas bei būsimosios komandos draugės.

Akimirkomis iš šilto lietuvės sutikimo ASVEL moterų ekipa ir akademija iškart pasidalino savo oficialiuose puslapiuose su prierašu „Sveika atvykusi“. Taip pat priduriama, kad merginai – tik 14 metų, o jos ūgis jau dabar yra 184 cm.

Beje, J. Jocytė žada išmokti prancūzų kalbą. Justę Vilerbane lankys ir tėvai, kurie mėgins suderinti savo kelionę taip, kad jos metu pasiektų ir 15-metį Roką Jocį, atstovaujantį Romos „Stella Azzura“ krepšinio akademijai.

„Sunku atsisveikinti, bet džiugu bus kaskart laukti ir aplankyti. Svarbus ir ilgai apgalvotas žingsnis. Tikime tavimi, Juste!!!“, – drąsino ją jos tėvai.


Šį sezoną Justė pradėjo Moterų lygos Klaipėdos „Neptūno“ komandoje, kuriai atstovavo keturiuose mačuose ir rinko juose po beveik 12 taškų.

„Bus sunku atsisveikinti ne tik su šia komanda, bet ir su pačia Lietuva. Labiausiai neramina tai, kad atvažiavus į Prancūziją viskas bus nauja. Žinau, kad bus sunku palikti viską, kas buvo čia metai iš metų, ir adaptuotis naujoje erdvėje. Išlieku rami tuo klausimu ir stengiuosi žiūrėti į tai pozityviai“, – dar prieš išvykdama iš Lietuvos sakė mergina.

Prieš pat naują etapą Prancūzijoje Justė spėjo debiutuoti ir Lietuvos moterų rinktinėje. Manto Šerniaus vadovaujamo trenerių štabo pasitikėjimo dvikovoje su Albanija sulaukusi J. Jocytė per pasižymėjo 4 taškais (2/3 dvitaškiai) ir 3 rezultatyviais perdavimais.

J. Jocytės debiutas moterų rinktinėje sulaukė ir FIBA dėmesio.

Rinktinei patraukus žaisti į Turkiją, mergina paliko stovyklą ir koncentravosi ties likusiomis dienomis Lietuvoje.

„Savo šansą išnaudojau gana neblogai. Aišku, galėjau ir geriau, bet buvo daug jaudulio, kas gal kiek ir sutrukdė. Neįkainojama patirtis, kuri tik pridėjo daugiau pasitikėjimo savimi. Smagu, kad gavau šansą iš arti pamatyti, kaip atrodo profesionali rinktinė ir su ja treniruotis“, – sakė jauniausia visų laikų rinktinės debiutante tapusi krepšininkė.

Tai buvo tik vienas iš daugelio skambių įvykių J. Jocytei skaičiuojant 14-uosius gyvenimo metus.

V. Knašiaus krepšinio mokyklos auklėtinė pastaraisiais metais MKL laimėjo U14 ir U16 mergaičių čempionatus, individualiai buvo pripažinta geriausia net septyniose apdovanojimų kategorijose, o vasarą vainikavo Lietuvai istorinis sidabras Europos jaunučių čempionate, kuriame šalies žvaigždutė taip pat pateko į simbolinį turnyro penketuką.

Daugumai mergaičių įkvėpimu tapusi J. Jocytė pripažįsta – šis gyvenimo laikotarpis tapo tikrai neeiliniu.

„Man asmeniškai buvo superiniai metai. Kiek visko įvyko ir labai greitai. Vasarą laimėtas sidabras su U16, prisijungimas prie „Neptūno“ komandos, galimybė parodyti save moterų rinktinėje ir, aišku, naujas gyvenimo etapas Prancūzijoje“, – džiaugėsi J. Jocytė.

Ji žadėjo, kad ir ateityje nespjaus į šalies rinktinę.

„Labai lauksiu pakvietimo į rinktinę. Patinka man čia būti ir žaisiu už savo šalį. Priklausys nuo trenerių, kur žaisiu, jeigu pakvies, maloniai prisijungsiu. Manau, ir Tony Parkeris išleis“, – tikino ji.